Pokój, nieforemny, ciemny, długi- jakie światło

Aranżacja wnętrz to także odpowiednie światło. Prawidłowe rozmieszczenie oświetlenia w pomieszczeniach mieszkalnych jest bardzo istotną kwestią. Sprawdź jakie oświetlenie będzie najlepsze do Twojego wnętrza.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Waldemar_Marycki
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwie 2018, 9:12
Pokój, nieforemny, ciemny, długi- jakie światło

autor: Waldemar_Marycki » 23 kwie 2018, 9:19

Dzień Dobry. To mój pierwszy post na tym forum. Mam nadzieję, ze nie pomyliłem działu.
Słyszałem, że jedynie tutaj dostanę fachową pomoc w swoim problemie.

Tak konkretnie: mam pokój, ma 2 źródła oświetleniowe, ale z racji że pokój nie jest "prostokątem", oraz ma okna na północ, wiąże sie to z tym że po prostu jest w nim ciemno.

Wstawię zdjęcie przedstawiające mniej więcej jak ten pokój sie prezentuje (szkic):

Obrazek

Czerwone kółka to miejsce gdzie mogą być lampy (nie mogę już zmienić miejsca bo kable są tam przeciągnięte).

W dolnej części pokoju myślałem nad plafonem, takim sterowanym pilotem natężenie światła, ale po sprawdzeniu w necie widziałem że to nie daje dużo tak naprawdę światła. Myślałem o jakichś lampach, ale wiele lamp lepiej wygląda niż równomiernie oświetla dane pomieszczenie :D Więc na tę chwilę myślę o ... żyrandolu z kloszami do góry, bo w innym pokoju dobrze oświetla wszystko.

Nie mam możliwości zrobić sufitów podwieszanych (kwestia kosztów, nie moje mieszkanie, itp. itd.).

Może ktoś z was ma jakiś dobry pomysł jakie lampy wstawić :/

Z góry dziękuje za pomoc oraz pozdrawiam czytających i komentujących !

Luxury-Lighting
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 10 maja 2018, 9:31
Re: Pokój, nieforemny, ciemny, długi- jakie światło

autor: Luxury-Lighting » 10 maja 2018, 9:54

Plafony sufitowe plus oprócz tego halogeny- w przypadku długiego i wąskiego pokoju będzie to optymalnym rozwiązaniem i zapewni Ci dobrą jakość, źródło światła oraz klimat.

angela111
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 78
Rejestracja: 02 sty 2017, 8:30
Re: Pokój, nieforemny, ciemny, długi- jakie światło

autor: angela111 » 18 maja 2018, 11:01

Sterowanie światłem to w Twoim przypadku dobre rozwiązanie. Sama mam takie lampy w salonie i bardzo dobrze się to sprawdza. Jak będziesz szukać ściemniacza LED, to możesz zajrzeć tutaj.

budowa07
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 52
Rejestracja: 29 gru 2017, 9:30
Re: Pokój, nieforemny, ciemny, długi- jakie światło

autor: budowa07 » 25 maja 2018, 12:52

Myślę, że w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie system szynowy, który potrzebuje jedynie jednego gniazda zasilającego pomimo to, że może mieć nieograniczoną liczbę punktów świetlnych. Najlepiej znajdź sklep z oświetleniem, który pomoże ci dopasować taką instalacje i dobierze odpowiednie elementy. Z tego co wiem od znajomych to obsługa internetowego sklepu [więcej na mlamp.pl] pomaga stworzyć coś takiego we własnym domu. Skompletują cały system za Ciebie :wink:

bobik5
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 380
Rejestracja: 11 sty 2017, 20:40
Re: Pokój, nieforemny, ciemny, długi- jakie światło

autor: bobik5 » 26 maja 2018, 7:23

Dobieranie światła to bardzo odpowiedzialna sprawa, tym bardziej jeżeli mamy na tapecie tak ciemny i nieforemny pokój. Warto przeczytać poradnik-blog https://www.ultra-elektro.pl/pl/blog/po ... arowke-led , w ktorym opisane jest jak odpowiednio powinno dobierać się żarówki Ledowe, ja osobiście wolę te z naturalnym światłem.

Nawrot00
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 11 sty 2018, 9:51
Re: Pokój, nieforemny, ciemny, długi- jakie światło

autor: Nawrot00 » 06 cze 2018, 10:34

Oświetlenie, które wizualnie powiększy takie pomieszczenie i dokładnie oświetli to profile LED, warto je zamontować wzdłuż najdłuższej ściany. Profile LED, które się do tego sprawdzą można znaleźć na: https://klusdesign.pl/. :)

annamazurska
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 19 lip 2018, 8:23
Re: Pokój, nieforemny, ciemny, długi- jakie światło

autor: annamazurska » 20 lip 2018, 14:38

Wybór światła do tak rozłożonego pomieszczenia wymaga pomocy fachowca, na pewno doradzą Ci coś fajnego w jakimś profesjonalnym sklepie z lampami, ja korzystałam z mlamp.pl i byłam naprawdę zadowolona. Mają naprawdę fajnych konsultantów, którzy znają się na tym co robią. I mają chyba też swojego bloga, na którym piszą jakieś ciekawostki na temat prawidłowego oświetlenia mieszkania, może tam znajdziesz coś co Ci pomoże


Wróć do „Oświetlenie wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów