Kupno domu w stanie surowym otwartym.

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
Anna_38
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:14
Kupno domu w stanie surowym otwartym.

autor: Anna_38 » 09 kwie 2017, 21:28

Rozważam kupno domu w stanie surowym otwartym (suporeks). Powierzchnia domu: 130 m2 z garażem. Dach dwuspadowy z 4 we luxami. Wewnątrz jest wstępna wylewka, brak tynków na ścianach. Do budynku doprowadzone rury kanalizacyjne. Na poddaszu brakuje ścian działowych i sufitu. Dach nieocieplony. Brakuje elewacji. Dom położony na nieogrodzonej działce o powierzchni 1400 m2. Właściciel chce 180 000 (po negocjacji). W tamtych okolicach działki o tej powierzchni kosztują ok. 35 000. Czy cena jest odpowiednia?

Awatar użytkownika
LedPolska
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:31
Re: Kupno domu w stanie surowym otwartym.

autor: LedPolska » 10 kwie 2017, 9:37

Drogo. Z wykończeniem wyjdzie minimum pół bańki.

piotr2569
Aktywny
Aktywny
Posty: 162
Rejestracja: 01 wrz 2016, 9:22
Re: Kupno domu w stanie surowym otwartym.

autor: piotr2569 » 10 kwie 2017, 21:21

LedPolska pisze:Drogo. Z wykończeniem wyjdzie minimum pół bańki.

Odpowiedź z dupy....

Zależy jaki dom, w jakim standardzie ma być wykończony, jakie stropy, jaki dach etc etc....

Anna_38
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:14
Re: Kupno domu w stanie surowym otwartym.

autor: Anna_38 » 11 kwie 2017, 16:44

Zależy jaki dom, w jakim standardzie ma być wykończony, jakie stropy, jaki dach etc etc....[/quote]

Dom w stanie surowym otwartym z rozprowadzoną instalacją kanalizacyjną, wylanymi pierwszymi posadzkami. Okna dachowe pcv. Strop betonowy. Dach blach-dachówka, odeskowanie i papa. Media: prąd - skrzynka przy działce, woda - doprowadzona do garażu, odprowadzanie ścieków - przygotowana instalacja pod przydomową oczyszczalnię ścieków. Na poddaszu brakuje sufitu, ocieplenia dachu i ścianek działowych. Brak schodów na poddasze.

Awatar użytkownika
LedPolska
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:31
Re: Kupno domu w stanie surowym otwartym.

autor: LedPolska » 11 kwie 2017, 17:32

Anna_38 pisze:Zależy jaki dom, w jakim standardzie ma być wykończony, jakie stropy, jaki dach etc etc....


Dom w stanie surowym otwartym z rozprowadzoną instalacją kanalizacyjną, wylanymi pierwszymi posadzkami. Okna dachowe pcv. Strop betonowy. Dach blach-dachówka, odeskowanie i papa. Media: prąd - skrzynka przy działce, woda - doprowadzona do garażu, odprowadzanie ścieków - przygotowana instalacja pod przydomową oczyszczalnię ścieków. Na poddaszu brakuje sufitu, ocieplenia dachu i ścianek działowych. Brak schodów na poddasze.[/quote]
No to lecimy tak z grubsza na dokończenie w stan zamknięty-jak mniemam nie ma okien w ścianach nośnych? Jedno okno około 1000pln. Przy tym metrażu sądzę że będzie ich minimum 10-czyli bez udziwnień mamy 10 tysięcy. Prąd. Heee. Sam kabel może i drogi nie będzie ale podłączenie tego i poprowadzenie na ścianach to kolejne 5 tysięcy-minimum. Woda jest na działce to koszt pomijam bo rura PE to grosze. Ścieki- Oczyszczalnia najtańsza jaka może być (marketowa) to 6 tysięcy. Wiadomo że lepsza wyjdzie 2x tyle. Ocieplenie dachu-minimum 40 złotych/m2. Elewacja z ociepleniem 10 cm to 50pln/m2. Ile metrów jest dachu? TO wie tylko inwestor. Płyty KG i ich montaż z podwieszanym sufitem? Minimum 45 pln/m2. Schody na poddasze ze 15 tysięcy. Ogrodzenie tak dużej działki-15-20 koła. Doliczmy wylewki, płytki, kafelki, terakotę, oświetlenie, sanitariaty itd itp na pewno nie wyjdzie pół bańki..
Czy kolega "z dupy" ma coś jeszcze do dodania?

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Kupno domu w stanie surowym otwartym.

autor: Interno » 11 kwie 2017, 17:39

Działka ma ładną wielkość, chałupa o zbyt małej powierzchni.
Wszystko zależy od atrakcyjności działki i jakości dotychczas wykonanych prac.
Radzę skorzystać z fachowca na miejscu i ocenić zgodność z projektem pod kątem prac wykończeniowych.
Ciekawe czy ten kto sprzedaje budował dla siebie czy na sprzedaż ?.

piotr2569
Aktywny
Aktywny
Posty: 162
Rejestracja: 01 wrz 2016, 9:22
Re: Kupno domu w stanie surowym otwartym.

autor: piotr2569 » 12 kwie 2017, 8:06

LedPolska pisze:Czy kolega "z dupy" ma coś jeszcze do dodania?


Tak mam do dodania - przestań bawić się w cygankę i wróżyć z ręki.....

Mi wystarczyła jedna twoja odpowiedź na temat ogrzewania matami LED o mocy 2W/m.kw per rok by wiedzieć, że nie wiesz o czym piszesz.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
LedPolska
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:31
Re: Kupno domu w stanie surowym otwartym.

autor: LedPolska » 13 kwie 2017, 5:58

piotr2569 pisze: przestań bawić się w cygankę


Ale ja się nie bawię w cygankę. Ja jestem cyganką.

poscie
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 12 kwie 2017, 9:02
Re: Kupno domu w stanie surowym otwartym.

autor: poscie » 13 kwie 2017, 8:00

Jesli masz umiejętności, to nie powinno to być problemem.

kosmo3
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 443
Rejestracja: 10 maja 2013, 20:04
Lokalizacja: Kraków
Re: Kupno domu w stanie surowym otwartym.

autor: kosmo3 » 13 lis 2017, 21:19

Na pewno warto sprawdzić co oferuje ten deweloper http://willenadzalewem.com.pl/deweloper/ . Warto pamiętać, aby rozglądać się za ofertami w dobrej lokalizacji. Ważna jest cena, ale przede wszystkim należy patrzeć na jakość. To jest podstawa.

boddekk
Aktywny
Aktywny
Posty: 146
Rejestracja: 17 lut 2016, 19:28
Re: Kupno domu w stanie surowym otwartym.

autor: boddekk » 04 gru 2017, 18:07

Mamy dwoje dzieci i chcemy kupić większe mieszkanie. Mamy dwa pokoje, a chcielibyśmy mieć jeszcze jeden. Trochę boimy się, że ktoś nas oszuka, więc sprawdzamy interesujące nas mieszkania na homescanner.pl Jesteśmy zadowoleni z ich usług, bo przygotowują dla nas kompletne raporty na temat stanu faktycznego nieruchomości. Jest w nich wszystko. Stan prawny, opis infrastruktury na osiedlu, komunikacji miejskiej, odległość od szkoły i przedszkola. Wiemy nawet jacy są sąsiedzi.

marek33
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 384
Rejestracja: 10 paź 2016, 15:14
Re: Kupno domu w stanie surowym otwartym.

autor: marek33 » 24 kwie 2018, 8:03

Ja już mam dom w Siedmiu Klonach. Dostałem od dewelopera w cenie pomoc architekta. Koszt domu u mnie 380 000 złotych mniej więcej, domów ma być 65 ogólnie, więc spore sąsiedztwo, ale cały plan zagospodarowania rozsądny.

Moniki
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 23 mar 2018, 7:25
Re: Kupno domu w stanie surowym otwartym.

autor: Moniki » 24 kwie 2018, 9:00

Domy tyle kosztują, pisałeś że nie masz ocieplonego poddasza mogę Ci polecić ekipę która ocieplała moje poddasze w przystępnej cenie a ocieplają natryskowo ale to obecnie najlepszy sposób izolacji termicznej i akustycznej. Zadzwoń do pana Michała http://hermetiksystem.pl/ 660-719-208 a na pewno przedstawia atrakcyjną ofertę.

Malik87
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 24 kwie 2018, 12:53
Re: Kupno domu w stanie surowym otwartym.

autor: Malik87 » 24 kwie 2018, 13:01

Jak na stan surowy otwarty razem z działką, to chyba tak w miarę standardowo. Co do tego, że wyjdzie pół bańki za całość - no a ile wychodzi zazwyczaj dom? Trzeba mieć te pół bańki. Oczywiście, da się taniej, ale ogólnie się przyjmuje, że na wykończenie pójdzie raz tyle, co na stan surowy. Tak czy siak, jak macie tyle kasy, to nie lepiej wybudować sobie wg własnego projektu, wtedy wymyślacie jaki chcecie mieć rozkład, powierzchnię, ile miejsc garażowych i tak dalej.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów