Instalacja 10 kW, porównanie ofert, prośba o pomoc

Kolektory słoneczną pochłaniają energię słoneczną i w inteligentny sposób i zamieniają ją na energię cieplną w naszych domach. Dowiedz się o wadach i zaletach kolektorów.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

yavorr
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 sty 2016, 18:46
Lokalizacja: Rzeszów
Instalacja 10 kW, porównanie ofert, prośba o pomoc

autor: yavorr » 28 cze 2018, 12:41

Witam,

Pragnę zainstalować na dachu instalację fotowoltaczną.
Moje roczne zużycie prądu to ok 8400zł.
Ogrzewanie elektryczne, grzanie wody również elektryczne - wiem, wiem, drogo, przez moje niedopatrzenia źle to zostało “ustawione”.
Po zmianie czasu włączania grzałki wody, rachunki spadły, zmiana taryfy z G11 na G12w również powinna zdziałać cuda :)
Ale do rzeczy.

Dostałem ofertę od firmy na instalację 10kW (takie zapotrzebowanie zgłaszałem), około tyle mi rocznie wychodzi.

Dostałem ofertę:

Panele Ja Solar 270 W - Polikrystaliczne, 12 lat gwarancji, 25 lat ubezpieczonej wydajności mocy
Inwerter Afore - polski serwis, 10 lat gwarancji, WiFi
MOC instalacji: 9,72 kW
INWERTER: BNT 010 KTL
LICZBA PANELI: 36
Wymiary: 165 x 99
Cena: 37 000 zł netto
Cena: przy płatności gotówką 39 960 zł brutto (podatek 8%)
Raty:
60 x 765,90 zł
Razem: 45 954  zł brutto
Oprocentowanie: 3% w skali roku


Ponieważ oferta wydaje się być nieco poglądowa (brak modelu inwertera), zrobiłem krótki research.

Wyczytałem, że ponoć sporo lepsze są moduły monokrystaliczne, co oczywiście przekłada się na cenę:
PV Q.CELLS 305W Q.PEAK G4.1 lub SHARP NU-SC 360W.

Również inwertery polecane na różnych forach to:
RONIUS albo GROWATT.
Dodatkowo, patrząc na ceny paneli i inwerterów, wydaje się, że 40k za taką instalację to sporo? Wychodzi około 10k za montaż ?

Byłbym wdzięczny za jakieś porady co do sprzętu, może nawet firmy, które polecacie :)

Lokalizacja to Rzeszów, Podkarpacie.
Dach 4 spadowy, około 22-25 stopni. Praktycznie cały czas w słońcu.

mariusz0776
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 26 mar 2014, 14:46
Lokalizacja: kutno
Re: Instalacja 10 kW, porównanie ofert, prośba o pomoc

autor: mariusz0776 » 08 wrz 2018, 10:55

Jak jesteś zainteresowany to mogę dać namiary na osobę która mi robiła wycenę instalacji i z której to oferty skorzystam bo okazała się konkurencyjna. Dla przykładu gwarancja na falownik 12lat , panele 12lat- uzysk 30lat.

Teofil75
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 18 paź 2018, 11:53
Re: Instalacja 10 kW, porównanie ofert, prośba o pomoc

autor: Teofil75 » 18 paź 2018, 12:22

mariusz0776 pisze:Jak jesteś zainteresowany to mogę dać namiary na osobę która mi robiła wycenę instalacji i z której to oferty skorzystam bo okazała się konkurencyjna. Dla przykładu gwarancja na falownik 12lat , panele 12lat- uzysk 30lat.


Mariusz, ja poproszę o te namiary jeżeli działają na pomorzu. Zaczynam zbierać materiały do własnego porównania tych usług. pzdr.

Piotr Nowik
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1286
Rejestracja: 20 sie 2014, 13:21
Kontaktowanie:
Re: Instalacja 10 kW, porównanie ofert, prośba o pomoc

autor: Piotr Nowik » 19 paź 2018, 21:36

Przykładowe wyliczenie:
28 sztuk paneli mono 360Wp = 10080 Wp
28 sztuk paneli mono 360Wp po 900 zł. = 25 200 złotych brutto (z VAT 23%)

Falownik nie wiem, liczmy, że jakieś 5 tys. zł. za urządzenie uznanej firmy.
Do tego konstrukcja nośna, kable i zabezpieczenia.

Moje wyliczenie jest tylko z grubsza, niedokończone... ale już wydaje mi się, że samodzielny zakup elementów i ich montaż na pewno nie sięgnie 40 tysięcy.
Jestem światowej sławy specjalistą od mniemanologii stosowanej, a praw fizyki uczę się od pana Tomasza Brzęczkowskiego


Wróć do „Kolektory słoneczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Gotowe projekty domów