Jak nie stracić na rolnictwie w Polsce?

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

dobryduch
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 21 lis 2012, 21:50
Jak nie stracić na rolnictwie w Polsce?

autor: dobryduch » 17 sty 2017, 11:02

Znajomi zamierzają rozwinąć uprawę roślin energetycznych na falli popularności biomasy. Trochę się wczytują w temat, bo nie chcą na tej inwestycji stracić. Macie jakieś doświadczenia i jesteśmy w stanie coś poradzić?

Awatar użytkownika
Fabiano
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 69
Rejestracja: 23 maja 2014, 15:47
Re: Jak nie stracić na rolnictwie w Polsce?

autor: Fabiano » 17 sty 2017, 16:11

Myślę, że pomysł jest całkiem dobry, zwłaszcza że pellet teraz staje się bardzo popularny. Jeśli chcecie, żeby Wasz biznes się utrzymał na rynku, to z całą pewnością musicie zainwestować w nowoczesne technologie.

dobryduch
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 21 lis 2012, 21:50
Re: Jak nie stracić na rolnictwie w Polsce?

autor: dobryduch » 19 sty 2017, 10:20

Przez nowoczesne technologie masz na myśli po prostu maszyny do uprawy pola czy jeszcze coś?

bobik5
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 380
Rejestracja: 11 sty 2017, 20:40
Re: Jak nie stracić na rolnictwie w Polsce?

autor: bobik5 » 19 sty 2017, 13:54

Przede wszystkim muszą się do tego przedsięwzięcia solidnie przygotować. Najlepiej zaopatrzyć się w jednym rolniczym sklepie Jol-Met by wysyłka była darmowa oraz by obsługa poleciła jakie produkty czy sprzęt będzie w tym kierunku najważniejszy. Asortyment Jol-met jest dość bogaty, mają wszystkie potrzebne rzeczy na stanie, także warto się wygodnie rozsiąść i zrobić zakupy :)

Awatar użytkownika
Fabiano
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 69
Rejestracja: 23 maja 2014, 15:47
Re: Jak nie stracić na rolnictwie w Polsce?

autor: Fabiano » 19 sty 2017, 16:13

Maszyny to oczywiście podstawa, ale na z całą pewnością nie jest to wszystko. Bardzo istotne jest również to, ile wydaje się na samą uprawę. Mam na myśli w tym przypadku nawadnianie i nawożenie pól. Jeśl nie chcesz na tym zbankrutować, to musisz stosować selektywne metody jak teledetekcja z oprogramowaniem gis. Dzięki temu będziesz wiedział, w których częściach Twojego pola niezbędna jest woda etc. Możesz sobie poczytać o tym trochę więcej na przykład na arcanagis.

dobryduch
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 21 lis 2012, 21:50
Re: Jak nie stracić na rolnictwie w Polsce?

autor: dobryduch » 23 sty 2017, 15:08

Fajnie to wygląda, ale chyba w dalszym ciągu nie do końca to rozumiem. Możesz podrzucić konkretny artykuł albo wyjaśnić mi trochę więcej tutaj?

tatusieka
Aktywny
Aktywny
Posty: 101
Rejestracja: 23 cze 2014, 9:53
Re: Jak nie stracić na rolnictwie w Polsce?

autor: tatusieka » 20 lut 2017, 10:38

Nie jest trudno znaleźć sobie na ich stronie taki tekst:) Tutaj masz bardzo fajny artykuł: http://www.arcanagis.pl/analizy-gis-na-obszarach-zagrozonych-susza/ . Możesz sobie w nim wyczytać więcej. Jest napisany tak prostym językiem, że z całą pewnością wszystko Ci wyjaśni.

Awatar użytkownika
Bregi
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 80
Rejestracja: 03 sty 2013, 16:11
Lokalizacja: Łódź
Re: Jak nie stracić na rolnictwie w Polsce?

autor: Bregi » 22 lut 2017, 14:00

Wygląda to bardzo sensownie i myślę, że na pewno może się to przyczynić do lepszego gospodarowania wodą. Mam nadzieję, że w również Polscy rolnicy zaczną stosować takie rozwiązania, bo tylko w ten sposób mogą dogonić Europę.

TomaszDomasz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 56
Rejestracja: 11 wrz 2013, 9:41
Re: Jak nie stracić na rolnictwie w Polsce?

autor: TomaszDomasz » 23 lut 2017, 15:47

Fajny ten artykuł na arcanagis. Teraz już wszystko rozumiem. Bardzo ciekawa jest ta teledetekcja. Do tej pory myślałem, że wykorzystuje się ją tylko do wyszukiwania surowców, a jak widać, można ją również zastosować do bardziej przyziemnych zadań:)

Awatar użytkownika
Steinfass
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 63
Rejestracja: 08 sty 2013, 13:30
Re: Jak nie stracić na rolnictwie w Polsce?

autor: Steinfass » 09 mar 2017, 10:23

Mnie się jeszcze bardzo podobna przydatanść systemów gis w rolnistwie. Jestem przekonany, że dzięki nim możliwe jest ograniczenie kosztów i lepsza ochrona środowiska.

rolpi
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 09 mar 2017, 9:49
Re: Jak nie stracić na rolnictwie w Polsce?

autor: rolpi » 09 mar 2017, 10:39

A jest to możliwe do wykonania?

Awatar użytkownika
sztajger
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 20 lis 2012, 23:23
Re: Jak nie stracić na rolnictwie w Polsce?

autor: sztajger » 10 mar 2017, 12:29

W moim przypadku tak właśnie było. Trochę poczytałem na aracanagis o możliwościach systemów geograficznych w rolnictwie i zrobiło to na mnie ogromne wrażenie. Dzięki takim rozwiązaniom znacznie lepiej mogę ocenić to, jaki rodzaj roślin będzie w danym terenie najlepiej się rozwijał.

ZAVIR
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 04 sie 2014, 15:17
Re: Jak nie stracić na rolnictwie w Polsce?

autor: ZAVIR » 13 mar 2017, 14:27

Jestem bardzo ciekawy, w jaki sposób to działa. Nie mówię, że tak nie jest, ale nie rozumiemie po prostu.

Awatar użytkownika
sztajger
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 20 lis 2012, 23:23
Re: Jak nie stracić na rolnictwie w Polsce?

autor: sztajger » 14 mar 2017, 15:50

Możesz sobie o tym trochę więcej przeczytać tutaj . Generalnie za pomocą zdjęc satelitarnych lub zdjęć z dronów możesz ocenić stan gleby, ilość nawodnienia, czy poziomi hrorofilu. Mozesz takie dane uzyskać dzięki rożnym długościom fal, a potem w programie w prosty spsoób wyselekcjonować potrzebne Ci obszary.

Awatar użytkownika
Diana_S
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 28 gru 2014, 18:04
Re: Jak nie stracić na rolnictwie w Polsce?

autor: Diana_S » 20 maja 2018, 20:06

Ciekawa sprawa, człowiek sie uczy całe życie :)


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów