Automatyka do bram - z naszego doświadczenia

Wybór rodzajów ogrodzeń jest bardzo duży. Tu znajdziesz informacje i opinie o rodzajach ogrodzeń, a także praktyczne porady na temat tego jak samodzielnie wykonać ogrodzenie i jakie materiały wybrać.
Agat83
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 495
Rejestracja: 29 lis 2016, 12:44
Re: Automatyka do bram - z naszego doświadczenia

autor: Agat83 » 12 gru 2017, 12:15

Automaty do bram w dobrych cenach kupowaliśmy u rapi.com.pl. Moim zdaniem jest jedna zasada – wybierać sprawdzoną firmę. Jeśli ktoś z waszych znajomych, tak jak w naszym przypadku to było, wam poleci to jeszcze lepiej. :)

Pol-Ger
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 15 lut 2018, 6:24
Re: Automatyka do bram - z naszego doświadczenia

autor: Pol-Ger » 15 lut 2018, 7:03

W tym przypadku również polecam dołożyć i zainwestować w dobry, pewny napęd który posłuży nam przez lata. Może sprecyzuj jaki budżet posiadasz na ten cel i wtedy doradzimy.

grzechu04
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 20 lut 2014, 20:42
Kontaktowanie:
Re: Automatyka do bram - z naszego doświadczenia

autor: grzechu04 » 17 mar 2018, 17:50

Ja mam u siebie w domu sterowanie bramą przesuwną i bramą garażową przy pomocy telefonu. Naciskam jeden przycisk w telefonie i mogę otworzyć obydwie bramy, wyłączyć alarm oraz włączyć światło na korytarzu, przed wejściem do domu :D
Tutaj jest fajny rysunek opisujący jak ta komunikacja przebiega.
Obrazek

tutaj bezpośredni link
http://homeso.eu/pl/do-bram-przesuwnych/265-connexoon-elixo-500-3s-io-centralka-naped-do-bramy-przesuwnej.html

franko76
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 sie 2014, 13:08
Kontaktowanie:
Re: Automatyka do bram - z naszego doświadczenia

autor: franko76 » 18 mar 2018, 21:50

Zastanawiam się nad wyborem automatu do bramy Nice, czy warto ?

____________
Stalowe konstrukcje sprawdź https://konstrukcjewarszawa.pl

ogrodzenia-brygada99
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 12 sty 2018, 11:16
Re: Automatyka do bram - z naszego doświadczenia

autor: ogrodzenia-brygada99 » 16 kwie 2018, 9:17

Odnośnie akurat tego napędu możesz poczytać szereg opinii na forum, większość jest pozytywnych. Jaki budżet dokładnie chcesz przeznaczyć na ten cel?

szmeraczka
Aktywny
Aktywny
Posty: 175
Rejestracja: 01 maja 2013, 17:28
Re: Automatyka do bram - z naszego doświadczenia

autor: szmeraczka » 26 kwie 2018, 23:00

Ja całkiem nie dawno zdecydowałam sie na automatyczna bramę do garazu od firmy Nice http://www.nice.pl/ i jestem bardzo zadowolona. Doskonale się sprawdza podczas niepogody. Nie trzeba wysiadac z auta aby otworzyć garaż co jest bardzo wygodne.

valdeko
Aktywny
Aktywny
Posty: 161
Rejestracja: 10 kwie 2015, 6:37
Re: Automatyka do bram - z naszego doświadczenia

autor: valdeko » 29 kwie 2018, 16:10

U mnie się sprawdza BFt (w całym domu). Przyznam szczerze, że działanie jest bezawaryjne, po drugie ciche, po trzecie siłowniki były bardzo proste w programowaniu, więc to też plus. Dla mnie wyznacznikiem jakości działania siłownika jest temperatura 0 stopni. Wiadomo dlaczego …

nottea
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 13 lip 2017, 15:43
Re: Automatyka do bram - z naszego doświadczenia

autor: nottea » 30 maja 2018, 14:20

valdeko pisze:U mnie się sprawdza BFt (w całym domu). Przyznam szczerze, że działanie jest bezawaryjne, po drugie ciche, po trzecie siłowniki były bardzo proste w programowaniu, więc to też plus. Dla mnie wyznacznikiem jakości działania siłownika jest temperatura 0 stopni. Wiadomo dlaczego …

Jak dla mnie siłownik ma działać tak, że się go montuje i potem teoretycznie nic przy nim nie trzeba robić. Tak działa ten, o którym piszesz? Zastanawiam się właśnie nad wymianą, bo od 5 lat mamy siłownik z Allegro i powiem szczerze, bardzo średnio się sprawuje.

lubiacawiatr80
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 07 cze 2018, 11:45
Re: Automatyka do bram - z naszego doświadczenia

autor: lubiacawiatr80 » 07 cze 2018, 12:11

Budując dom długo zastanawiałam się, czy warto zainwestować w dobrą automatykę do bram - w poprzednim domu nie mieliśmy takiego systemu, a w sumie chcieliśmy ciąć koszty. Zdecydowaliśmy się jednak - konkretnie to ta firma: http://www.grodex.pl/ - są z Wrocławia, ale z tego co kojarzę, to działają na terenie województwa - czy okolic - polecałabym zadzwonić. Automat działa już drugi sezon i na razie, po zimie - zero problemów. Polecam też cały serwis, panowie bardzo rzeczowi, kulturalni a nawet pożartowali. :D

FraniaK
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 16 lut 2015, 14:14
Lokalizacja: Zabrze
Kontaktowanie:
Re: Automatyka do bram - z naszego doświadczenia

autor: FraniaK » 13 cze 2018, 14:20

Jeśli chodzi o automatykę bramową i moje doświadczenie z tym, to system z firmy Nice. Chodzi sprawnie i nie mamy z nim żadnych problemów do tej pory.

Kacper Biały
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 468
Rejestracja: 11 mar 2015, 14:01
Re: Automatyka do bram - z naszego doświadczenia

autor: Kacper Biały » 25 cze 2018, 14:46

W chwili obecnej moim zdaniem najbardziej niezawodną automatyką ma BFT. Używam kilka lat, 0 kłopotów, śledzę tez ich nowe rozwiązania, które są po prostu funkcjonalne.

edek_majster
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 56
Rejestracja: 03 kwie 2014, 9:49
Re: Automatyka do bram - z naszego doświadczenia

autor: edek_majster » 27 cze 2018, 14:03

Beninca ma dobrą automatykę, w sensie taka, że nie ma z nią problemów niezależnie od pory roku. Wiadomo latem siłownik jest mocno nasłoneczniony. Jesienią narażony na deszcz. Zimą na śnieg. Tak wiec cały przekrój. Beninca robi automatykę, która pomimo kiepskich warunków pogodowych i upływu czasu zachowuje oryginalne parametry, a to podstawowa sprawa.

marianliss
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 19 sty 2018, 21:19
Re: Automatyka do bram - z naszego doświadczenia

autor: marianliss » 03 paź 2018, 13:53

Według mnie jest 2,3 producentów, którzy zasługują tak naprawdę na uwagę. Akurat w moim domu jest automatyka firmy Beninca. Siłownik do bramy garażowej i bramy przesuwnej. Nie podam wam dokładnie, jakie to modele, ale mam je od dwóch lat i ani razu nie miałem kłopotw. Dobierał je fachowiec który specjalizował się w montażu automatyki tej firmy. Działają płynnie, nie zacinają się, wytrzymują wahania temperatury. O takie działanie chodzi.

junon
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 06 sty 2010, 13:20
Re: Automatyka do bram - z naszego doświadczenia

autor: junon » 28 paź 2018, 10:26

Kacper Biały pisze:W chwili obecnej moim zdaniem najbardziej niezawodną automatyką ma BFT. Używam kilka lat, 0 kłopotów, śledzę tez ich nowe rozwiązania, które są po prostu funkcjonalne.
A jak ten napęd sprawuje się zimą. Mam napęd innego producenta i ostatnio bez przerwy się psuje. Idzie zima więc zastanawiam sie czy nie wymienić.

Kacper Biały
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 468
Rejestracja: 11 mar 2015, 14:01
Re: Automatyka do bram - z naszego doświadczenia

autor: Kacper Biały » 28 paź 2018, 12:30

Te siłowniki są na tyle dobre, ze pracują dobrze w każdych warunkach, przy śniegu i mrozie, przy słońcu też. Dla siłownika problematyczne jest przejście przez temperaturę 0 stopni. Przy marketowych siłownikach jest problem z zamarzaniem


Wróć do „Ogrodzenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów