Zabezpieczenie fasady z drewna

Domy drewniane w praktyce ? tajniki prawidłowej budowy domów w różnych technologiach, specyfika eksploatacji, zagadnienia techniczne i opinie użytkowników. Wszystkie informacje na temat domów drewnianych znajdziesz w tym dziale.
kubaton
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 18 mar 2015, 21:59
Zabezpieczenie fasady z drewna

autor: kubaton » 20 kwie 2018, 12:19

Zbliża się lato, zatem czas wczasowania się na POD-ach. Mam na działce drewniany domek, który jednak wymaga trochę odnowienia. Nie jest w złym stanie, widziałem, że kilka desek zostało zaatakowanych przez siniznę chyba. Jest jakiś preparat, który to usuwa? Czy lepiej wymienić te deski? No i czym to potem pomalować?

e-Rzecznik Vidaron
Aktywny
Aktywny
Posty: 124
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:20
Kontaktowanie:
Re: Zabezpieczenie fasady z drewna

autor: e-Rzecznik Vidaron » 09 maja 2018, 8:32

kubaton pisze:Zbliża się lato, zatem czas wczasowania się na POD-ach. Mam na działce drewniany domek, który jednak wymaga trochę odnowienia. Nie jest w złym stanie, widziałem, że kilka desek zostało zaatakowanych przez siniznę chyba. Jest jakiś preparat, który to usuwa? Czy lepiej wymienić te deski? No i czym to potem pomalować?


Szanowny Panie,
Zainfekowane deski najlepiej wymienić. Następie trzeba przeszlifować drewno drobnoziarnistym papierem ściernym oraz dokładnie je oczyścić. Do renowacji rekomenduję Impregnat Ochronno-Dekoracyjny-Powłokotwórczy Vidaron w wybranej wersji kolorystycznej. Przed jego zastosowaniem drewno zabezpieczamy Impregnatem Ochronnym-Gruntującym Vidaron w wersji bezbarwnej (stosowany jako podkład). Dzięki temu, drewniana konstrukcja zyska skuteczną ochronę na lata.

Bogumil52
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2018, 10:08
Re: Zabezpieczenie fasady z drewna

autor: Bogumil52 » 17 maja 2018, 10:10

A czy jeżeli deski były "wstępnie" zaimpregnowane to można je jeszcze "odzyskać" czy lepiej jednak na stratę przeznaczyc?

aasadlabiznesu.pl


Wróć do „Domy Drewniane ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów