Wylewka w piwnicy

Właściwa hydroizolacja zabezpieczy dom przed przenikaniem wilgoci i wieloma problemami z tym związanymi. Trzeba o niej pamiętać budując dom i modernizując istniejące budynki. Odpowiedzi na pytania dotyczące wykonania hydroizolacji i potrzebnych materiałów, znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

K1118
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2018, 20:33
Wylewka w piwnicy

autor: K1118 » 19 maja 2018, 20:39

Witam! Jestem nowym użytkownikiem więc nie mam pojęcia czy był taki temat czy nie :( . Ale mam ogromną prośbę . Potrzebuję porady planuję zrobić wylewkę w piwnicy, która znajduje się pod domem. Piwnica służy jako zwykłe pomieszczenia gospodarcze jako kotłownia , graciarnia itd :p . Czy wystarczy sama folia pod beton czy koniecznie musi być dawany styropian ? Z góry dziękuję za pomoc. :D

erzecznikkt
Aktywny
Aktywny
Posty: 185
Rejestracja: 15 lip 2014, 14:08
Re: Wylewka w piwnicy

autor: erzecznikkt » 13 cze 2018, 13:13

Podstawowa zasada jest taka, że ociepleniu należy poddać wszystkie przegrody, które oddzielają przestrzeń ogrzewaną od otoczenia zewnętrznego lub pomieszczeń nieogrzewanych. Kluczowa w tym przypadku więc jest odpowiedź na pytanie, czy piwnica będzie pomieszczeniem ogrzewanym. Biorąc pod uwagę, że znajduje się w niej kotłownia, podejrzewam, że temperatura w tym pomieszczeniu może być podobna do tej w pomieszczeniach ogrzewanych, więc raczej za takie należy ją uznać. Należałoby więc zadbać o właściwą termoizolację tej przegrody z użyciem styropianu, aby uniknąć strat ciepła do gruntu.


Wróć do „Hydroizolacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów