Żywotność styropianu vs. wełna

Rady i opinie na temat ocieplenia domu. Jaką wełnę mineralną wybrać? Jak i czym ocieplić dom? Informacje na temat ocieplenia i materiałów do tego używanych znajdziesz w tym dziale.

Moderator: ROCKWOOL POLSKA

asnyk44
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 wrz 2015, 17:27
Re: Żywotność styropianu vs. wełna

autor: asnyk44 » 16 wrz 2015, 17:44

wełna ok i styropian ok, ważne by kupić dobrej jakości, czyli od markowego producenta, w wełnie mamy 2-3 firmy w styropianie jest tego więcej i trudniej się połapać co jet ok, dla mnie ważne są rekomendacje ITB i jedna z firm trakowe posiada:)
miłość jest najważniejsza

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Żywotność styropianu vs. wełna

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 17 wrz 2015, 6:57

asnyk44 pisze:wełna ok i styropian ok, ważne by kupić dobrej jakości, czyli od markowego producenta, w wełnie mamy 2-3 firmy w styropianie jest tego więcej i trudniej się połapać co jet ok, dla mnie ważne są rekomendacje ITB i jedna z firm trakowe posiada:)
Ile kosztuje rekomendacja ITB?

paw3leek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 577
Rejestracja: 19 wrz 2013, 19:05
Lokalizacja: Stryszawa
Re: Żywotność styropianu vs. wełna

autor: paw3leek » 08 lis 2015, 10:24

najlepiej porównać:) położyć styropian koło kurnika sąsiada i po styropianie ani śladu:)
to samo kaczki i indyki:) fajnie ściany styropianowe podgryzają:) nie mówiąc o jaskółkach i wróblach.
tylko patrzeć jak pieniążki wrzucone w izolacje zewnątrzną topnieją z każdą wygryzioną dziurką.
No nie mówiąc już o czarnych plamach na ścianach, widocznych złączeniach a czasem i w świetle słonecznym kołkach. brzydota.
elewacje fajnie wygladają może pierwszy rok.
chyba jedyny ratunek farby za bazie silikonów, ale wilgoć z środka zostanie znowu w ścianie i styro więc zostaje ładnie izolować od środka.
jest może troszkę więcej pracy bo trzeba wszystko dokładnie przemyśleć by wszedzie połączyć izolacje i folie paro ale w tym wieku to tyle produktów, że się da.
Buduje dom murowany i izolacja będzie od środka. Ściany z pustaka z wełną w środku.
Obrazek
paw3leek

jagu
Aktywny
Aktywny
Posty: 298
Rejestracja: 13 gru 2014, 18:59
Re: Żywotność styropianu vs. wełna

autor: jagu » 30 sty 2016, 18:46

Dobrym rozwiązaniem jest położenie takich płyt dużo lepiej się prezentują po dłuższym czasie i generalnie mają bardzo dobre parametry izolacyjne: http://www.isover.pl/produkty/isover-tf-profi
urodzony optymista

jessie
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 30 maja 2018, 17:00
Re: Żywotność styropianu vs. wełna

autor: jessie » 27 cze 2018, 19:29

Styropian jest ok i wełna mineralna też jest ok. Wszystko zależy od jakości produktu. Najlepsze materiały do ocieplania poddasza znajdziecie na docieplajdom.pl Sam z ich usług korzystałem i jestem zadowolony

Hanna0012
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 05 kwie 2018, 21:23
Re: Żywotność styropianu vs. wełna

autor: Hanna0012 » 06 lip 2018, 14:45

Myśle,że wełna jest trwalsza. U mojej znajomej w styropianie podobno zalęgły się ptaszki ;) Jeśli chodzi o wełnę to wiele dobrego słyszałam o welna rockwool sklep . Radzę kupować ją przez internet ponieważ wyjdzie o wiele taniej niż w sklepach budowlanych

RafalB
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 02 mar 2018, 15:10
Re: Żywotność styropianu vs. wełna

autor: RafalB » 23 sie 2018, 12:53

Jak zacząłem myśleć o budowie domu i właśnie ocieplaniu go to wiedziałem, że jestem kompletnie zielony. Dlatego wolałem poradzić się eksperta w MSM Wrocław poradzili mi, że powinienem zainwestować w wełnę. I tak też zrobiłem i to był najlepszy wybór.

romankowicki
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 70
Rejestracja: 21 gru 2016, 15:17
Re: Żywotność styropianu vs. wełna

autor: romankowicki » 12 wrz 2018, 14:00

Ja mam wełnę. Nie narzekam, naprawdę bardzo dobry materiał izolacyjny, o ile jest kładziony przez fachowca. Co do miejsca zakupu – polecam Plastics (mają odziały w różnych częściach PL). Super wełna, bardzo dobre parametry, przyjemnie się układa.

Paweł 12
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 30 sie 2018, 23:38
Re: Żywotność styropianu vs. wełna

autor: Paweł 12 » 31 maja 2020, 12:53

Podobno styropian się nie starzeje, według mnie jest lepszy niż wełna. Wszelkie możliwe informacje o styropianie znalazłem w necie.

euro_tuned
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 01 lip 2018, 19:11
Re: Żywotność styropianu vs. wełna

autor: euro_tuned » 11 lis 2020, 21:29

wszystko ci się pomyliło bo styropian właśnie bardzo starzeje a wełna nie


Wróć do „Ocieplenie skalną wełną mineralną”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów