Inteligenty dom

Zakup mieszkania jest poważną inwestycją, często na długie lata. Dlatego dobrze jest sprawdzić, czy deweloper, od którego chcemy je kupić jest rzetelny, a budowane przez niego mieszkania ? funkcjonalne i dobrze wykonane. W tym dziale możesz poznać opinie na temat różnych deweloperów.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Cudna
Aktywny
Aktywny
Posty: 188
Rejestracja: 09 lip 2014, 11:55
Inteligenty dom

autor: Cudna » 24 paź 2014, 11:42

Jakie podstawowe funkcje powinien mieć inteligenty dom? Czy to dobre rozwiązanie? Czy faktycznie takie oszczędne rozwiązanie?

Cudna
Aktywny
Aktywny
Posty: 188
Rejestracja: 09 lip 2014, 11:55
Re: Inteligenty dom

autor: Cudna » 12 lis 2014, 11:34

Nikt, nic? Nie spotkaliście się w takim rozwiązaniem?

RobertKGB
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 991
Rejestracja: 04 cze 2013, 8:36
Lokalizacja: 3-City
Re: Inteligenty dom

autor: RobertKGB » 12 lis 2014, 11:37

Dom inteligentny musi uzupełniać braki w inteligencji jego mieszkańców. Czyli dla niektórych niezbędny jest prawdziwy "kombajn".

Cudna
Aktywny
Aktywny
Posty: 188
Rejestracja: 09 lip 2014, 11:55
Re: Inteligenty dom

autor: Cudna » 26 lis 2014, 13:32

Robert powiedzmy, że jestem całkiem kumata ;) Zastanawiam się po prostu nad funkcjami takiej opcji. Dziś czytałam taki artykuł o oszczędnym ogrzewaniu: http://m.trojmiasto.pl/news/Mozna-placi ... 84864.html - czy faktycznie to takie oszczędne?

FDtech_KNX
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 26 lis 2014, 19:12
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:
Re: Inteligenty dom

autor: FDtech_KNX » 26 lis 2014, 19:17

Na blogu www.dominteligentny.info można znaleźć wiele przydatnych informacji oraz porad dotyczących inteligentnego domu.

carlson
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 64
Rejestracja: 04 wrz 2015, 13:05
Re: Inteligenty dom

autor: carlson » 24 lis 2016, 13:51

już sa nie tylko inteligentne domy, ale i mieszkania. W Płocku powstaje apartamentowiec z mieszkaniami z systemem smart home. Bardzo jestem ciekaw. TYm bardziej, że deweloper Omega ma duże doświadczenie i do tej pory postawiła solidne i estetyczne bloki, a poza tym ma na koncie wybudowanie centrów handlowych. Czekam z niecierpliwością, by przekonac sie jak to działa :)

milenajankowiak
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 cze 2018, 10:04
Re: Inteligenty dom

autor: milenajankowiak » 25 cze 2018, 10:07

Jeśli chodzi o intelacje inteligentnego domu to powinny zawierać przede wszystkim elementy ułatwiające użytkowanie takie jak podgląd poprzez monitoring wizyjny, regulacja temperatury w domu, sterowanie żaluzjami, sterowanie sprzętem RTV i AGD. Ja osobiście korzystałam z gotowych systemów inteligentnego domu w Hertz Systems i jestem bardzo zadowolona :)

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Inteligenty dom

autor: szari » 25 cze 2018, 10:28

U kitajców jest sporo taniej niż u rodzimych prodycentów:
Przechwytywanie.JPG


Kupiłem 5 szt. i jeszcze muszę za włącznikami światła się rozejrzeć
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

Cudna
Aktywny
Aktywny
Posty: 188
Rejestracja: 09 lip 2014, 11:55
Re: Inteligenty dom

autor: Cudna » 28 cze 2018, 13:59

Widziałam, że jeden z deweloperów, chyba jako jedyny oferuje w cenie mieszkania Smart House, który można sobie rozszerzyć (jak ktoś będzie chciał). Fajna opcja jak się wyjeżdża, bo można np. zdalnie światło zapalić.

paluch686
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 93
Rejestracja: 18 sty 2016, 13:26
Re: Inteligenty dom

autor: paluch686 » 29 cze 2018, 10:06

Technologie są coraz lepsze, musisz o tym wiedzieć aby się nie cofać. Czasu na śledzenie tego jest bardzo mało, każdy ma swoje obowiązki ale są ludzie, którzy w tym siedzą codziennie. http://asmex.pl - to firlma która o monitoringu, alarmach i innych wie ponadprzęcietnie więcej. Jeśli masz jakieś pytania to wal do nich śmiało :)


Wróć do „Opinie o deweloperach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów