BLACHA ALUMINIOWA POWLEKANA

Szczelny dach, komin, jaki materiał wybrać na obróbki dekarskie przede wszystkim jak uniknąć błędów dekarskich i wybrać ekipę, która nie zniszczy nam dachu?

Moderator: Redakcja e-dach.pl

SKUBEL
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 lut 2014, 9:31
Kontaktowanie:
BLACHA ALUMINIOWA POWLEKANA

autor: SKUBEL » 30 cze 2014, 13:34

SKUBEL podpowiada w temacie BLACHA ALUMINIOWA POWLEKANA.
Często zastanawiamy się nad wykorzystaniem blachy aluminiowej przy budowie naszego domu.
To relatywnie tani i wdzięczny materiał lecz warto pamiętać o kilku generalnych zasadach.
Dobierajcie zawsze właściwe grubości blach do konkretnych działań. Proste obróbki dekarskie ; pasy okapowe , obróbki kominów można spokojnie obsłużyć blachą o grubości 0,5 lub 0,6 mm. Na dachu ważnym parametrem jest ciężar dlatego stosuje się blachy aluminiowe powlekane Blacha aluminiowa nie koroduje tak szybko jak blacha stalowa a najważniejsze - JEST OD NIEJ LŻEJSZA. Trwałość blach aluminiowych spowodowała że jest w czołówce - wyprzedza ję tylko blacha miedziana. Niestety ta ostatnia jest wyjątkowo droga i pozwolić sobie na ten rodzaj blachy może niewielu.Przy projektach i wszelkich kalkulacjach musimy pamiętać że arkusze blach występują w szerokościach 1-1,25 m i długościach odpowiednio 2 - 3m. Ta wiedza pozwoli nam racjonalnie skalkulować zużycie blachy oraz koszty jej transportu na budowę.
PAMIĘTAJCIE - TO WAŻNA INFORMACJA - WIĘKSZĄ ILOŚĆ BLACH ZAWSZE TRANSPORTUJCIE NA PALETACH !!! To niestety drogi sposób dostawy np. kurierskiej ale zaoszczędzi wam rozczarowań podczas odbioru blachy ( pogięcia , porysowania , załamania).
Obrazek

arek_ch
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 636
Rejestracja: 28 paź 2016, 14:44
Re: BLACHA ALUMINIOWA POWLEKANA

autor: arek_ch » 25 cze 2018, 13:45

Z racji, że mam stary dom, musiałbym wymienić mu dach. Dlatego zastanawiam się jak sprawdza się aluminium blacha ? Słyszałem, że położenie jej nie jest drogie, dlatego też zainteresowała mnie taka opcja. Uważam też, że taką blachę kładzie się szybciej, niż na przykład dachówkę. A czas jest dla mnie ważny, ponieważ nie chcę, aby wdarła mi się do domu pleśń.

damyoo
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 96
Rejestracja: 10 lip 2017, 9:42
Re: BLACHA ALUMINIOWA POWLEKANA

autor: damyoo » 30 wrz 2018, 18:08

Dobrze się sprawdza. Generalnie jeżeli szukasz sprawdzonego sklepu to ja od siebie polecam eblachy.pl z tego względu, że mają bardzo dobre jakosciowo towary w swojej ofercie. Zamawialem przy zmianie dachu na nowy kilka rzeczy i jestem zadowolony.

Mariopo
Aktywny
Aktywny
Posty: 183
Rejestracja: 08 lis 2016, 9:58
Re: BLACHA ALUMINIOWA POWLEKANA

autor: Mariopo » 02 paź 2018, 10:56

damyoo pisze:Dobrze się sprawdza. Generalnie jeżeli szukasz sprawdzonego sklepu to ja od siebie polecam eblachy.pl z tego względu, że mają bardzo dobre jakosciowo towary w swojej ofercie. Zamawialem przy zmianie dachu na nowy kilka rzeczy i jestem zadowolony.


Dobry sklep :) jak robiłem remont dachu to wszystko stamtąd zamawiałem, mają dobre ceny a jeszcze potrafią doradzić co będzie dobre a co nie,

alinka
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 17 cze 2015, 21:25
Lokalizacja: Bydgoszcz
Re: BLACHA ALUMINIOWA POWLEKANA

autor: alinka » 09 lis 2018, 12:10

Może najlepiej zapytać specjalisty. Uważam, że blachy aluminiowe w pokryciach dachowych sprawdzają się nadzwyczaj dobrze. U nas ocynkowana.
Ostatnio zmieniony 23 lip 2019, 7:26 przez alinka, łącznie zmieniany 1 raz.

mirro77
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 15 lis 2018, 15:53
Kontaktowanie:
Re: BLACHA ALUMINIOWA POWLEKANA

autor: mirro77 » 15 lis 2018, 15:58

Niezła opcja z tą blachą jak dla mnie, super !

---
Przyjaźń z całym światem zaczyna się od przyjaźni z najbliższym otoczenieMiłość

budującakobieta
Aktywny
Aktywny
Posty: 103
Rejestracja: 24 paź 2010, 20:32
Lokalizacja: Kraków
Re: BLACHA ALUMINIOWA POWLEKANA

autor: budującakobieta » 19 lis 2018, 11:56

Taka blacha pieknie na dachu wygląda, popatrzcie tutaj [link nieaktualny], a tutaj jest z tytan cynku [link nieaktualny]

chopper
Aktywny
Aktywny
Posty: 249
Rejestracja: 12 sie 2016, 19:03
Re: BLACHA ALUMINIOWA POWLEKANA

autor: chopper » 22 lis 2018, 17:04

Ja dowiedziałem się sporo odnośnie kwestii dachów czytając różne artykuły.

bobik5
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 380
Rejestracja: 11 sty 2017, 20:40
Re: BLACHA ALUMINIOWA POWLEKANA

autor: bobik5 » 26 lis 2018, 9:56

Również zastanawiam się nad tym czy nie zastosować blachy aluminiowej powlekanej. Słyszałem dużo superlatyw na jej temat. Cena jest bardzo atrakcyjna, przynajmniej w tym sklepie eblachy.pl. Myślę też nad tym czy nie zrobić parapetów z tego materiału, ale na ta decyzje jeszcze mam czas.

gwiazdeczka111
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 26 gru 2018, 20:22
Re: BLACHA ALUMINIOWA POWLEKANA

autor: gwiazdeczka111 » 17 sty 2019, 22:11

My na swój dach braliśmy blachę od Nova-Trading, mają swój skład i porządny materiał. Docinają blachę na potrzebny wymiar. Mają w swojej ofercie również blachę dekoracyjna gdyby ktoś chciał czegoś oryginalnego.

manion
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 11 lut 2019, 1:37
Re: BLACHA ALUMINIOWA POWLEKANA

autor: manion » 17 mar 2019, 0:19

Jest jeszcze solidna szczecińska firma HurtoStal 2  Mają solidnej jakości towar i dobry wybór wyrobów hutniczych i stalowych. Na stronie znajdziecie stan magazynowy a jeśli czegoś nie maja to są w stanie to ściągnąć w ciągu tygodnia, u nas właśnie tak było. Firma mega solidna, mają własny transport.

gwiazdeczka111
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 26 gru 2018, 20:22
Re: BLACHA ALUMINIOWA POWLEKANA

autor: gwiazdeczka111 » 08 kwie 2019, 17:33

My blachę i wszystkie potrzebne rzeczy ze stali braliśmy z centrum serwisowego i tez jesteśmy zadowoleni. Maja dużo towaru na magazynie i nie trzeba czekać.Tym bardziej ze mieliśmy blisko:)

budującakobieta
Aktywny
Aktywny
Posty: 103
Rejestracja: 24 paź 2010, 20:32
Lokalizacja: Kraków
Re: BLACHA ALUMINIOWA POWLEKANA

autor: budującakobieta » 18 wrz 2019, 10:45

Do tego taka blacha aluminiowa może wyglądać jak miedź :shock: Obrazek
To jest realizacja Franc-deker w Energylandii w Zatorze

szarleja
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 04 lip 2019, 12:24
Re: BLACHA ALUMINIOWA POWLEKANA

autor: szarleja » 27 lis 2020, 18:54

ja swój materiał razem z obróbką kupuję w Centrum laserowym Veyna.


Wróć do „Obróbki blacharskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów