Cegła czy tapeta do salonu

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

smichalek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 552
Rejestracja: 24 paź 2017, 9:58
Re: Cegła czy tapeta do salonu

autor: smichalek » 14 mar 2018, 10:24

Tapeta moim zdaniem, ewentualnie pomieszanie jednego z drugim. Modne jest też malowanie + tapeta + ewentualnie fototapeta. Popatrz sobie po wzorach - https://tapetuj.pl/category/tapety-do-salonu Jeśli sensownie to dopasujecie, to efekt wizualny może być naprawdę spoko. Trzeba jednak najpierw jakoś logicznie to ze sobą złożyć. A przecież nie każdemu musi pasować dokładnie taka sama aranżacja, prawda?

PanelePodlogi
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 16 mar 2018, 10:16
Re: Cegła czy tapeta do salonu

autor: PanelePodlogi » 16 mar 2018, 10:43

Oczywiście można połączyć ze sobą te dwa materiały, natomiast pytanie czy to nie będzie za dużo w kwestii aranżacji i może lepiej faktycznie wybrać jedno- ja stawiam na cegłę.

shore
Aktywny
Aktywny
Posty: 170
Rejestracja: 24 cze 2015, 22:48
Re: Cegła czy tapeta do salonu

autor: shore » 21 mar 2018, 22:11

Wszystko zależy od tego co komu się podoba, ja akurat skłaniam się ku fototapecie albo jakimś wikęszym obrazie na płótnie, szukam tylko odpowiedniego wzoru, który będzie pasował do całości wystroju. Znalazłem już fajny sklep z takim asortymentem https://sklep.foteks.pl/plakaty.html , może ktoś też będzie szukał inspiracji do swojego mieszkania to zajrzy, dużo ciekawych wzorów.

fire
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 19 wrz 2013, 9:45
Re: Cegła czy tapeta do salonu

autor: fire » 28 mar 2018, 17:27

Jestem za łączeniem materiałów ale bez szaleństw. Cegła nie jest dla mnie ale tapetę w salonie mam na fragmencie ściany jako ozdoba , reszta jest pokryta matową farbą dulux easycare i tak jest dobrze. Ceglane ściany są trudne w aranżacji trzeba pogłówkować jak je efektownie wyeksponować a ja takiego talentu nie mam

angela111
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 78
Rejestracja: 02 sty 2017, 8:30
Re: Cegła czy tapeta do salonu

autor: angela111 » 04 kwie 2018, 9:30

Gdy ja aranżowałam swój salon też zastanawiałam się nad cegłą. Super wygląda na ścianie, ale minus jest taki, że trudno utrzymać je w czystości, w zakamarkach zbiera się kurz itd. No i skończyło się tak, że skapitulowałam i wybrałam dekoracyjne tapety ze sklepu Dekoori.pl. Mam salon urządzony w stylu skandynawskim, więc zdecydowałam się na biało-czarną tapetę w prostokątną kratkę, ale wytapetowałam nią tylko jedną ścianę - reszta jest pomalowana na biało.

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Cegła czy tapeta do salonu

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 08 kwie 2018, 21:28

Wszystko może być fajne albo nie, w zależności od pomysłu i zestawienia. Zarówno cegła jak i tapeta mają swoich fanów, jednak zarówno jeden jak i drugi materiał dobrze jest łączyć ze ścianą malowaną. Gładka powierzchnia dobrze podkreśli motyw graficzny na tapecie lub fakturę cegły. Zadziała efekt kontrastu. Ważne jest jednak to by obie powierzchnie były dobrze skomponowane kolorystycznie.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

ConsultingSati
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 08 kwie 2018, 21:20
Re: Cegła czy tapeta do salonu

autor: ConsultingSati » 08 kwie 2018, 21:38

Trudne pytanie.
Rozważam z klientami takie zagadnienia, ważnych argumentów na temat tapety lub cegły jest wiele.
Tapeta jest tańsza, mniej praktyczna, ale łatwo usuwalna. Więc wymiana na inny wzór nie będzie stanowić większego problemu.
Cegła natomiast jest droższa, wymaga zabezpieczenia, oraz zmiana wyglądu ściany jest bardziej kłopotliwa.
osobiście to każde rozwiązanie jest fajne.

Pozdrawiam
Artur
Consulting sati sp. z o.o.
https://remonty-przebudowy-adaptacje.pl/

grzesiek998
Aktywny
Aktywny
Posty: 111
Rejestracja: 30 mar 2018, 7:22
Re: Cegła czy tapeta do salonu

autor: grzesiek998 » 11 kwie 2018, 7:27

Rzeczywiście, tapeta jest łatwiejsza w wymianie jak się znudzi wzór, ale z drugiej strony ściana z cegieł prezentuje się wyjątkowo efektownie, pasuje do każdego stylu wnętrza i właściwie nie ma potrzeby jej wymieniać... Więc to inwestycja na dłuuuugi czas. Dla poszukujących inspiracji mam taki artykuł: http://www.swiatowemarki.pl/kilka-slow-o-starych-ceglach/

haniaem
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 10 kwie 2018, 10:01
Re: Cegła czy tapeta do salonu

autor: haniaem » 13 kwie 2018, 9:46

tapeta łatwiejsza w obsłudze, ale cegły dają fantastyczne efekty. mnie się zdecydowanie bardziej podobają :) a skoro już cegła, to na pewno również lampy loftowe i cała reszta nieco industrialnego wyposażenia <3

SzablonStudio
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 18 lis 2015, 12:21
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:
Re: Cegła czy tapeta do salonu

autor: SzablonStudio » 27 kwie 2018, 12:05

Dobrą alternatywą dla tapet są szablony malarskie lub naklejki dekoracyjne. Może nie warto wypełniać całej ściany motywem dekoracyjnym a tylko jej kawałek jak np. na http://www.szablon-studio.pl/426,szablo ... -kropki-01. Takie rozwiązanie nada wnętrzu nowoczesnego charakteru.

MechDecor
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 30 kwie 2018, 8:44
Re: Cegła czy tapeta do salonu

autor: MechDecor » 30 kwie 2018, 9:00

Każda z tych dekoracji ma swoje zalety, zarówno kamień, cegła jak i szablony malarskie, natomiast jeżeli chcemy postawić faktycznie na coś oryginalnego i dobrego to polecam zastanowić się nad mchem dekoracyjnym na ścianę.

lideropinii
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1648
Rejestracja: 03 kwie 2015, 18:26
Re: Cegła czy tapeta do salonu

autor: lideropinii » 30 kwie 2018, 16:06

W dużej mierze wybór determinuje styl w jakim urządzamy mieszkanie, czy dom.

[więcej na Facebooku]
Pozdrawiamy, zespół Decoroom

Prawdziwe piękno kryje się we wnętrzu ...

Margola
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 48
Rejestracja: 05 gru 2016, 14:02
Re: Cegła czy tapeta do salonu

autor: Margola » 04 maja 2018, 11:01

Lubię jak się dużo dzieje, jeśli chodzi o wystrój wnętrz i stwierdziłam, że do salonu połączonego z jadalnią zastosuję i białą cegłę (ściana z tv) i tapetę https://www.forhomestudio.com/produkt/z ... a-jodelke/ na ścianę przy której stanie stół i krzesła. Nie mam jeszcze tylko pomysłu na podłogę, waham się między drewnianą a płytkami.

Czerkin
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 05 maja 2018, 16:00
Re: Cegła czy tapeta do salonu

autor: Czerkin » 05 maja 2018, 16:37

Zarówno tapeta o ciekawym wzorze jak i cegła fajnie wkomponowana we wnętrze wyglądają bardzo atrakcyjnie, ale są to rozwiązania dla osób, które nie lubią zmian. Ze zdzieraniem takiej tapety a już na pewno likwidacją imitacji cegły jest dużo kłopotu, dlatego radziłbym po prostu dobrze przemyślany kolor farby a zaszaleć można z dodatkami, które łatwo można zmienić. Może jakiś ciekawy mebel? Fotel o oryginalnym kształcie czy kolorze?

Romek-elektro
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 10 kwie 2018, 7:05
Re: Cegła czy tapeta do salonu

autor: Romek-elektro » 06 maja 2018, 15:43

To zależy głównie od tego, co ci się bardziej podoba. Ja osobiście byłbym za rozwiązaniem tapetowym w tym przypadku. Weź pod uwagę też charakter i wystrój całego mieszkania czy reszty salonu.


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

Gotowe projekty domów