Czajnik SIEMENS

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem nowej pralki czy telewizora, a nie wiesz co wybrać, poradź się innych forumowiczów i wybierz najlepszy dla siebie model. Tutaj znajdziesz informacje o najnowszych produktach RTV i AGD.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

domixxx
Czajnik SIEMENS

autor: domixxx » 24 wrz 2009, 14:55

Chciałam sobie kupić czajnik. Niby głupstwo, ale chcę żeby było to coś dobrego, bo ostatnie które miałam ciągle się psuły. Znalazłam sobie taki SIEMENS TW60105V . Co o tym myślicie? Pozdrawiam!

Przemek
Re: Czajnik SIEMENS

autor: Przemek » 25 wrz 2009, 7:43

czajnik ten jest naprawde ok ma raczej dobra opinie

domixxx
Re: Czajnik SIEMENS

autor: domixxx » 25 wrz 2009, 14:28

Dziękuję bardzo :) też popytałam znajomych. Okazało się, że ludzie różne czajniki mają, ale 2 znajomych ma właśnie Siemensa i mówią , że trwały. Mam niestety takie doświadczenie z czajnikami, że szybko się psują! Dlatego wolę nawet dołożyć troszkę więcej, a mieć problem z głowy na dłuższy czas. Znalazłam ten model na magicznejplanecie za 108 zł, więc to i tak taniej niż przypuszczałam. Jak go już dostanę, to się zamelduje, żeby powiedzięc jak działa. Pozdrawiam.

rewiolka
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 12 sie 2009, 17:27
Re: Czajnik SIEMENS

autor: rewiolka » 26 wrz 2009, 8:54

Ja słyszałam że czajnik elektryczny "pożera" bardzo dużo prądu? W sumie to wielka wygoda, bo woda zagotowuje się ekspresowo.
Sama pewnie zdecydowałabym się na jakiś chromoniklowy i z firmy Tefal. Np. bardzo podoba mi się taki: electro.pl/produkt-TEFAL_Czajnik_BI7625_Vitesse_2B_NOTATNIK_magnetyczny_GRATIS-30939,140.html
Super wygląda, ale już wiem jak to z chromoniklem bywa, trzeba non stop polerować
:)

domixxx
Re: Czajnik SIEMENS

autor: domixxx » 07 paź 2009, 9:27

Hej,
też się nad tym zastanawiałam co jest tańsze, bo generalnie od długiego już czasu używamy w domu czajnika elektrycznego. Poszperałam troszkę w sieci. Patrzcie co znalazłam:
Ilość potrzebnej do tego energii wyliczamy ze wzoru:
Q = m x cp x (t2-t1), gdzie:
m - masa (w naszym przypadku równa się objętości wody),
cp - ciepło właściwe wody,
t2 - temperatura wody po ogrzaniu (100*C),
t1 - temperatura wody przed ogrzaniem (10*C).

ciepło właściwe wody - przyjmujemy je dla temperatury 10°C jako 4,20 kJ/kgK
czyli:
Q= 1kg * 4,20kJ x (100*C-10*C)=378kJ
1 MJ = 0,278 kWh
czyli 0,105kWh
przy czajniku o mocy 2kW zagotowanie wody potrwa:
ok. 190sekund, czyli ok. 3 minuty
1kWh to ok. 50 groszy czyli zapłacimy 5,25gr

gaz GZ50 daje nam 9,45kWh z 1m3, czyli potrzeba nam 0,011m3 gazu
cena 1m3 to ok. 1,5zł (w zależności od taryfy), czyli 1,65gr

Oczywiście pomijam straty na ogrzanie powietrza i sprawność urządzeń. :-)
Jeżeli rocznie 4 osobowa rodzina zuzywa ok. 1,5m3 wody (1litry na głowę
dziennie) to
ogrzewanie czajnikiem da nam kwotę 78,75zł
a gazem 24,75zł
Roczna oszczędność 54zł. :-)

Ciekawe prawda? A co z czasem? przecież czas to pieniądz :)

andziaf
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 11 paź 2009, 17:08
Re: Czajnik SIEMENS

autor: andziaf » 12 paź 2009, 21:58

Ja osobiście jestem wielką fanką SIEMENSA TW911P2 PORSCHE DESIGN. Ma naprawdę świetny design. Polecam serdecznie. Ja kupiłam w sklepie electro.pl
I nie uważam żeby gotowanie wody w czajniku elektrycznym było szczególnie kosztowne. Przecież codziennie używamy dziesiątek sprzętów pożerających więcej energii niż czajnik używany kilka razy dziennie po kilka minut. Choćby nasze komputery w tej chwil;) Pozdrawiam:)

Allusia
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 03 wrz 2009, 14:29
Re: Czajnik SIEMENS

autor: Allusia » 13 paź 2009, 13:42

Woda w czajniku elektrycznym gotuje się znacznie szybciej niż w tradycyjnym. Szukając prezentu na ślub natknęłam się na bardzo fajny model Philipsa za 150 złotych w sklepie hiperokazja.pl. Mają bardzo wiele artykułów do domu porządnych firm i w bardzo niskich cenach. Można osobiście odebrać zakupy w centrum handlowym Fort Wola w Warszawie.

Oluśka333
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 04 paź 2009, 14:35
Re: Czajnik SIEMENS

autor: Oluśka333 » 25 paź 2009, 20:37

Siemensy są rzeczywiście dobre, ale ja chwale sobie Zelmera, bo mam go parę dobrych lat i nic się z nim nie dzieję:)Ponadto teraz sklepy internetowe oferujące sprzęt RTV I AGD mają oprócz bogatej oferty długi czas gwarancji więc tylko wybierać i się niczym nie przejmować. Zastanów się nad Zelmerem również:)

Przemek
Re: Czajnik SIEMENS

autor: Przemek » 27 paź 2009, 21:47

Zelmer ma super jakoś zmieniony wygląd i do tego super jakośc w srodku

modern777
Aktywny
Aktywny
Posty: 210
Rejestracja: 21 wrz 2009, 9:54
Re: Czajnik SIEMENS

autor: modern777 » 27 lis 2009, 15:08

Simens jest dobrą firmą dlatego jeśli się zdecydujesz na zakup czajnika tej firmy nie będziesz żałować chociaż ja się przychylę do opinii moich przedmówców, i ja też jestem zwolennikiem firmy zelmer. Może jeszcze rozważ zakup czajnika simensa i zajrzyj na stronę magicznaplaneta.pl:) Możesz tam znaleźć czajnik zarówno simensa i zelmera. Możesz ja porównać między sobą i będziesz wiedzieć, który lepszy;)

ShelbyEleonor
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 30 paź 2009, 22:38
Lokalizacja: RzeszóóóóW
Re: Czajnik SIEMENS

autor: ShelbyEleonor » 28 lis 2009, 4:31

zelmer jest w porządku, ale nie powiedziałabym, ze lepszy od tego siemensa tw60105v, który nawiasem mówiąc ma bardzo dobre opinie na forach, więc jak najbardziej bym go kupowała, ja osobiście mam od jakiegoś czasu philipsa cucinę i jest świetny, nie psuje się i łatwo się go czyści
Ornament i zbrodnia...

vauseman
Aktywny
Aktywny
Posty: 270
Rejestracja: 15 maja 2017, 10:57
Re: Czajnik SIEMENS

autor: vauseman » 15 maja 2018, 8:29

Jakie jeszcze marki czajników elektrycznych polecacie? Wiele nowoczesnych czajników elektrycznych i gazowych jest na fabrykaform.pl/czajniki i bardzo mi się podobają, jednak zależy mi też na opinii użytkowników konkretnych modeli.

celia.celia84
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 97
Rejestracja: 14 lut 2017, 20:18
Re: Czajnik SIEMENS

autor: celia.celia84 » 26 lut 2019, 22:13

A co sądzicie na temat czajników marki Adler (http://www.adler.com.pl/index.php/Main/Produkt/ad_1274w)? Chciałabym sobie właśnie taki kupić ale jeszcze nie miałam do czynienia z marką. Znajomi raczej chwalą ich sprzęty i twierdzą, że jeszcze żaden ich nei zawiódł. A jak to jest u Was?


Wróć do „Sprzęt RTV i AGD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 25 gości

Gotowe projekty domów