Zasuwa Burzowa

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Lsn
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 08 lut 2008, 13:39
Zasuwa Burzowa

autor: Lsn » 08 lut 2008, 13:59

Witam wszystkich !!

Mam pewien problem związany z zasuwąburzową mianowicie buduje domek i wykonawca upiera sie, ze zgodnie z przepisami musze kupic zasuwe burzowa. Czytałem ustawęz której wynika, że jedynie w określonych wypadkach trzeba zastosowaćtakie urządzenie...
Jednak wykonawca przekonuje mnie, że jest to bardzo przydatne i napewno na tym nie strace.

Moje pytanie brzmi w jakich sytuacjach montowanie zasuwy burzowej jest oplacalne a w jakich jest tylko stratą pieniedzy ?

Serdecznie pozdrawiam
Piotrek

wasser
Aktywny
Aktywny
Posty: 174
Rejestracja: 28 lut 2007, 14:00

autor: wasser » 08 lut 2008, 20:07

A jaki jest koszt zasuwy z montażem, a jaki może być koszt remontu pomieszczenia (pomieszczeń) po zalaniu "deszczówką"?

beny_hil
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 07 lut 2008, 20:55
Lokalizacja: toruń

autor: beny_hil » 08 lut 2008, 20:48

pytanie czy dom jest podpiwniczony i czy woda jest podłączona jest do instalacji deszczowej czy kanalizacji znając życie do tej drugiej

wasser
Aktywny
Aktywny
Posty: 174
Rejestracja: 28 lut 2007, 14:00

autor: wasser » 08 lut 2008, 22:38

beny_hil pisze:pytanie czy dom jest podpiwniczony i czy woda jest podłączona jest do instalacji deszczowej czy kanalizacji znając życie do tej drugiej

Owszem, ważne jest to, czy dom jest podpiwniczony, ale nawet w niepodpiwniczonym budynku można zalać posadzki np. w przypadku, gdy początek kanalizacji znajduje się wyżej niż poziom terenu przy domku i gdy pojawią się opady deszczu o natężeniu nie przewidzianym podczas projektowania kanalizacji deszczowej powodujące przepełnienie sieci.
Odnośnie sposobu podłączenia - to o czym Pan pisze czyli o życiu dotyczy raczej wybudowanych min. kilkanaście lat temu budynków, a że przedmiotowy budynek jest dopiero budowany, i do tego pewno niedaleko znajdują się przewody kanalizacji sanitarnej i deszczowej, to nie ma możliwości podłączenia się z "deszczówką" do sanitarki, chyba, że ... wykonawca, inwestor oraz inspektor odbioru mają "wolną" kwotę min. czterocyfrową na zapłatę kary i późniejsze poprawne podłączenie instalacji deszczowej do kanalizacji deszczowej.

Lsn
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 08 lut 2008, 13:39

autor: Lsn » 11 lut 2008, 9:58

Dom jest podpiwniczony,
instalacja sanitarna i deszczowa sa rozdzielone
jednak dom znajduje sie w pewnym zagłębieniu w stosunku do reszty terenu.

Paweł_Małek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 993
Rejestracja: 18 kwie 2006, 22:10
Lokalizacja: Tychy
zasowa

autor: Paweł_Małek » 12 lut 2008, 19:11

Jesli dom jest w zaglebieniu to warto zamontowac - kesli cos sie zapcha w sieci sanitarnej ponizej Twojego przylacza to beda g...a po piwnicy plywac - koszt pozniejszego mycia, dezynfekcji i osuszania, a nastepnie remontu i naprawy zniszczonych urzadzen (np kociol CO)
wielokrotnie przekroczy wartosc zasuwy.

Lsn
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 08 lut 2008, 13:39

autor: Lsn » 15 lut 2008, 8:30

Dzięki wszystkim chyba zdecyduję się jednak zakupić takie urządzonko...
Może ktoś z was wie gdzie mogę coś takiego kupić i jaka jest najlepsza - cena/jakosc
Trochę pieniędzy taki bajer kosztuje i wolałbym sam zakupić tą zasuwę

MAREK MONTER
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 lut 2008, 19:49

autor: MAREK MONTER » 19 lut 2008, 20:03

Jeśli jesteś podłączony do kanalizacji ogólnospławnej zawsze stosuj zasuwę burzową np,f-my
wavin. Deimler,Hl

Lsn
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 08 lut 2008, 13:39

autor: Lsn » 26 lut 2008, 15:48

MAREK MONTER pisze:Jeśli jesteś podłączony do kanalizacji ogólnospławnej zawsze stosuj zasuwę burzową np,f-my
wavin. Deimler,Hl


Chyba chodzi o dallmer... a tak pozatym to HL i Dallmer mają identyczne zasuwy nie wiem kto od kogo ale to jest to samo, a wavin ma zasuwy Karmatu

baq
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 13 mar 2008, 13:54

autor: baq » 13 mar 2008, 13:57

Te z Karmatu mają w standardzie klapę zabezpieczoną blachą nierdzewną więc szczury się tego nie złapią. Można ją dostać na www.110.pl

Lsn
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 08 lut 2008, 13:39

autor: Lsn » 17 mar 2008, 11:44

Mieszkam blisko capricorn-u słyszałem, że oni też robią zasuwy.
Może by od nich kupić ?

Awatar użytkownika
luxus
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 457
Rejestracja: 22 gru 2007, 20:29
Lokalizacja: CK

autor: luxus » 31 mar 2008, 20:35

... wroc uwage tez na srednice tej zasuwy w ktorym miejscu ja dasz?

lemmar
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 sie 2015, 13:57
Kontaktowanie:
Re: Zasuwa Burzowa

autor: lemmar » 13 sie 2015, 14:00

Jeśli chodzi o zasuwy burzowe, to bądźmy konkretni. Najlepiej wybrać firmę z doświadczeniem. Ostatnio podobnie jak Ty szukałem zasuwów i znalazłem się na tej stronie http://www.lemmar.pl/, zakupiłem parę sztuk i służą do dzisiaj :-)

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Zasuwa Burzowa

autor: Bolas » 21 sie 2015, 8:21

Linmar ty mistrzu szpadla i łopaty odkopać post sprzed 7lat nowy rekord!!! GRATULUJĘ.

zel7
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 cze 2018, 7:18
Re: Zasuwa Burzowa

autor: zel7 » 04 cze 2018, 7:30

Cześć,

W moim starym domu mam taki problem że z jednej kratki przy wjeździe do garażu wybija mi kanalizacja podczas większych opadów. Niestety tej jednej kratki która jest najniższym punktem w domu nie było możliwości podłączenia do deszczówki więc kiedyś dawno temu została podpięta do kanalizacji. Pomysł jest taki żeby w studzience zbiorczej do której jest podłączona ta kratka na wylocie z rury zamontować zasuwę burzową zwrotną. Studzienka jest tak skonstruowana że zasuwa była by praktycznie na dnie studzienki. Do studzienki dochodzą jeszcze dwa odpływy ścieków z fekaliami ( z mojego domu i domu sąsiada). Podczas wielkich opadów spod garażu odetnę sobie odpływ deszczówki ale zauważyłem że wybicie następuję po ustąpieniu odpadów więc może nie będę miał z tym problemu. Najlepiej by było zastosować jakiś zawór specjalny z pompą ale są to rozwiązania bardzo drogie. Co myślicie?


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 31 gości

Gotowe projekty domów