Dlug we wspolwlasnosci drogi dojazdowej.

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

golla
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 21 maja 2018, 19:39
Dlug we wspolwlasnosci drogi dojazdowej.

autor: golla » 12 cze 2018, 13:10

Czy ktos byl w takiej sytuacji i czy po latach nic zlego z tego nie wyniklo?

Droga dojazdowa do mojej dzialki ma 3 udzialowcow. Ja kupujac dzialke nabywam udzial w tej drodze, ale okazuje sie, ze jeden z udzialowcow ma dlug, ktorego niby nie moze splacic, bo instytucja, ktorej dluznikiem byl jego dziadek, nie istnieje juz (Samopomoc Chlopska). Pani notariusz powiedziala mi, ze ten dlug nie dotyczy moich udzialow a udzialow tego wnuka (dziadek zmarl i wnuk przejal) i ze w przyszlosci mi to nie zagrozi.

1. Czy na pewno na moja czesc udzialow ten dlug nie wejdzie?
2. Czy jesli komornik zlicytuje te udzialy to ja i drugi udzialowiec bedziemy miec nadal prawo do korzystania z drogi?

tekla62
Aktywny
Aktywny
Posty: 237
Rejestracja: 12 mar 2014, 14:13
Re: Dlug we wspolwlasnosci drogi dojazdowej.

autor: tekla62 » 27 lut 2019, 18:29

Warto zapobiec sprzedaży egzekucyjnej, ale tylko z pomocą dobrej kancelarii prawniczej będzie to szybkie i skuteczne. Zerknij na https://kancelarialexa.pl/ochrona-majatku/ - maja spore uznanie i doświadczenie w skutecznej ochronie majątku

Bizon78
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 06 cze 2023, 7:46
Re: Dlug we wspolwlasnosci drogi dojazdowej.

autor: Bizon78 » 13 lut 2024, 10:52

Jeśli obawiasz się, że może wisieć nad Tobą widmo egzekucji komorniczej, to warto dowiedzieć się, jak wygląda ta procedura. Przede wszystkim bardzo ważną kwestią są podstawy do wszczęcia takiego postępowania. Szczegółowo egzekucja komornicza została opisana, dlatego warto zapoznać się z artykułem, aby rozwiać swoje wątpliwości.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości

Gotowe projekty domów