Koszty dom szkieletowy a murowany

Domy drewniane w praktyce ? tajniki prawidłowej budowy domów w różnych technologiach, specyfika eksploatacji, zagadnienia techniczne i opinie użytkowników. Wszystkie informacje na temat domów drewnianych znajdziesz w tym dziale.
bobikmur
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 lut 2017, 21:10
Koszty dom szkieletowy a murowany

autor: bobikmur » 13 lut 2017, 21:16

Witam
Jestem na początku zgłębiania wiedzy na temat kosztów budowy domu (powoli przymierzam się do budowy) i oczywiście chciałbym w miarę najtaniej ale dobrze. Rozważam także wybudowanie domu drewnianego (konstrukcja szkieletowa) tylko nie bardzo widzę różnice w cenie między konstrukcją murowaną a drewnianą czy ktoś mógłby mi wyjaśnić czemu patrząc na projekty domów i porównując wersje murowaną z drewnianą różnica w cenie jest zaledwie 10%-20% czy ja coś źle sprawdzam?

trab22
Aktywny
Aktywny
Posty: 133
Rejestracja: 23 lis 2014, 19:03
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:
Re: Koszty dom szkieletowy a murowany

autor: trab22 » 23 lut 2018, 14:08

Cena zależy od wykonawcy, ale budynek szkieletowy nie musi być wcale o połowę tańszy. Chodzi bardziej o szybkość budowy oraz o samą idee budownictwa szkieletowego, budynek szkieletowy jest również cieplejszy.
Biuro projektowo inżynierskie PIEKARSKI
Łatwiej rozwiązać problem gdy go rozumiesz

łukasz serafinski1
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 16 mar 2018, 14:33
Re: Koszty dom szkieletowy a murowany

autor: łukasz serafinski1 » 16 mar 2018, 14:48

potwierdzam opinie trab22. Domy szkieletowe buduje się kilka arazy szybciej niż domy tradycyjne. Ja mam taki dom jak z tego linku (http://domymax.pl/produkt/dom-max-5/) i jestem zadowolony co prawda pierwsze jak zobaczyłem grubość ściany to się uśmiechnąłem pod nosem ale żona mnie przekonała. Nie chcieliśmy już mieszkać z jej rodzicami i muszę powiedzieć (chodź nie lubię przyznawać racji mojej żonie) że ją miała. Dom jest ciepły normalnie mogę sobie powiesić szafki gdzie chcę to samo tyczy się telewizora.

antonioL
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 14 maja 2018, 8:42
Re: Koszty dom szkieletowy a murowany

autor: antonioL » 14 maja 2018, 9:05

Szkieletowy może i droższy, ale na pewno taka inwestycja zwróci się w przyszłości. Tak naprawdę to już za jakiś czas nie bardzo będziemy mieć wybór (kwestia energooszczędności), ale uważam że na dobre nam to wyjdzie :wink:

stobejczyk
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 26 lip 2013, 1:21
Re: Koszty dom szkieletowy a murowany

autor: stobejczyk » 20 maja 2018, 22:25

W Polsce projekty domów szkieletowych zdobywają coraz większą popularność, ponieważ buduje się je szybko, przeważnie są nieco tańsze od tradycyjnych i - może przede wszystkim – istnieje na naszym rynku wiele profesjonalnych firm zajmujących się kompleksową budową domów drewnianych, które z pewnością mogą być bardzo profesjonalne. Najciekawsze projekty małych i większych domów szkieletowych widziałam w MG projekt [MGProjekt]

Kazikdobry
Aktywny
Aktywny
Posty: 123
Rejestracja: 17 sty 2019, 14:07
Re: Koszty dom szkieletowy a murowany

autor: Kazikdobry » 30 cze 2019, 4:55

Jeżeli chcesz poznać dokładną cenę domów szkieletowych drewnianych to zapytaj tutaj w domyhbe. Domy z drewna klejonego to najlepsza metoda budowania domów szkieletowych.

marekmitan
Aktywny
Aktywny
Posty: 112
Rejestracja: 15 paź 2019, 8:54
Re: Koszty dom szkieletowy a murowany

autor: marekmitan » 26 lis 2020, 15:09

Naprawdę szybko stawiają konstrukcje szkieletowe w Drewdom Radom i tak szczerze mówiąc to słyszałem o problemach akustycznych w takim budownictwie, ale sam nie odczuwam. Miałem non stop kontakt do architekta, potwierdzoną jakość materiałów. Oczywiście dopilnowałem wszystkiego. Dobrze robią. Przerwy technologiczne praktycznie nie występują, więc w dowolnych warunkach postawisz. Do polskiego klimatu dom drewniany pasuje i nie słuchaj, że nie. Bałem się problemów serwisowych, ale odpukać nic takiego nie występuje. Wszystko w granicach normy. Bardzo mnie zainspirowali, dużo projektów do wyboru. Po prostu profesjonalizm, dlatego polecam. Wiem, że spełnienie marzeń o własnym domu kosztuje wiele nerwów, natomiast po odnalezieniu właściwego wykonawcy od razu kamień z serca.

emeraldlady
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 01 maja 2021, 11:53
Re: Koszty dom szkieletowy a murowany

autor: emeraldlady » 03 maja 2021, 23:46

Wiecie co moim zdaniem będzie miało z czasem coraz większe wzięcie? Konstrukcje stalowe! Małopolska wydaje się być obszarem, który jeszcze można spokojnie zagęścić różnymi budowlami, więc niby czemu nie? Ja sama zamierzam zbudować jakiś nowoczesny dom za kilka lat.

Jaśku88
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 26 paź 2018, 14:26
Re: Koszty dom szkieletowy a murowany

autor: Jaśku88 » 25 maja 2021, 11:51

Faktycznie jeśli chodzi o szkieletowe domy to ciekawa propozycja i warto się nimi zainteresować. Oferta na dobrym poziomie i wydaje mi się, że to faktycznie ciekawa propozycja, na którą ewentualnie warto zwrócić uwagę.

edward321
Aktywny
Aktywny
Posty: 112
Rejestracja: 28 maja 2015, 11:30
Re: Koszty dom szkieletowy a murowany

autor: edward321 » 08 lip 2021, 13:46

Ja mam dom z technologii szkieletowej i zdecydowanie polecam tą opcję. Budowa poszła sprawnie, po kilku miesiącach dom był gotowy a firma dodatkowo pomogła przy wyborze projektu, podpowiedziała na jakie rozwiązania będzie warto się w moim przypadku zdecydować.
edo


Wróć do „Domy Drewniane ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów