Jak położyć tynk na styropian

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

marcinx00
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 12 lut 2018, 20:52
Jak położyć tynk na styropian

autor: marcinx00 » 01 kwie 2018, 8:25

Będę wewnątrz budynku w dwóch miejscach potrzebował zrobić zgrubienie ściany i na to tynk CW nie chcę robić zabudowy z KG chcę to pogrubić styropianem (obudować rurę która będzie izolację też miała ze styropianu) 

Jak to prawidłowo wykonać myślałem o przyklejeniu styropianu na piankę montażową  jak do elewacji zewnętrznych na wszelki wypadek zakołkować na to siatka wzmacniająca.

Ale co na to czy naciągać klej ? czy może iść na to bezpośrednio tynk CW ? jak będą tynkować 

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Jak położyć tynk na styropian

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 25 kwie 2018, 10:55

marcinx00 pisze:Będę wewnątrz budynku w dwóch miejscach potrzebował zrobić zgrubienie ściany i na to tynk CW nie chcę robić zabudowy z KG chcę to pogrubić styropianem (obudować rurę która będzie izolację też miała ze styropianu) 

Jak to prawidłowo wykonać myślałem o przyklejeniu styropianu na piankę montażową  jak do elewacji zewnętrznych na wszelki wypadek zakołkować na to siatka wzmacniająca.

Ale co na to czy naciągać klej ? czy może iść na to bezpośrednio tynk CW ? jak będą tynkować 


Szanowny Panie,
Przede wszystkim proszę pamiętać o zagruntowaniu powierzchni. Rekomenduję zastosować grunt ACRYL-PUTZ® GU40. Styropian lepiej przykleić na klej elastyczny i zakołkować, całość powierzchni powinna być również zabezpieczona siatką, która ograniczy ryzyko powstawania pęknięć. Siatkę elewacyjną powinien Pan wtopić w klej, a dopiero później nakładać tynk.

Lanss
Aktywny
Aktywny
Posty: 150
Rejestracja: 15 sty 2017, 22:35
Re: Jak położyć tynk na styropian

autor: Lanss » 09 maja 2018, 7:58

Płyty styropianowe należy pokryć klejem lub pianką plackowo w taki sposób, aby klej był rozmieszczony w kilku miejscach oraz wzdłuż obwodu i lekko docisnąć, dzięki czemu styropian doskonale przylegnie do powierzchni izolowanej ściany. W ten sposób przyklejone płyty styropianowe można, po kilku dniach zakołkować kołkami z trzpieniem metalowym lub z tworzywa sztucznego. Następnie nakładamy siatkę oraz tynk, który należy dwukrotnie zagruntować. Co do wyboru sprawdzonego preparatu gruntującego, to ja u siebie stosowałem środek firmy dulux, który można znaleźć na stronie [więcej informacji poprzez PW] . Zdecydowałem się na wybór tego preparatu, gdyż ma bardzo dobre właściwości wiążące.

marcinx00
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 12 lut 2018, 20:52
Re: Jak położyć tynk na styropian

autor: marcinx00 » 13 maja 2018, 7:37

Dzięki za info

angelakk
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 maja 2018, 20:00
Re: Jak położyć tynk na styropian

autor: angelakk » 14 maja 2018, 20:05

Gdybyś potrzebował siatki to znajdziesz na https://fulo.pl . Możesz zamówić na wymiar i dobrać rozmiar oczek. Mają na prawdę wytrzymałe siatki

Awatar użytkownika
tracks
Aktywny
Aktywny
Posty: 146
Rejestracja: 08 maja 2017, 12:30
Re: Jak położyć tynk na styropian

autor: tracks » 18 maja 2018, 8:24

Na pewno przyda się przy tym dobry klej. Od siebie moge polecić https://www.soudal.pl/kleje-profi/item/ ... erm-fasada bo używam go już od dłuższego czasu i sprawdza się bardzo dobrze.


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

Gotowe projekty domów