Zgłoszenie budowy

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

jan1951
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 maja 2018, 17:27
Zgłoszenie budowy

autor: jan1951 » 19 maja 2018, 17:34

Witam serdecznie.
Zakupiłem działkę budowlaną na której stoi między innymi niedawno wybudowana wiata 15 m2 (6 drewnianych belek przykręconych do betonowego podłoża + dach z PCV), murowana altana (14m2) oraz drewniana szopa (12m2) wybudowane w latach 80-tych. Niestety nie otrzymałem żadnych dokumentów dotyczących pozwoleń na budowę tych trzech obiektów, a wydaje mi się, że według prawa budowlanego z 1974 takową zgodę powinny mieć. W związku z tym domniemywam, że to samowole budowlane... Mam pytanie czy wiata wymaga zgłoszenia do inspektoratu budowlanego? Oraz drugie pytanie czy altanę i szopę można zalegalizować bez opłat lub doszukać się gdzieś pozwoleń na ich budowę?
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc :)

Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości

Gotowe projekty domów