docieplenie ściany wewnątrz

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

korprzemko
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 25 cze 2018, 14:38
docieplenie ściany wewnątrz

autor: korprzemko » 25 cze 2018, 14:56

Witam,
w mieszkaniu przy oknie mam wnękę w której jest kaloryfer. W rogu tej wnęki podczas zimy skrapla sie woda. Chciałbym ocieplić to miejsce, bo wygląda jakby robił sie tam mostek termiczny. Czy mogę po prostu dołożyć tam "Beton komórkowy 8cm GAZOBETON bloczek suporeks" Czy dodatkowo mogę między ścianę a nowy bloczek dać styropian?ocieplanie wełna nie wchodzi w grę, multipor jest za drogi. Czy moje rozwiązanie ma sens?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: docieplenie ściany wewnątrz

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 25 cze 2018, 16:29

korprzemko pisze:Witam,
w mieszkaniu przy oknie mam wnękę w której jest kaloryfer. W rogu tej wnęki podczas zimy skrapla sie woda. Chciałbym ocieplić to miejsce, bo wygląda jakby robił sie tam mostek termiczny. Czy mogę po prostu dołożyć tam "Beton komórkowy 8cm GAZOBETON bloczek suporeks" Czy dodatkowo mogę między ścianę a nowy bloczek dać styropian?ocieplanie wełna nie wchodzi w grę, multipor jest za drogi. Czy moje rozwiązanie ma sens?

Może to zła wentylacja. Izolując od wewnątrz, trzeba i tak zrobić wentylację mechaniczną, może warto spróbować czy sama wentylacja nie załatwi sprawy.
HVAC - najtańszy komfort.


Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów