POMOCY Krycie dachu we własnym zakresie

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

gutek007
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 01 lip 2018, 12:48
POMOCY Krycie dachu we własnym zakresie

autor: gutek007 » 01 lip 2018, 13:04

Witam wszystkich użytkowników forum!
Jestem tu nowy ponieważ potrzebuje pilnie waszej pomocy! Mamy dom na wsi pokryty eternitem. Po 10 latach przyszła nasza kolej na zrzucenie eternitu na koszt Podatników. Termin to 15 lipca. Mieliśmy umówioną ekipę ,która przykryje dach membraną i położy blachę t18. Zostały dwa tygodnie do demontażu i ekipa dekarzy nas wystawiła do wiatru i nie położy dachu! Z racji na wysoki koszt usunięcia azbestu musimy skorzystać z "darmowego" jego zutylizowania. Nie ma możliwości znaleźć ekipę z wolnymi terminami (na za 2 tygodnie) w naszej okolicy (Lądek Zdrój). Będę zmuszony zrobić to samemu w asyście pomocnika może dwóch. Zajmuje się wykończeniówką więc zmysł techniczny i manualny mam. Dach jest bardzo duży i stromy 80mkw na stronę. Potrzebuje wiedzy, informacji, podpowiedzi jak się za to zabrać, jaka kolejność prac, na co zwrócić uwagę, jak bezpiecznie się poruszać po dachu (mam uprząż i liny do wspinaczki). Nie mam na razie żadnej wiedzy, porywam się z motyką na słońce, ale nie mam innego wyjścia. Wszystkim tym, którzy z góry zakładają że się nie uda i bez sensu etc dziękuję za ciepłe słowa, ale wyjścia nie mam i prace muszę zrealizować! KAŻDE porady wskazówki mile widziane!!
Obrazek
https://zapodaj.net/9876e51402725.jpg.html

gutek007
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 01 lip 2018, 12:48
Re: POMOCY Krycie dachu we własnym zakresie

autor: gutek007 » 01 lip 2018, 16:34

Pod eternitem jest deskowanie pokryte papą, która ma z 30 lat i jest mało szczelna. Czy mogę na to położyć membranę i bezpośrednio blachę trapezową? Jest duży spadek, ale obawiam się że kondensacja pary po wewnętrznej stronie blachy doprowadzi do gnicia deskowania,. Z drugiej strony membrana powinna temu zapobiec. Proszę o opinię.

MistrzJan
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 968
Rejestracja: 05 mar 2009, 10:20
Lokalizacja: Brwinów Milanówek 506391113
Re: POMOCY Krycie dachu we własnym zakresie

autor: MistrzJan » 02 lip 2018, 7:20

Nie membranę a papę. Jan
Po mnie nie ma poprawek!!!!

gutek007
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 01 lip 2018, 12:48
Re: POMOCY Krycie dachu we własnym zakresie

autor: gutek007 » 02 lip 2018, 20:08

MistrzJan pisze:Nie membranę a papę. Jan

Czyli na starą papę położyć nową papę i na to bezpośrednio mogę kłaść blachę trapezową t18? Czemu nie mogę zamiast papy kłaść membrany?

MistrzJan
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 968
Rejestracja: 05 mar 2009, 10:20
Lokalizacja: Brwinów Milanówek 506391113
Re: POMOCY Krycie dachu we własnym zakresie

autor: MistrzJan » 03 lip 2018, 5:50

Bo to szmata. Puszcza wilgoć w obie strony. Jan
Po mnie nie ma poprawek!!!!

gutek007
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 01 lip 2018, 12:48
Re: POMOCY Krycie dachu we własnym zakresie

autor: gutek007 » 03 lip 2018, 19:56

MistrzJan pisze:Bo to szmata. Puszcza wilgoć w obie strony. Jan

Dziękuję za wskazówkę. czyli na tak stromy dach można kłaść blachę bez łat i kontrłat? a co z kondensacją pary po wewnętrznej stronie blachy? czy krzywizny dachu które można by zniwelować za pomocą łat i kontrłat nie wpłyną na szczelność dachu?

MistrzJan
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 968
Rejestracja: 05 mar 2009, 10:20
Lokalizacja: Brwinów Milanówek 506391113
Re: POMOCY Krycie dachu we własnym zakresie

autor: MistrzJan » 04 lip 2018, 6:20

Kontra i łata obowiązkowo. Jan
Po mnie nie ma poprawek!!!!


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów