Budowa domku-koszt całkowity?

Koszt budowy domu lub remontu to często najważniejsza kwestia, decydująca o rozpoczęciu prac, wyborze technologii lub wykonawcy. W tym dziale uzyskasz odpowiedzi na pytania dotyczące realnych kosztów budowy, rady jak zaoszczędzić i jak budować z określonym budżetem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

agafm
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 12 cze 2009, 14:51
Budowa domku-koszt całkowity?

autor: agafm » 12 cze 2009, 15:04

Witam wszystkich budowniczych :-)
Mam następujące pytanie:
zamierzam podjąć się budowy domku.
Posiadam 150 tyś. zł. Ile metrów kwadratowych może liczyć mój dom, biorąc pod uwagę wysokość zromadzonych funduszy? Jaki jest koszt wybudowania metra kwadratowego domu już z wykończeniem w standarcie średnim lub z wyższej półki?
dodam, że zamierzam budować na terenie świętokrzyskiego. Czy za te pieniądze wybuduję już wykończeniem domek parterowy ok. 80 m2?

Poza tym proszę polecić mi jakąś solidną firmę budowlaną.
Będę bardzo wdzięczna za każdą informację.

Pozdrawiam!

koszt-inwest
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 11 cze 2009, 20:05
Lokalizacja: Tarnów

autor: koszt-inwest » 12 cze 2009, 19:06

Witam,
koszt budowy domu zalezy w dużej mierze od stopnia skomplikowania projektu, użytych materiałów, konstrukcji dachu, tego czym dach jest kryty (blacha wychodzi taniej niż dachówka), jakie okna itd.
W kwocie 150 tys zł jest szansa wybudować prosty dom systemem gospodarczym o powierzchni 80 [m2] w stanie wykończonym (oczywiście zakładam, że działkę już Państwo mają), jednak zawsze przed rozpoczęciem inwestycji polecałbym zlecić wykonanie kosztorysu na wybrany projekt. Dzięki temu będą Państwo wiedzieć na co możecie sobie pozwolić, a także kontrolować wykonawcę (jeśli za dany etap robót "krzyczy" dużo więcej niż jest w kosztorysie tzn że chce nas wykorzystać, jeśli dużo mniej należy się obawiać co do jego solidności).

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

agafm
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 12 cze 2009, 14:51

autor: agafm » 12 cze 2009, 20:10

na stronie projekty.dom.pl znajduje sie projekt domu "zadebie małe".
I właśnie o takim domu marzę.
Myśli Pan, że ile potrzeba na taki własnie domek z wykończeniem.
Oczywiście działka już jest.
Myślę o dobrych materiałach, dachówka, cegła, dobre, nowoczesne okna.
Orientacyjnie jak to koszt??
Dziękuję z góry za informacje.
Pozdrawiam!

koszt-inwest
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 11 cze 2009, 20:05
Lokalizacja: Tarnów

autor: koszt-inwest » 12 cze 2009, 22:47

Rzuciłem okiem na ten projekt i chyba w 150 tys z wykończeniem nie ma co liczyć, że się Pani zmieści. W ramach zmniejszenia kosztów, ale również z praktycznego punktu widzenia proponowałbym zamiane dachówki na blachodachówkę. Fakt, że dachówka wygląda ładniej (ale tylko przez pare lat, zanim w polskich warunkach nie zabrudzi się lub nie zarośnie mchem)- jest trudna w utrzymaniu czystości, cięższa przez co konstrukcja dachu musi być bardziej wytrzymała (większe zużycie drewna, większe nakłady pracy) no i oczywiście droższa. Osobiście przymierzam się do budowy własnego domu i w wybranym projekcie już zamieniłem dachówkę na blachę.

A wracając do temat i odpowiadając na Pani pytanie- ciężko jednoznacznie odpowiedź ile ten domek będzie kosztował - trzeba by zrobić kosztorys (jeśli jest Pani zainteresowana to nie ma sprawy), a ta szacunkowo (bardzo szacunkowo) to trzeba liczyć ok. 2100-2400 zł/m2 w stanie wykończonym (zależnie od materiałów i choćby wcześniej już wspomnianego dachu, czy okien [plastiki, aluminium czy drewno]).

agafm
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 12 cze 2009, 14:51

autor: agafm » 13 cze 2009, 13:14

A jaki jest koszt sporządzenia takiego kosztorysu?
Załóżmy, że pokrycie będzie stanowić blachodachówkę, okna drewniane, bo najzdrowsze.
W wybranym projekcie nie podoba mi się ten wykusz w salonie. Owszem, chciałabym, aby coś takiego znajdowało się w części jadalnej salonu, jednak nie z takimi oknami, tylko bardziej prostszy i mniej głęboki wykusz.
I mam jeszcze jedno pytanie? Gdzie w takim projekcie miejsce na kotłownie? Chciałabym zainstalować ogrzewanie tzw. groszkiem i zainstalować kominek z możliwością rozprowadzania ciepła.
Najchętniej widziałabym ten projekt bez garaża, chyba będzie taniej.
Poza tym sądzę, że garaż w sąsiedztwie pokoi może stanowić źródo często nieprzyjemnych zapachów samochodowych, bo nie wierzę, że instalacja załatwi ten problem.

Ew@
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 cze 2009, 10:03
jaki koszt budowy domu...???

autor: Ew@ » 24 cze 2009, 10:32

Witam!
Jestem nowa na forum, postanowilismy z mezem budowac dom hm...tylko z czego??? jest tyle technologi ze nie wiemy ktora wybrac??? chcemy maly domek od 80 do max do 130m prosty bez podpiwniczenia oczywiscie chcemy dom na lata! a jednoczesnie w miare tani w budowie i utrzymaniu...zeby nie pekl :twisted: w kilka miesiecy/lat po wybudowaniu poniewaz nie stac nas na poprawki lub budowe kolejnego i boimy sie domu na konstrukcji szkieletowej/drewniane itp. slyszelismy ze nie wszedzie mozna postawic taki dom i naszym znajomym pekaja sciany juz w 1 roku! Co nam radzicie??? i jakie firmy polecacie na slasku???bardzo prosze o sugestie

Ew@
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 cze 2009, 10:03

autor: Ew@ » 26 cze 2009, 6:55

nikt sie nie wypowie????a co myslicie o bloczkach keramzytowych i firmie abakon??budowal ktos z ta firma??

apl24
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 22 lip 2009, 14:01

autor: apl24 » 22 lip 2009, 14:16

Nie, nie znam takiej firmy.

okopan
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 mar 2010, 7:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

autor: okopan » 11 mar 2010, 7:30

Ew@ pisze:nikt sie nie wypowie????a co myslicie o bloczkach keramzytowych i firmie abakon??budowal ktos z ta firma??


Moj sasiad pobudował sie z tą firmą. Oni budują domy z fundamentem Legakett i z ze scian z keramzytu. Sąsiad nie chciał Legalettu i zrobili mu tradycyjny fundament.
Budowa do stanu surowego trwała cos koło trzech miesiecy. Pierwszy raz widziałe tą technologie i dlatego odwiedziłem sobie ich strone abakon.com.pl . Pytałem się sąsiada czy rzeczywiście tak pomagają w załatwianiu formalności jak to na stronie obiecują. Powiedział, że był mile zaskoczony, bo zaoferowano mu nawet do wyboru kredyty.
Co do jakosci to tez nie mozna sie specjalnie do czegoś przyczepić. Jak wynika z ich strony wybudowali juz tych domów z klikadziesiąt przez 8 lat więc jakies tam doświadczenie mają!

Ali04
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 17 lut 2010, 13:31
Lokalizacja: Busko-Zdrój
Kontaktowanie:

autor: Ali04 » 11 mar 2010, 15:58

agafm pisze:A jaki jest koszt sporządzenia takiego kosztorysu?
zwykle wykonawca sporządza kosztorys ofertowy, choć w każdym wypadku cena końcowa zależy od standardu... tak więc od inwestora :)
A.O

komaj
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2012, 11:44
Re: Budowa domku-koszt całkowity?

autor: komaj » 11 lut 2012, 12:06

Zdecydowanie odradzam budowę z firmą Abakon.Brak profesjonalizmu w kontaktach z inwestorem.Wszystko jest miło i super dopóki nie wpłaci się tzw. opłaty rezerwacyjnej a później nie można się niczego doprosić.Poprawki i zmiany trwają w nieskończoność a i dalej nie uwzględniają próśb inwestora.Radziłbym nie podpisywać niczego dopóki nie będziecie pewni co do tego jak będzie wyglądał Wasz dom i ile będzie kosztował.Poszukuję inwestorów którzy zrezygnowali z budowy z tą firmą i nie została im zwrócona tzw. opłata rezerwacyjna.Kontakt komaja@interia.pl

homebud
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 kwie 2018, 21:06
Re:

autor: homebud » 24 kwie 2018, 21:38

okopan pisze:
Ew@ pisze:nikt sie nie wypowie????a co myslicie o bloczkach keramzytowych i firmie abakon??budowal ktos z ta firma??


Moj sasiad pobudował sie z tą firmą. Oni budują domy z fundamentem Legakett i z ze scian z keramzytu. Sąsiad nie chciał Legalettu i zrobili mu tradycyjny fundament.
Budowa do stanu surowego trwała cos koło trzech miesiecy. Pierwszy raz widziałe tą technologie i dlatego odwiedziłem sobie ich strone abakon.com.pl . Pytałem się sąsiada czy rzeczywiście tak pomagają w załatwianiu formalności jak to na stronie obiecują. Powiedział, że był mile zaskoczony, bo zaoferowano mu nawet do wyboru kredyty.
Co do jakosci to tez nie mozna sie specjalnie do czegoś przyczepić. Jak wynika z ich strony wybudowali juz tych domów z klikadziesiąt przez 8 lat więc jakies tam doświadczenie mają!

Osobiście polecam firme Abakon, to są całę ściany z keramzytu, a fundament jest płytowy gdzie przebiegają instalacje także to jest na plus.Sciny są gładkie i wystarczy położyć gładz, nie trzeba tynkować, wszystkie sciany maja kąty i piony, wybudowałem parę tradycyjnych domów, mam rozeznanie wśród firm i wiem że z firmą Abakon zaoszczędzicie wiele nerwów, co prawda ustaleń jest mnóstwo ale dom buduje sie na lata, dlatego wszystko trzeba przemyśleć przed budową. Gdyby ktoś chciał jeszcze się czegoś dowiedzieć proszę sie skontaktować homebudurb@gmail.com

AgantBale
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 27 cze 2018, 12:19
Re: Budowa domku-koszt całkowity?

autor: AgantBale » 27 cze 2018, 12:29

Być może zainteresują Was także solidne i piękne domy z drewnianych bali, a akurat tak się składa że zajmujemy się nimi na co dzień i służymy pomocą w każdym aspekcie :)

olafka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 12 cze 2018, 12:31
Re: Budowa domku-koszt całkowity?

autor: olafka » 02 lip 2018, 17:51

Jak już skończymy taką budowę domu, to musimy pamiętać o tym, że do użytku oddac musimy instalacje elektryczną. Najlepiej jak ktoś przed tym oddaniem to wszystko sprawdzi, najlepiej tacy specjaliści jak http://pomiary-szczecin.pl/zakres-pomiarow . W ten sposób będziesz mieć pewność, że wszystko działa tak jak powinno.

heman
Aktywny
Aktywny
Posty: 172
Rejestracja: 13 maja 2015, 20:57
Re: Budowa domku-koszt całkowity?

autor: heman » 03 lip 2018, 16:16

W Białymstoku materiały budowlane w dobrych cenach dostaniecie w sklepie Zajkowska. Specjalizują się w wyrobach hutniczych, ale sporo różnych rzeczy mają. Cenowo na pewno wam się spodobają.


Wróć do „Ile kosztuje budowa domu, remont domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów