Proste ogrodzenie dla szczeniaków z możliwością łatwego zdemontowania

Wybór rodzajów ogrodzeń jest bardzo duży. Tu znajdziesz informacje i opinie o rodzajach ogrodzeń, a także praktyczne porady na temat tego jak samodzielnie wykonać ogrodzenie i jakie materiały wybrać.
ewa100
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 sty 2018, 0:29
Proste ogrodzenie dla szczeniaków z możliwością łatwego zdemontowania

autor: ewa100 » 11 sty 2018, 0:48

Cześć. Trafiło mi się 5 szczeniaków znajd które muszę zabezpieczyć zanim znajdą im się nowe domy. Trzymam je w ganku i wyprowadzam na dwór, przed drzwiami ogrodziłam mały kawałek terenu drewnianym kojce który jest jednak chwiejny i niewystarczający. Szczeniaki są już spore i żaden gotowy kojec dostępny w sklepach nie będzie im straszny. Chciałabym zrobić przed drzwiami proste, jak najtańsze ogrodzenie na co najmniej 150 cm wysokości, nieszczególnie duże.

Znalazłam takie coś (po angielsku) https://pethelpful.com/dogs/how-to-build-a-dog-fence I zastanawiam się czy można byłoby to jakoś prosto i tanio zreplikować. Nie znam się kompletnie na ogrodzeniach stąd kilka pytań:

Jakie są najprostsze słupki? Czy wbicie ich w ziemię da w miarę sensowną stabilność? Ewentualnie mogę wykopać dołki (podłoże to trawa i miękka ziemia) i zabezpieczyć je kamieniami czy gruzem. Robienie betonowych podstaw nie wchodzi w grę.

Jaka siatka z małymi/średnimi oczkami jest tania ale jednocześnie wytrzymała?

Czym mocuje się siatkę do słupka?

I największy problem - przed gankiem mam 1,20 kostki brukowej. Z jednej strony jest otoczona trawą więc moglabym tam postawić słupek, ale z drugiej strony jest beton. Nie mam pomysły jak zamontować siatkę tak by dochodziła do ściany ganku.

Pomyślałam też że skoro ogrodzenie nie musi być duże (chodzi o teren gdzie można byłoby je wypuścić i nie martwić się żegdy tylko się odwrócę to wyjdą) a na trawniku mi specjalnie nie zależy moglabym wkopać siatkę na ~10 cm do ziemi jeśli jest taka możliwość żeby szczeniaki jej nie podkopywały. Ewentualnie jeśli siatka byłaby giętka moglabym pomyśleć o czymś takim jak pod linkiem.

Z góry wielkie dzięki za wszelką pomoc i radę!

prymus
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2018, 8:16
Re: Proste ogrodzenie dla szczeniaków z możliwością łatwego zdemontowania

autor: prymus » 20 maja 2018, 8:23

Może lepszym pomysłem jest siatka z polipropylenu. Na https://fulo.pl możesz zamówić z zestawem montażowym i dobrać rozmiar oczek. Według mnie powinny być jak najmniejsze. Masz tam możliwość zamówienia na wymiar.


Wróć do „Ogrodzenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów