studio fotograficzne na poddaszu

Adaptacja poddasza na wnętrze użytkowe jest świetnym pomysłem, jednak czasami bardzo trudnym w realizacji. Tutaj dowiesz się o wadach i zaletach urządzeniu na poddaszu na sypialni, salonu czy pokoju dziecięcego.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

exgirlfirend
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 04 sie 2010, 13:49
studio fotograficzne na poddaszu

autor: exgirlfirend » 09 sie 2010, 11:30

Witam wszystkich. Jak w temacie, chodzi mi o urządzenie studia fotograficznego na poddaszu. Sam sprzęt fotograficzny zajmie trochę miejsca i potrzebuję tak naprawdę przestrzeni, żebym wszystkim spokojnie manewrować. Pomieszczenie ma niemal 50 metrów kwadratowych. Muszę tam zmieścić jeszcze choćby materac do spania, albo coś składanego i stół, na którym można rozłożyć zdjęcia do przeglądania. Jest duże okno, które wychodzi na balkon, które będę potrzebowała zaciemnić. Myślałam po prostu o czarnych zasłonach, tak, żeby kiedy nie będą potrzebne odsunąć je i tyle. Chciałabym jednak, żeby to wnętrze pomimo tego, że to tylko studio, było niebanalne i żeby przyjemnie się pracowało. Jakieś malowidło na ścianie? Coś zawiesić w tej części mieszkalnej? Ktoś ma jakieś propozycje?

designerka
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 09 sie 2010, 22:28
Re: studio fotograficzne na poddaszu

autor: designerka » 25 sie 2010, 12:02

Skoro ma to byc studio fotograficzne to czy nie najlepiej byłoby na ściany poprzywieszać twoje zdjęcia? :)
Raz, że ciekawie zagospodarowałbyś przestrzeń na ścianach to jeszcze modelki i klienci, którzy wchodziliby do tego studia od razu widzieli, że maja ze specjalistą do czynienia ;)

jasiecki
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 26 sie 2010, 22:45
Kontaktowanie:
Re: studio fotograficzne na poddaszu

autor: jasiecki » 26 sie 2010, 23:13

lampy, musisz mieć jakieś lampy, no i szafka :) z lampka najlepiej jakąś starodawną taką na pokaz, nad tą szafką zdjęcia tej lampki w różnych porach porach dnia, najlepiej cała ściana, po drugiej stronie materac oparty o ścianę i nad nim zdjęcia łóżek (różnych), nie będzie się kojarzyć w ogóle ze spaniem a z new art.

Zasłony powinny być dwie, jedna ciemna, druga jasna, powieszone razem, jak będziesz robił zdjęcia to zasłonisz ciemną a jak nie to będziesz miał jasną :)

Awatar użytkownika
bogdanstawowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 08 lip 2011, 10:52
Lokalizacja: Warszawa
Re: studio fotograficzne na poddaszu

autor: bogdanstawowski » 08 lip 2011, 11:15

Proponuje zrobić cos takiego co widzialem na filmach. Tytulu filmu nie pamietam ale byl o on fotografie ktory bodajze zabijał modelki. Niewazne.

Studio duze , biale sciany , przestrone, surowo urzadzone.
Odgrodzić mozna by bylo łożko jakims parawanem stylowym.
Tak jak juz wczesniej koledzy przytoczyli - warto zawiesic pare zdjec ( osobiscie preferuje czarno-biale ) portety - bez zadnych przesadnych krajobrazów. Cos ostrego i surowego. Pokreslajace wizerunek tego miejsca.

Pisz na PW napewno polece CI paru fajnch architektów.

Pozdrawiam,
Bogdan

prospektinwestycje
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 429
Rejestracja: 15 mar 2011, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: studio fotograficzne na poddaszu

autor: prospektinwestycje » 16 lip 2011, 13:42

Można skorzystać z usługi projektanta wpisz w wyszukiwarkę daj zlecenie i po prostu to zleć. Wszystko się zrobić.

mallwin
Re: studio fotograficzne na poddaszu

autor: mallwin » 02 sie 2011, 10:45

Witaj, jest to bardzo fajny temat można wykorzystać wiele opcji. Pamiętaj, że najważniejsze to wygospodarować jedną ścianę na tła, lampy i sprzęt. Zamiast zasłon, które tylko przeszkadzają
zamiast zasłaniać światło proponuję ciemne rolety koniecznie kasetowe, żeby jak najbardziej ograniczały dostęp światła.
Łóżko można postawić na przeciwko miejsca ze sprzętem,materac zajmuje za dużo miejsca, chyba, że to bardzo duże poddasze
Jeśli chodzi o aranżację może coś bardzo nowoczesnego :)
http://www.e-mieszkanie.pl/a/5689,aranzacja-studia-na-poddaszu

mallwin
Re: studio fotograficzne na poddaszu

autor: mallwin » 02 sie 2011, 10:49

bogdanstawowski pisze:Proponuje zrobić cos takiego co widzialem na filmach. Tytulu filmu nie pamietam ale byl o on fotografie ktory bodajze zabijał modelki. Niewazne.


pamiętam ten motyw z serialu "DEXTER" fakt bardzo fajnie to wyglądało

Błajo
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 2017, 18:39
Studio Fotograficzne Gdynia

autor: Błajo » 28 mar 2018, 18:10

Witam,

Ja otworzyłem niedawno studio fotograficzne w Gdyni. Dużo było z tym zachodu.... ale myślę warto się pomęczyć by mieć swoje :-)

Lena516
Aktywny
Aktywny
Posty: 113
Rejestracja: 06 mar 2018, 11:23
Re: studio fotograficzne na poddaszu

autor: Lena516 » 12 kwie 2018, 13:11

Na poddaszu bardzo dobrze się sprawdzają deski ścienne od PaulBunyan, z tego co wiem mają dodatkową opcję zabezpieczenia przed zapaleniem https://www.paulbunyan.pl/deski-scienne-ze-starego-drewna-deski-scienne-ze-starego-drewna-ciemnobrazowe.html . Lub płytki ceglane https://www.paulbunyan.pl/stare-cegly-na-sciane-plytki-ceglane-na-sciane-torunskie.html . Widziałam parę realizacji i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że to dobry pomysł.

martakurek0
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 64
Rejestracja: 16 kwie 2018, 12:13
Re: studio fotograficzne na poddaszu

autor: martakurek0 » 24 cze 2018, 17:44

To musi być ciekawe rozwiązanie takie studio. I koniecznie otwarta przestrzeń i dobrze doświetlona. Super pomysł!

Celinka1234
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 28 sty 2021, 8:08
Re: studio fotograficzne na poddaszu

autor: Celinka1234 » 28 sty 2021, 22:07

Zawsze fajnie podpatrzeć takie projekty na żywo w miejscu gdzie naprawdę ktoś ma już " na żywo " śwetne studio.

Kazikdobry
Aktywny
Aktywny
Posty: 123
Rejestracja: 17 sty 2019, 14:07
Re: studio fotograficzne na poddaszu

autor: Kazikdobry » 13 sty 2022, 9:27

designerka pisze:Skoro ma to byc studio fotograficzne to czy nie najlepiej byłoby na ściany poprzywieszać twoje zdjęcia? :)
Raz, że ciekawie zagospodarowałbyś przestrzeń na ścianach to jeszcze modelki i klienci, którzy wchodziliby do tego studia od razu widzieli, że maja ze specjalistą do czynienia ;)


Własne prace na ścianach to najlepsza reklama swojej twórczości - koniecznie tak zrób.

Awatar użytkownika
krystianDD
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 04 lip 2023, 11:33
Re: studio fotograficzne na poddaszu

autor: krystianDD » 14 lip 2023, 12:27

Na poddaszu może trochę ciężko pracować się ze światłem plus do tego w upalne dni, bez klimatyzacji może być trudno. Ale wiadomo - nie wszystkie pomieszczenia są takie same, więc wszystko zależy od tego, jakie warunki na poddaszu panują.


Wróć do „Wnętrza na poddaszu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

Gotowe projekty domów