Klimatyzacja

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

myszakK
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 62
Rejestracja: 05 lut 2015, 12:24
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:
Re: klimatyzacja

autor: myszakK » 22 cze 2017, 9:32

większość klimatyzatorów była za droga dla mnie, a moja wrażliwość na upały i słońce nie dawały mi żyć gdy chciałam spędzić czas z bliskimi na działce... wystarczyło lepiej przeszukać internet i znalazłam 3 INTechnology http://3int.pl/chlodzenie-mgla-wodna jak dla mnie najlepsze i najtańsze rozwiązanie to chłodzenie mgłą wodną. Wbrew pozorom w ogóle nie moczy niczego i daje mi cudowne uczucie świeżości. :)
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. (Jarosław Iwaszkiewicz )

Miszor55
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 22 cze 2017, 13:14
Re: klimatyzacja

autor: Miszor55 » 22 cze 2017, 13:48

Co nie zmienia faktu, że klimiatyzacja oferuję większa sprawność i ulgę. Mgła wodna to tak trochę jakby jechać autem na 3 kołach, nie jest to ani dobre ani nic. Ot tylko taka ciekawostka . O wiele lepszym wyborem jest Klimatyzator, który odpowiednio zamaontowany da o wiele lepszy efekt.

bednarek
Aktywny
Aktywny
Posty: 189
Rejestracja: 09 mar 2012, 23:56
Lokalizacja: Hel
Kontaktowanie:
Re: klimatyzacja

autor: bednarek » 19 wrz 2017, 12:57

ciarak pisze:Naprawdę warto?


Warto :) też mam klimatyzację przenośną, zamówiłem na AG Instalacje https://aginstalacje.pl/klimatyzacja-klimatyzatory-przenosne-c-1_14.html - to bardzo praktyczne rozwiązanie, można go ustawić tam gdzie chce się żeby temperatura spadła ;)

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: klimatyzacja

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 19 wrz 2017, 14:23

bednarek pisze:
ciarak pisze:Naprawdę warto?


Warto :) też mam klimatyzację przenośną, zamówiłem na AG Instalacje https://aginstalacje.pl/klimatyzacja-klimatyzatory-przenosne-c-1_14.html - to bardzo praktyczne rozwiązanie, można go ustawić tam gdzie chce się żeby temperatura spadła ;)

Z przodu chłodzi z tyłu grzeje...
HVAC - najtańszy komfort.

Sanlokter
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 wrz 2017, 14:24
Re: klimatyzacja

autor: Sanlokter » 25 wrz 2017, 14:26

Ja zamawiałem sobie kilme z firmy : http://www.ekoklima.eu/ cały klimatyzator ze wszystkim mi zapewnili. Na prawdę warto bo można sobie unormować temperaturę w domu nie tylko latem się przydaje klima.

Bartek320
Aktywny
Aktywny
Posty: 155
Rejestracja: 28 cze 2017, 7:35
Re: klimatyzacja

autor: Bartek320 » 25 wrz 2017, 14:29

Czy rzeczywiście klimatyzacja jest taka komfortowa? Warto w nią zainwestować? Słyszałem wiele razy, że przebywając dużo czasu w klimatyzowanym pomieszczeniu może popsuć nam zdrowie? Jest to prawdą?
No i czy taką klimatyzację łatwo się montuje?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: klimatyzacja

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 25 wrz 2017, 20:52

Bartek320 pisze:Czy rzeczywiście klimatyzacja jest taka komfortowa? Warto w nią zainwestować? Słyszałem wiele razy, że przebywając dużo czasu w klimatyzowanym pomieszczeniu może popsuć nam zdrowie? Jest to prawdą?
No i czy taką klimatyzację łatwo się montuje?

Mało jest fachowców umiejących instalować klimatyzację, czy ogrzewanie.
A jak coś źle zamontowane, to i źle pracuje.
HVAC - najtańszy komfort.

MichalBudowniczy
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1417
Rejestracja: 21 sty 2015, 13:57
Re: klimatyzacja

autor: MichalBudowniczy » 24 mar 2018, 12:53

Także posiadam klimatyzatory w domu i w firmie. W dzisiejszych czasach klimatyzacja nie jest już luksusem i każdy może sobie na nią pozwolić. Ja posiadam klimatyzatory ścienne od firmy klima24h.pl i są dla mnie w pełni wystarczające.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: klimatyzacja

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 24 mar 2018, 13:47

MichalBudowniczy pisze:Także posiadam klimatyzatory w domu i w firmie. W dzisiejszych czasach klimatyzacja nie jest już luksusem i każdy może sobie na nią pozwolić. Ja posiadam klimatyzatory ścienne od firmy klima24h.pl i są dla mnie w pełni wystarczające.
Z tym, że wielu instalatorów nie ma pojęcia, że instalacja wymaga wentylacji mechanicznej i moc przy inwerterach nie może przekraczać 50W/m2
a najlepiej 30W/m2
HVAC - najtańszy komfort.

maxmaj
Aktywny
Aktywny
Posty: 107
Rejestracja: 31 sty 2018, 21:50
Re: klimatyzacja

autor: maxmaj » 10 maja 2018, 11:41

Orientuję się trochę jeśli chodzi o klimatyzację, zrobiłem porządny research gdy się na nią decydowałem. Finalnie zdecydowałem się jednak na http://www.klima-venta.pl/ z uwagi na to jak często była chwalona w internecie, jaką korzystną ma cenę i jak fajnie sie spisuje u mojego znajomego. Mam nadzieję, że również będę zadowolony.

mariusz11
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 10 maja 2018, 13:07
Re: klimatyzacja

autor: mariusz11 » 10 maja 2018, 13:23

nie myślałem nigdy o tym żeby zakładać klimatyzator w mieszkaniu, widocznie nie jest nam potrzebny, bo bez niego dajemy radę

PrzemekS
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 348
Rejestracja: 30 gru 2015, 20:37
Re: klimatyzacja

autor: PrzemekS » 14 maja 2018, 14:35

Nam z kolei montowała firma Szałek ze Zgierza i jesteśmy zadowoleni, mamy multisplit Fujitsu i sprawnie działa, bezawaryjnie a sam montaż szybko im poszedł. Zaraz będą upały po 30 stopni, oj cieszę sie że mam klimę.

budowa876
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 590
Rejestracja: 06 paź 2017, 10:53
Kontaktowanie:
Re: klimatyzacja

autor: budowa876 » 17 maja 2018, 2:23

Jeśli finansowo można sobie na to pozwolić i jeśli klimatyzacja jest nam potrzebna, to według mnie, jak najbardziej jest to dobra decyzja. Tutaj macie bardzo fajną propozycję http://polski-komfort.pl/ zerknijcie sobie.

gasterosteus
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 17 maja 2018, 22:00
Re: klimatyzacja

autor: gasterosteus » 17 maja 2018, 23:00

witam

mysle o zainstalowaniu klimatyzacji w kawalerce 33m2 i mam pytanie do posiadaczy klimatyzatorow stacjonarnych, jaki poziom halasu generuje jednostka wewnetrzna? generalnie interesuje mnie kazdy rodzaj klimatyzacji ktory nie halasuje wewnatrz, bardzo tego nie lubie :)

tej informacji raczej nie znajde w necie a jesli jest to zwykle sa to dane zanizone


tak na marginesie - myslalem o tym aby urzadzenie pracowalo do wieczora uzyskujac odpowiednia temp. w pomieszczeniu ktora pewnie utrzymalaby sie troche a na noc moglbym je wylaczac gdyby mi przeszkadzalo, lub o mozliwosciach zaprogramowania aparatu aby np. sam wykrywal zmiany w temp otoczenia i stosownie do tego reagowal lub programowaniu pracy w okreslonych godzinach

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: klimatyzacja

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 18 maja 2018, 1:17

gasterosteus pisze:witam

mysle o zainstalowaniu klimatyzacji w kawalerce 33m2 i mam pytanie do posiadaczy klimatyzatorow stacjonarnych, jaki poziom halasu generuje jednostka wewnetrzna? generalnie interesuje mnie kazdy rodzaj klimatyzacji ktory nie halasuje wewnatrz, bardzo tego nie lubie :)

tej informacji raczej nie znajde w necie a jesli jest to zwykle sa to dane zanizone


tak na marginesie - myslalem o tym aby urzadzenie pracowalo do wieczora uzyskujac odpowiednia temp. w pomieszczeniu ktora pewnie utrzymalaby sie troche a na noc moglbym je wylaczac gdyby mi przeszkadzalo, lub o mozliwosciach zaprogramowania aparatu aby np. sam wykrywal zmiany w temp otoczenia i stosownie do tego reagowal lub programowaniu pracy w okreslonych godzinach
Podstawą cichej i komfortowej pracy klimatyzacji jest wentylacja z odzyskiem ciepła. Klimatyzacja wyklucza działanie wentylacji naturalnej, więc musi być wentylacja mechaniczna. A nawiew gorącego powietrza, powoduję że klima musi mocniej chłodzić,
HVAC - najtańszy komfort.


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości

Gotowe projekty domów