Zakup mieszkania z 2012r. od dewelopera

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Rembix
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 lis 2017, 22:04
Zakup mieszkania z 2012r. od dewelopera

autor: Rembix » 05 gru 2017, 22:12

Cześć,

Jestem na etapie negocjowania zakupu ostatniego 3-pokojowego mieszkania w bloku, który oddany został w 2012r. MIeszkanie sprzedaje firma/ inwestor. Nie jest to sensu strice deweloper, tylko firma, która odkupiła blok od innego dewelopera któremu się budżet nie spiął :) Mieszkanie, którym jestem zainteresowany przez bardzo długo było zarezerwowane.

Mieszkanie jest w stanie "deweloperskim" a blok jak wspomniałem oddany został w 2012r. Większość pozostałych mieszkań jest już zamieszkała. W tym miejscu pojawia się pytanie jakie ja jako kupujący mam prawa do gwarancji/ rękojmi co do mieszkania i sprzętów ( grzejniki, kocioł, termostat) oraz stolarki drzwiowej i okiennej a także instalacji. Co w przypadku awarii bądź problemów będę mógł wyegzekwować od firmy sprzedającej mieszkanie? Jakie ustawy mnie chronią w tym wypadku?

Jeśli jakąś kwestię mogę szerzej opisać to proszę o informację.

Pozdrawiam,
Jacek

Awatar użytkownika
deggial
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 867
Rejestracja: 17 mar 2008, 14:24
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Re: Zakup mieszkania z 2012r. od dewelopera

autor: deggial » 14 gru 2017, 16:18

Wg mnie dla ciebie jako nowego nabywcy okres rękojmi - nie gwarancji zaczyna w momencie podpisania protokołu przekazania mieszkania. Jako, że gwarancji udziela producent na swoje urządzenia (m.in. grzejniki) ta gwarancja już się skończyła.

Natan21
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 24 paź 2016, 10:34
Re: Zakup mieszkania z 2012r. od dewelopera

autor: Natan21 » 29 maja 2018, 8:22

Według mnie bardzo dobrym rozwiązaniem jest https://grb-nieruchomosci.pl/ Wile ciekawych rozwiązań w jednym miejscu.


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów