Szum wody sąsiada

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
buba9011
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 11 cze 2018, 21:27
Szum wody sąsiada

autor: buba9011 » 11 cze 2018, 21:56

Witam serdecznie.
Po zakupie mieszkania odkryłem niestety mały zonk.
Podczas gdy sąsiad odkręca kran (prawdopodobnie przy wannie) niesie się ogromny szum wody. Miał może ktoś podobnie??
Blok z 1998r, ściany nośne 15cm żelbetu (ta ściana oddziela nasze łazienki), niestety łazienka po środku mieszkania i szum niesie się na pokoje. U mnie w łazience jakby też słychać było mały szum bardziej z rur podczas okręcania wody przy umywalce oraz wannie (obie dość dobre baterie, jedna na wajchę a druga na kurek). Podobno nikt inny w bloku nie ma takich problemów, mieszkam na ostatnim 3 piętrze.

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Szum wody sąsiada

autor: -_- greg » 12 cze 2018, 21:11

To pospolity problem. Na szumy wpływa ciśnienie wody, zawory w bateriach, załamania instalacji pod kątem 90'stopni i sposób wklejenia instalacji w ściany. Wystarczy że kawałek rury będzie wklejony bezpośrednio w ścianę i to wystarczy żeby hydraulika generowała pokaźny hałas w postaci szumu.
W innych mieszkaniach może być inaczej tzn. może nie być tego problemu lub jest marginalny.
Własny szum z własnej łazienki ciężko zauważyć będąc w tej łazience.
Najprościej w tym przypadku obniżyć ciśnienie i podmienić baterię żeby zobaczyć czy nastąpi jakaś poprawa.

buba9011
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 11 cze 2018, 21:27
Re: Szum wody sąsiada

autor: buba9011 » 01 lip 2018, 18:51

Zrobiłem dokładniejszy rekonesans u sąsiadki, ma jakaś tanią baterie, szum u niej jest w każdej pozycji baterii a największy przy odkreceniu do połowy, u mnie szum powstaje jak odkrece ciepła wode do połowy i tylko w tej pozycji, bateria odziedziczona po sasiadach. To nie jest pisk tylko szum, jakby samolot przelatywał nad blokiem, wymiana baterii może coś pomoc? Na razie sasiadka nie ma za bardzo czasu sie tym zajmowac ale chce im kupic nowa baterie bo innych pomysłòw nie mam.

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Szum wody sąsiada

autor: -_- greg » 01 lip 2018, 21:23

Może pomóc wymiana baterii ale to nic pewnego, dlatego że nie wiadomo jaka zachowa się nowa bateria. W każdym razie jeżeli to jedyna możliwość to warto spróbować.

Przed wymianą baterii warto zmniejszyć ciśnienie wody w instalacji, bo może się okazać że to wystarczy. Tego jestem zdecydowanie bardziej pewny. Wiele nie trzeba, wystarczy trochę, tak żeby woda normalnie leciała z kranów.
Z administratorem budynku trzeba to załatwić, Jak nie będzie chciał na stałe to chociaż da się uprosić na chwilę, do celów testowych.

buba9011
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 11 cze 2018, 21:27
Re: Szum wody sąsiada

autor: buba9011 » 02 lip 2018, 6:11

A jeśli to miałby być problem z ciśnieniem to czy ten problem nie powinien występować w całym blok ? Pytam bo nie wiem czy jest sens pochodzić po innych mieszkaniach zapytać czy też tak mają.

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Szum wody sąsiada

autor: -_- greg » 03 lip 2018, 0:07

Ciśnienie zawsze zwiększa szumy, tylko w każdym mieszkaniu jest inaczej odbierany i każdy inaczej do tego podchodzi, w sensie że każdemu przeszkadza w innym stopniu.
Nie wiem jak wygląda tam instalacja ale ciśnienie możne regulować w pionach, niekoniecznie jednym centralnym zaworem w całym bloku.
Najlepiej gdyby dało radę obniżyć ciśnienie i zobaczyć co będzie konkretnie w tym mieszkaniu.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości

Gotowe projekty domów