Dom z prefabrykatów

Ceny materiałów budowlanych zależą od różnych czynników i mogą się od siebie różnić. Jak znaleźć najlepsze połączenie jakości i ceny? Czy warto zastąpić dany materiał tańszym? To ważne pytania w czasie budowy i remontu. Odpowiedzi na nie znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

JanNowak2016
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 03 sie 2016, 11:35
Dom z prefabrykatów

autor: JanNowak2016 » 03 sie 2016, 11:45

Mój brat zastanawia się nad budową takiego domu. Czy ktoś ma właśnie taki domek? Polecacie? Słyszałem, że generalnie czas budowy jest nieporównywalnie szybszy mdbudinvest.

zonik
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 08 sie 2016, 11:13
Re: Dom z prefabrykatów

autor: zonik » 08 sie 2016, 11:22

Miałem okazję ostatnio oglądać budowę domu z prefabrykatów drewniany. Muszę przyznać, że zrobiło to na mnie niesamowite wrażenie gdy konstrukcje stawia się w jeden dzień. Żeby cena była tylko bardziej przystępna pewnie nie zastanawiałbym się ani chwili.

tomradzio
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 87
Rejestracja: 12 cze 2015, 9:20
Lokalizacja: Warszawa
Re: Dom z prefabrykatów

autor: tomradzio » 22 sie 2016, 22:56

Ceny takich domów są póki co takie, że za kwotę budowy domu drewnianego można spokojnie postawić sobie domek z Porothermu i jeszcze by trochę zostało na wykończenie... :) Jak ceny zejdą poniżej standardowych technologii to ludzie się chętnie przesiądą. Na razie ceramika budowlana nie ma sobie równych

sluweks
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 23 sie 2016, 6:12
Re: Dom z prefabrykatów

autor: sluweks » 23 sie 2016, 7:37

Może wyglądać znakomicie.

Karinka223
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 15 lut 2018, 15:33
Re: Dom z prefabrykatów

autor: Karinka223 » 27 lut 2018, 10:33

Również się nad tym zastanawiałam, ale wziąwszy pod uwagę ceny plus koszty zakupu działki, to chyba bardziej opłaca się kupić mieszkanie. A co sądzicie o domach z bali?

łukasz serafinski1
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 16 mar 2018, 14:33
Re: Dom z prefabrykatów

autor: łukasz serafinski1 » 16 mar 2018, 15:54

Jeśli chodzi o budowę domu z prefabrykatów to ja mam taki dom tylko z białym tynkiem. Jego szkielet jest wykonany z drewna kvh c 24 w ścianach mam wełne mineralną (chyba rockwool) na to jeszcze idzie folia paroizolacyjna oraz płyty feramcel i styropian. Ściany tego domu trzymają bardzo mocno ciepło. Za ogrzewanie płacę jakieś 200-300zł. także ja ogólnie polecam.

zlotykot
Aktywny
Aktywny
Posty: 192
Rejestracja: 26 lis 2015, 9:03
Re: Dom z prefabrykatów

autor: zlotykot » 14 maja 2018, 8:03

Ja mieszkam w domu z bali już od 10 lat. Mój dom wykonywała firma Wikpol. Jestem bardzo zadowolona. Dom jest szczelny, a zimą bardzo ciepły. Nie ma z nim w sumie żadnych problemów, a pomimo tego, że ma 10 lat to wygląda ciągle jak nowy :)

Rościsława
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 lip 2019, 8:15
Re: Dom z prefabrykatów

autor: Rościsława » 17 lip 2019, 8:22

[quote="łukasz serafinski1"]Jeśli chodzi o budowę domu z prefabrykatów to ja mam taki dom tylko z białym tynkiem. Jego szkielet jest wykonany z drewna kvh c 24 w ścianach mam wełne mineralną (chyba rockwool) na to jeszcze idzie folia paroizolacyjna oraz płyty feramcel i styropian. Ściany tego domu trzymają bardzo mocno ciepło. Za ogrzewanie płacę jakieś 200-300zł. także ja ogólnie polecam.[/quote]

A mozesz napisac, jak z halasem? Czy slychac mocno przez sciany? W sensie juz w srodku domu, czy na przyklad mocno slychac z drugiego pokoju.

Ciekawe jak stropy izoluja halasy. Czy byloby slychac, jak dzieci skacza w pokoju na gorze?

concretehouse
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 01 lut 2022, 15:17
Re: Dom z prefabrykatów

autor: concretehouse » 01 lut 2022, 15:19

Już w lutym budujemy pierwszy dom z betonowych prefabrykatów.

Onysz12
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 80
Rejestracja: 11 mar 2020, 8:15
Re: Dom z prefabrykatów

autor: Onysz12 » 02 cze 2022, 14:14

Ja się zdecydowałem na dom prefabrykowany i jestem zadowolony. Ogólnie z jakością budynku bez zarzutu, a jednocześnie szybkość realizacji super. U mnie firma Eurodomy to realizowała. Próbuj się ewentualnie z nimi w tym temacie kontaktować.

Awatar użytkownika
tetate
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 626
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Dom z prefabrykatów

autor: tetate » 26 maja 2023, 10:59

Rozwazamy dom szkieletowy z prefabrykatow (niestety placimy sporo za wynajem,. nie mamy gdzie mieszkac, ciezko by bylo zbudowac murowany, za długo). Prosze o porownanie kogos kto sie zna, ja jestem kompletnie zielona ;) Dodam, ze biorę pod uwagę skorzystanie z usług https://greenhomes.pl/domy/
1. Czy faktycznie wychodzi taniej niz murowany bo jak tak licze na stronkach firm to nie zawsze a nawet czasem drozej??
2. Czy te mury w szkieletowym nie beda zbyt cienki jesli chodzi o halasy z dworu?budzi mnie kazdy dzwiek, np w bloku w ogole nie moge spac, a w domku to przy grubych murach nic mnie nie budzilo, teraz na wynajmie jest gorzej ale chyba okna sa te najprostsze 2 szybowe i slychac kazdy samochod, w zatyczkach daje rade ale chcialabym z nich zrezegnowac we wlasnym domu.... (przewlkekle zapalenie ucszu), czy bedzie jeszcze glosniej w szkieletowym? (ewentualnie czy mozna wygluszyc sypialnie przy szkieletowym?)
3. czy szkieletowy mozna ,,budowac''/skladac takze zimą/jesienia?(jedna firma odp że tak, ale przy ulewie i mrozach przerwa)

TadeuszW
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 03 gru 2021, 13:31
Re: Dom z prefabrykatów

autor: TadeuszW » 04 lip 2023, 10:34

Ja próbowałem budować dom, ale zmieniłem zdanie i kupiłem mieszkanie od Dewelopera Bud-Rim Development, który wznosi nowe inwestycje budowlane w podwarszawskich miejscowościach.

Awatar użytkownika
Tomek5
Aktywny
Aktywny
Posty: 236
Rejestracja: 18 lis 2014, 11:18
Re: Dom z prefabrykatów

autor: Tomek5 » 28 sie 2023, 7:43

Materiał konstrukcyjny jak każdy inny. Jak się mieszka to zależy od wykończenia i jakości robót. Od tego by było czym oddychać jest wentylacja. Różnica jest taka, że z prefabrykatów buduje się szybciej (ściany), ale zazwyczaj z tego budują tylko wyspecjalizowane firmy, potrzebny dźwig i kilku ludzi do pomocy. Łatwiej więc znaleźć ogarniętą ekipę, która buduje z bloczków a wówczas stawianie ścian też idzie dość szybko. Wg. mnie na prefabrykatach największa korzyść jest gdy buduje się całe osiedle (deweloperzy) z tego samego projektu a nie jeden mały domek. I zmiany na budowie są kosztowniejsze...
Mogę równiez dać tutaj namiar na firmę, która realizuje budowę domu z prefabrykatów:greenhomes.pl

Skontatkuj się z nimi, przedstawia wycenę budowy.
Obrazek


Wróć do „Ceny materiałów budowlanych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów