Jakie okna wybrać?

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Awatar użytkownika
BANDITO
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 23 lip 2014, 9:15
Re: Jakie okna wybrać?

autor: BANDITO » 28 maja 2018, 15:56

Drewniane, bo lepszy design moim zdaniem. No kurczę, nic nie zastąpi naturalnego drewna!

Awatar użytkownika
Bregi
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 80
Rejestracja: 03 sty 2013, 16:11
Lokalizacja: Łódź
Re: Jakie okna wybrać?

autor: Bregi » 30 maja 2018, 9:39

Design to jedno, ale zdecydowanie wolę mieć bardziej szczelne okna, aniżeli przepłacać za rachunki, aby móc sobie popatrzeć na ładne okna. Tym bardziej, że niektóre firmy jak np. Oknoplast mają w swojej ofercie wiele wariantów koloru oklein, które też dobrze wyglądają.

Salva Okna i Drzwi
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 30 maja 2018, 13:54
Re: Jakie okna wybrać?

autor: Salva Okna i Drzwi » 30 maja 2018, 14:12

Najlepsze okna, to takie, które są wytrzymałe, szczelne i łatwe w utrzymaniu np. okna PCV. PCV mogą również świetnie wyglądać, wystarczy dobrać odpowiedni front.

AgnieszkaJH
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 lis 2017, 16:59
Re: Jakie okna wybrać?

autor: AgnieszkaJH » 30 maja 2018, 17:22

Jestem już prawie trzy lata po budowie domu. To był bardzo stresujący dla nas wszystkich czas:( Ze stolarką generalnie było najmniej problemów. Montował je Oknar z Wrocławia. Tam też doradzono nam wybór okien austriackiej marki Internorm.

AgnieszkaJH
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 lis 2017, 16:59
Re: Jakie okna wybrać?

autor: AgnieszkaJH » 30 maja 2018, 17:48

Bardzo dobre okna ma austriacka firma Internorm. Montażem i dystrybucją tych okien zajmuje się Oknar Internorm z Wrocławia. Znajoma rok temu budowała nowoczesny, energooszczędny dom - cała stolarka z internorm.

robertkrajcarz
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 405
Rejestracja: 15 lut 2018, 11:13
Re: Jakie okna wybrać?

autor: robertkrajcarz » 08 cze 2018, 8:32

Izolują na bardzo wysokim poziomie pcv od Okno Plus – http://oknoplus.com.pl. To są pierwsze okna w moim życiu o których mogę powiedzieć, żę faktycznie separują mnie od świata zewnętrznego porządnie. Poza tym, że widzę co się dzieje za szybą, to nie słyszę absolutnie nic.

Magda1122
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 cze 2018, 11:23
Re: Jakie okna wybrać?

autor: Magda1122 » 12 cze 2018, 11:26

Niestety 3 lata temu zdecydowaliśmy się na okna drewniane firmy GORAN. Już po roku od montażu zaczęły się z nimi problemy (okna mają od jesieni do wiosny wilgotność na zewnątrz powyżej 80% - woda ze środka nie wydostaje się na zewnątrz). Przez pierwszy rok Goran twierdził, że to nasza wina, po roku wyremontował jedno okno i po kolejnej zimie problem się powtórzył. Okien po otwarciu nie da się zamknąć - tak są napęczniałe... Goran nie ma zielonego pojęcia skąd taki stan rzeczy i nie robił też nic aby tą tajemnicę odkryć. Po oględzinach technologa z firmy produkującej lakiery, po 10 minutach wiadomo było, że przyczyną tego jest dwukrotnie większa grubość lakieru plus zbyt jasny kolor (na który GORAN dał 5 lat gwarancji jako UV stabilny i spełniający wszelkie standardy i wymogi!). Niestety firma dalej nie przyznaje się do winy, jedyne na co się godzi to na przemalowanie okien na inny kolor. Nie dają na to gwarancji, nie interesuje ich problem jaki generuje udostępnienie domu na ponad tydzień aby mogli dokonać naprawy. Prezes nie jest zainteresowany spotkaniem, a Pani z reklamacji z każdym pytaniem lata do niego i wszystko uzgadnia co generuje tylko stratę czasu. Sprawa jest już u prawnika i skończy się w sądzie. Szczerze odradzam i przestrzegam przed tą firmą, która nie dość że produkuje buble, ma bardzo ograniczoną wiedzę z zakresu technologii to na dodatek bardzo po chamsku podchodzi do klientów. Jeśli ktoś z Was jest na etapie wyboru okien - to zdecydowanie ostrzegam przed firmą GORAN.

polly28
Aktywny
Aktywny
Posty: 245
Rejestracja: 14 lis 2017, 13:39
Re: Jakie okna wybrać?

autor: polly28 » 12 cze 2018, 11:50

Mój wybór padł na okna typu skandynawskiego, a to za sprawą minimalistycznego stylu, jaki trzyma nasz dom. Zaoferował je nam Skandpol, których polecił mi znajomy - bardzo spodobał mi się taki styl w jego domu. Okna są bardzo porządne a co najważniejsze - charakterystyczne.

olgax7
Aktywny
Aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 21 maja 2018, 8:17
Re: Jakie okna wybrać?

autor: olgax7 » 14 cze 2018, 7:44

Paweł Baiński http://opinie-o-firmach.pl/salon-okien- ... l-bainski/ tutaj opinie na temat tej firmy. Oprócz okien, w swoim asortymencie mają drzwi. Prowadzą sorzedaż stacjonarną i online :) może się komuś przyda, ja polecam :)

Agat83
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 495
Rejestracja: 29 lis 2016, 12:44
Re: Jakie okna wybrać?

autor: Agat83 » 14 cze 2018, 18:49

Dobrej jakości okna PCV oraz drzwi zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne znalazłam u www.bros.poznan.pl – polecam bardzo. Firmę poleciła mi zaprzyjaźniona osoba i nie żałuję wyboru, to dobra inwestycja na lata.

Kamrat
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 24 lip 2014, 10:04
Re: Jakie okna wybrać?

autor: Kamrat » 18 cze 2018, 13:09

Okna na wysokim poziomie zarówno izolacji akustycznej jak i termoizolacji produkuje firma Oknoplast. Jeśli ktoś jest na etapie wymiany okien, to warto aby zerknął na stronę [Oknoplast], bo też dość często mają promocje.

Albatros348
Aktywny
Aktywny
Posty: 255
Rejestracja: 06 lut 2018, 11:18
Re: Jakie okna wybrać?

autor: Albatros348 » 18 cze 2018, 14:28

U mnie wybór padł na okna aluminiowe Aluplast , zakupione od Oknostyl z Łodzi. Zdecydowaliśmy się na inwestycje tego typu, gdyż okna aluminiowe są doskonałym dopełnieniem i rozwiązaniem dla nowoczesnych budynków.

st_adam
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 03 sie 2015, 12:07
Re: Jakie okna wybrać?

autor: st_adam » 19 cze 2018, 14:52

Widzę, że wiele razy były już polecane okna z Oknoplastu. Najczęściej stykam się z nazwami "Pixel" i "Winergetic Premium". Czym te okna się dokładniej od siebie różnią?

bmor
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 21 cze 2018, 9:26
Re: Jakie okna wybrać?

autor: bmor » 21 cze 2018, 17:32

Odwieczne pytanie okna drewniane czy okna pcv, według mnie okna drewniane jednak nadają klimatu w domu, okna pvc znowuż tańsze choć jeżeli w grę wchodzą parametry techniczne to cena się wyrównuje. Polecam zobaczyć te okna pvc http://www.salonstolbud.pl/kategoria-produktu/okna-pvc/ lub te drewnianehttp://www.salonstolbud.pl/produkt/innowacyjne-okna-cube/.

Awatar użytkownika
jakub a.
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 22 cze 2018, 7:40
Re: Jakie okna wybrać?

autor: jakub a. » 22 cze 2018, 11:32

Jak już inwestować to w okna pcv lub aluminium, z powodów czysto praktycznych. Aluminium jest na wypasie, ale cena robi swoje. Szukając czegoś w dobrej cenie polecam sprawdzić okna pcv Schuco jak chce mieć się spokój i komfort na naprawdę długie lata. Do domku jednorodzinnego tylko energooszczędne si82 albo living z pakietem 3 szybowym na okuciach winkhaus. Wszystko widać po pierwszym sezonie grzewczym - proponuję pogadać z kimś kto ma takie okna. Jak ktoś jest z okolic Wrocławia to mogę z czystym sumieniem polecić firmę Effra bo temat zamówienia i montażu został ogarnięty na tip top a cena za całość była naprawdę dobra.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości

Gotowe projekty domów