Przemarzanie ścian – jak ocieplić mieszkanie od wewnątrz?

Dział poświęcony izolacjom technicznym. Jakie są systemy izolacji technicznej, jak zabezpieczyć dom przed ogniem, wilgocią, stratami ciepła? W tym dziale znajdziesz porady i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Przemarzanie ścian – jak ocieplić mieszkanie od wewnątrz?

autor: Redakcja » 21 kwie 2017, 8:43

Problem przemarzania dotyczy przede wszystkim przegród zewnętrznych, które nie mają odpowiedniego ocieplenia. Przemarzanie ścian – jak ocieplić mieszkanie od wewnątrz? >>
Redakcja

mari281
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 23 lut 2017, 10:00
Przemarzanie ścian – jak ocieplić mieszkanie od wewnątrz?

autor: mari281 » 21 kwie 2017, 8:43

My z mężem zastosowaliśmy u siebie w domu farby termoizolacyjne ecotherm od phoenix distribution i przyznam, że jest różnica w stosunku do tego jak było kiedyś. poza tym farby sa genialne - swietnie sie je naklada i do tego maja piekna, nieblaknaca kolorystyke.

mar_55
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 02 gru 2015, 20:46
Przemarzanie ścian – jak ocieplić mieszkanie od wewnątrz?

autor: mar_55 » 17 gru 2017, 12:20

Chyba autor tego artykułu nie zgłębił tematu mas trmoizolacyjnych. Z farbami się zgodzę to niezły marketing, ale aerotherm jest genialny. Mam ściany zrobione 3 lata temu i do tej pory spokój. Fakt z nakładaniem się trochę namęczyłem, ale efekt przeszedł moje oczekiwania.

pimpus
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 89
Rejestracja: 13 lis 2014, 14:11
Lokalizacja: Częstochowa
Przemarzanie ścian – jak ocieplić mieszkanie od wewnątrz?

autor: pimpus » 20 gru 2017, 6:59

Ocieplanie od wewnątrz to ciekawe rozwiązanie, ale ja bym się na to nie zdecydował. Z dwóch bardzo praktycznych powodów:
a) docieplenie zmniejsza mi wymiary pomieszczeń i utrudnia osadzenie gniazdek czy wiercenie ścian
b) docieplenie jest delikatniejsze niż lita ściana, więc tym samym bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne (mam dwójkę dzieci, także ...)
Podsumowując, moim zdaniem optymalna opcja to izolacja od zewnątrz i stosowanie materiałów konstrukcyjnych o dobrej paroprzepuszczalności (np. ceramika poryzowana porotherm). Przy tego typu materiałach (słynne oddychające ściany :P) szansa na zawilgocenie ściany i kondensację pary wodnej w murze są tak naprawdę minimalne. Ocieplanie od wewnątrz robiłbym raczej tylko w mieszkaniu, a nie we własnym domu, gdzie mam możliwość doklejenia izolacji zewnętrznej - tańszej i mniej kłopotliwej w utrzymaniu.

Weter
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 30 sty 2018, 11:33
Re: Przemarzanie ścian – jak ocieplić mieszkanie od wewnątrz?

autor: Weter » 22 lut 2018, 9:35

Ja ocieplałem dom pianką Pur http://www.ewapur.pl/oferta/natrysk-pia ... rkowa.html półtora roku temu, teraz leci drugi sezon a ja mam od tamtej pory cieplej. Nie mogliśmy nigdy dogrzać domu do satysfakcjonującej
temperatury, bo zawsze ciepło uciekało przez mostki. Po ociepleniu nie mam tego problemu.

oe_foveotech
Aktywny
Aktywny
Posty: 197
Rejestracja: 13 lis 2014, 14:47
Re: Przemarzanie ścian – jak ocieplić mieszkanie od wewnątrz?

autor: oe_foveotech » 01 mar 2018, 14:13

Szanowni Państwo,
najlepsze efekty przynosi ocieplenie ścian zewnętrznych – np. z wykorzystaniem styropianu lub wełny mineralnej w technologii BSO (bezspoinowe systemy ociepleń). Tak ocieploną elewację można następnie wykończyć z zastosowaniem odpowiednich farb i tynków elewacyjnych – szeroką ofertę tego typu rozwiązań zapewnia Foveo Tech.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik Foveo Tech

Gość10463
Przemarzanie ścian – jak ocieplić mieszkanie od wewnątrz?

autor: Gość10463 » 17 mar 2018, 21:38

mam od środka czy jak kto woli od wewnątrz odizolowane mieszkanie, 4500 nadpłaty ze złodziejskich jak większość uważa podzielników ciepła, problem tkwił z elewacją gdyż jest nie ocieplona ale z pomocą przychodzi zabieg hydrofobizacji, odcina w 100% wilgoć od ściany i pozwala ścianie jak to mówi się potocznie oddychać. Zawsze uważałem że stosowanie materiałów o niskim oporze dyfuzyjnym a styropian do takowych nie należy jest mocno przydatna, piszą o masach termoizolacyjnych oraz o tym że cienka izolacja nie może służyć ... bujdy na resorach, mam od wewnątrz microthermic zastosowany i 4500 nadpłaty za ogrzewanie ??? gdzie przed izolacją mieliśmy niedopłaty po 500 zł w sezonie

Awatar użytkownika
agaa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 05 kwie 2016, 20:03
Re: Przemarzanie ścian – jak ocieplić mieszkanie od wewnątrz?

autor: agaa » 21 maja 2018, 16:47

Ja obawiam się, że ocieplając mieszkanie od wewnątrz narażę ścianę na pleśń i grzyba, z tym, że niewidocznego gołym okiem. A w razie ewentualnego usuwania styropianu co potem zrobić...? Wydaje mi się to ryzykownym rozwiązaniem i tylko w ostateczności. Ja tylko sufity ociepliłam od wewnątrz, wełną mineralną. W końcu sufit mi nie przemarza, więc mniejsze ryzyko pleśni. A może się mylę?

Agata Dębińska
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 89
Rejestracja: 15 mar 2018, 15:34
Re: Przemarzanie ścian – jak ocieplić mieszkanie od wewnątrz?

autor: Agata Dębińska » 07 cze 2018, 14:54

W przypadku pojawienia się pleśni w pomieszczeniu, dobrze jest osuszyć je specjalnym urządzeniem.
Ostatnio zmieniony 16 paź 2020, 12:37 przez Agata Dębińska, łącznie zmieniany 1 raz.

Dariusz46
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 30 sie 2017, 7:08
Przemarzanie ścian – jak ocieplić mieszkanie od wewnątrz?

autor: Dariusz46 » 13 lis 2018, 12:01

Najlepiej się zdecydować na klasykę gatunku i porządnej próby beton np. od https://budet.pl/ pokryć warstwą pianki albo styropianu i po problemie.


Wróć do „Izolacje techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 10 gości

Gotowe projekty domów