Skuteczne podlewanie ogrodu

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

yuliarotka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 72
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:20
Lokalizacja: Warszawa
Skuteczne podlewanie ogrodu

autor: yuliarotka » 16 maja 2018, 14:30

witam Forumowiczów. Na działce mam dość spory teren (ogród + trawnik) do podlewania. Mam studnię głebinową, chciałabym wymienić pompę zaptapialną, która ma już z 10 lat. Problem w tym, że nawet dobra, bardzo dobra pompa nie gwarantuje, że będzie super ciśnienie wody. Jak sobie poradzić z takim brakiem dobrego ciśnienia?

Sklep-Instalgrunt
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 17 maja 2018, 6:57
Re: Skuteczne podlewanie ogrodu

autor: Sklep-Instalgrunt » 17 maja 2018, 7:39

Na pewno w grę chodzi mocna pompa, aczkolwiek zastanowiłbym się również nad tym aby zainwestować w duży zbiornik na deszczówkę co w praktyce znacznie ułatwi późniejsze podlewanie ogrodu.

FrankieeFran
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 05 paź 2017, 9:25
Re: Skuteczne podlewanie ogrodu

autor: FrankieeFran » 26 maja 2018, 11:17

W przypadku przydomowych ogrodów najlepszą opcją i najbardziej ekonomiczną będzie zbiornik na deszczówkę. I w razie jakiś upałów tylko podlewanie swoich kwiatków w ogrodzie. Trawnik powinien sam się utrzymać, tylko trzeba go systematycznie kosić. Mi własnie ostatnio strzeliło ostrze w kosiarce, myslałam że będzie do wyrzucenia już. Jednak dosyć tanio znalazłam takie samo w [link do oferty na Allegro wygasł] Szybki domowy serwis i jak nowa :D

merkury
Aktywny
Aktywny
Posty: 115
Rejestracja: 23 lut 2015, 19:42
Re: Skuteczne podlewanie ogrodu

autor: merkury » 29 maja 2018, 10:48

Po pierwsze – zakup dobrej pompy. Na rynku jest kilka firm, które mają fachowe rozwiązania. Nie kupowałbym czegoś pokroju marketowego. Dwa – są na rynku takie urządzenia jak E.Sybox, to wygląda tak: esyline.dabpumps.com/pl/e-sybox-e-sytwin/. To taki system hydroforowy, który podnosi i co najważniejsze stabilizuje ciśnienie wody. Na dłuższą metę moim zdaniem się bardzo opłaci.

ToolsNarzedzia
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 04 cze 2018, 8:45
Re: Skuteczne podlewanie ogrodu

autor: ToolsNarzedzia » 04 cze 2018, 9:13

Wystarczy dobry wąż ogrodowy lub zraszacz oraz regularne podlewanie, nawadnianie trawnika podczas tak wysokich temperatur jakie mamy teraz za oknem i nie powinno być problemu,. Do podlewania możemy wykorzystać także wodę deszczową ze zbiorników.

koooza
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 23 lut 2015, 19:22
Re: Skuteczne podlewanie ogrodu

autor: koooza » 09 cze 2018, 10:40

merkury pisze:Po pierwsze – zakup dobrej pompy. Na rynku jest kilka firm, które mają fachowe rozwiązania. Nie kupowałbym czegoś pokroju marketowego. Dwa – są na rynku takie urządzenia jak E.Sybox, to wygląda tak: esyline.dabpumps.com/pl/e-sybox-e-sytwin/. To taki system hydroforowy, który podnosi i co najważniejsze stabilizuje ciśnienie wody. Na dłuższą metę moim zdaniem się bardzo opłaci.


Mam takie urządzenie, tylko w wersji Mini (przeznaczona na przykład do montażu w mieszkaniach). Rzeczywiście fajny produkt, przede wszystkim bezawaryjny, cichy no i skuteczny. Jak się mieszka np. na 10 piętrze to często ciśnienie wody jest różne, a radzić sobie trzeba, bo są krany, pralka, prysznic, zmywarka. Tak więc potwierdzam jakość. PS> jak masz studnie to korzystaj, bo podlewanie ogrodu wodą z wodociągu jest droższe od pieniędzy.

adamstkocz
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 28 maja 2018, 10:11
Re: Skuteczne podlewanie ogrodu

autor: adamstkocz » 11 cze 2018, 11:01

Ja radzę zainstalować automatyczny sytem nawadniania ogrodu. Zdecydowałem się na to rok temu i teraz nie mam żadnych problemów z odpowiednim nawadnianiem. Tylko to jest raczej robota dla fachowców, żeby działał wydajnie. Ja osobiście korzystałem z usług z tej strony: http://www.nawadnianie-ogrodow.pl/. Wyszło taniej niż przypuszczałem, a efekt taki, że nie można się do niczego przyczepić. Polecam.

Pasko33
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 16 mar 2017, 11:35
Re: Skuteczne podlewanie ogrodu

autor: Pasko33 » 13 cze 2018, 10:39

Ja używam urządzenia hydroforowego od niedawna, zamawiałem z [przekierowanie nieaktywne] ostatnio, powiem wam, że warto zainwestować w takie urządzenie, bo naprawdę się przydaje. Ja akurat mam dość duży ogród i bez tego by ciężko było ogarnąć nawadnianie.

bartnik1
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 301
Rejestracja: 17 cze 2014, 11:04
Re: Skuteczne podlewanie ogrodu

autor: bartnik1 » 28 cze 2018, 18:36

Mysle ze powinniście też zerknąc tutaj [Market OBI]
To w temacie tego jak zagospodarowac taras.

MichalBudowniczy
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1417
Rejestracja: 21 sty 2015, 13:57
Re: Skuteczne podlewanie ogrodu

autor: MichalBudowniczy » 16 sie 2018, 22:00

Wydaje mi się, że najskuteczniejszym sposobem jest system nawadniający. Jest bardzo popularnym i wygodnym w rozwiązaniem. Ja posiadam system nawadniający Hunter i sprawdza się znakomicie. Zamówiłem go ponad rok temu od firmy nawadnianie.astralpool.pl.

saunydopocenia_pl
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 22 lut 2018, 9:01
Re: Skuteczne podlewanie ogrodu

autor: saunydopocenia_pl » 21 sie 2018, 8:20

Jeżeli możesz to podaj nieco więcej szczegółów odnośnie tego typu systemie nawadniającym, przede wszystkim każdego z nas interesuje na pewno to z jakimi kosztami trzeba się liczyć w przypadku jego instalacji.


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów