Montaż kolektorów słonecznych

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Montaż kolektorów słonecznych

autor: Redakcja » 22 maja 2018, 17:41

Przed zakupem kolektorów warto dowiedzieć się, jakie są możliwości instalacji kolektorów na dachu. Montaż kolektorów słonecznych >>
Redakcja

Alutka35
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 59
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:10
Montaż kolektorów słonecznych

autor: Alutka35 » 22 maja 2018, 17:41

no własnie. Znajomi już dom postawili i polecali nam ze strony eltrox.pl panele właśnie. ale nie wspomnieli o regulatorach łądowania o których tu mowa. A to warto byloby powiedzieć zebyśmy mieli pewnosć co do kosztów i spsobów działania. Poczytałam teraz tu https://www.eltrox.pl/automatyka-domowa ... wania.html ale dobrze ze na ten artykuł natrafiłam to mi sie, rozjaśniło i do źródeł od razu zeby dowiedzieć sie więcej.

Masert1
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 23 maja 2018, 14:11
Montaż kolektorów słonecznych

autor: Masert1 » 23 maja 2018, 14:33

Ja mam zamontowane kolektory i tylko wiosna, lato są w użyciu z wiadomych przyczyn. Po kosztach instalacyjnych wychodzi mi, że po 3 latach będzie zwrot kosztów. Chcecie się dowiedzieć więcej o kolektorach i o sterownikach do ich obsługi, to tutaj https://www.techsterowniki.pl/blog/kole ... instalowac bardzo fajne informacje, ktoś niezdecydowany wyciągnie z tego coś dla siebie

marekzzabek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 401
Rejestracja: 22 kwie 2014, 15:39
Re: Montaż kolektorów słonecznych

autor: marekzzabek » 25 maja 2018, 11:11

ekspozycja kolektorów w kierunku zachodnim lub wschodnim zmniejsza ich efektywność nawet do 27%? to sporo, a co jeśli założymy panele na wschód-zachód?

stefan221
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 maja 2018, 7:18
Re: Montaż kolektorów słonecznych

autor: stefan221 » 26 maja 2018, 7:27

Ostatnio zastanawiam się czy montaż kolektorów słonecznych na moim domu coś da. Na razie zadzwoniłem po specjalistę który ma przyjechać w następnym tygodniu.
_______________________________________
legalny bukmacher


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: FB ext hit [Bot] i 48 gości

Gotowe projekty domów