Drzwi w małym mieszkaniu - jak wybrać drzwi do kawalerki

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Drzwi w małym mieszkaniu - jak wybrać drzwi do kawalerki

autor: Redakcja » 20 kwie 2018, 20:19

Pokój z kuchnią, czyli bardzo popularna kawalerka, wymaga przemyślanych decyzji aranżacyjnych. Również wybór drzwi... Drzwi w małym mieszkaniu - jak wybrać drzwi do kawalerki >>
Redakcja

malgorzatka
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 12 maja 2017, 8:05
Drzwi w małym mieszkaniu - jak wybrać drzwi do kawalerki

autor: malgorzatka » 20 kwie 2018, 20:19

Coś podobnego mam u siebie w mieszkaniu, zamówiłam w parkietlux ciemnobrązowe drewniane drzwi z przeszkleniami. Podłoga jest w podobnym kolorze, a ściany białe. Całość wygląda nowocześnie, dokładnie tak jak chciałam.

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Drzwi w małym mieszkaniu - jak wybrać drzwi do kawalerki

autor: theme » 23 kwie 2018, 7:59

Ja do takich małych mieszkań zawsze polecam dobierać drzwi 2 kolorowe - tzw. Bicolor. Czyli z jednej strony całe drzwi i ościeżnica w kolorze np. białym pasującym do wnętrza, a z drugiej strony całe drzwi w kolorze np. złotego dębu pasującego do ogólnego trendu na klatce schodowej.
Jest też Duocolor ale nie można go mylić z Bicolorem. Duocolor to dwa kolory na jednej stronie skrzdyła - np do inoxowej ramki białe, a za nią w kolorze orzechowym.
__________________________
pozdrawiam
The_Me

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Drzwi w małym mieszkaniu - jak wybrać drzwi do kawalerki

autor: mazwoj » 28 kwie 2018, 13:59

Cieżko jednoznacznie powiedzieć. Wiele czynników na to wpływa. Można kupować drzwi nie rzucające się w oczy, czyli np białe do białych ścian. Można też dobierać drzwi do podłóg. Istnieje też coś takiego jak drzwi szklane, które bardzo dobrze wtapiają się w elementy wyposażenia mieszkania, ale pod warunkiem, że całe mieszkanie urządzone jest bardzo nowocześnie.
Ja staram się proponować znowu drzwi przesuwne chowane w ścianę (lub przedściankę z GK). Zazwyczaj i tak drzwi są otwarte, a dzięki temu, że chowają się w ścianę to nie zajmują tyle miejsca w małym mieszkaniu.
Tu są fajnie pokazane schematy jakie są obecnie możliwości chowania drzwi w ścinę lub w przedściankę:
http://erkado.pl/?ch_przesuwne=systemy-pojedyncze

Przedścianka oczywiście na profilach odpowiednich do tego typu konstrukcji i miejsc zastosowania.

Sherko
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 maja 2018, 11:52
Re: Drzwi w małym mieszkaniu - jak wybrać drzwi do kawalerki

autor: Sherko » 05 maja 2018, 12:04

Ale chodzi Ci o jakie drzwi? Bo w kawalerce najlepiej jak przestrzeń jest otwarta moim zdaniem więc wewnętrzne nie są potrzebne. A jeśli chodzi o zewnętrzne, to może przeglądnij sobie drzwi wejściowe Kraków. Wydaje mi się, że może to być dla Ciebie naprawdę dobra opcja. Sam zastanawiam się nad zakupem egzemplarza, bo firma wydaje mi się naprawdę dobra, a drzwi ładne

Czerkin
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 05 maja 2018, 16:00
Re: Drzwi w małym mieszkaniu - jak wybrać drzwi do kawalerki

autor: Czerkin » 05 maja 2018, 16:19

Redakcja pisze:Pokój z kuchnią, czyli bardzo popularna kawalerka, wymaga przemyślanych decyzji aranżacyjnych. Również wybór drzwi... Drzwi w małym mieszkaniu - jak wybrać drzwi do kawalerki >>

Drzwi przesuwne to jest bdb rozwiązanie, nie tylko do kawalerki ale wszędzie tam, gdzie chcemy uzyskać przestrzeń do zagospodarowania czy uniknąć kolizji drzwi z meblami

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Drzwi w małym mieszkaniu - jak wybrać drzwi do kawalerki

autor: theme » 17 maja 2018, 9:14

Jak drzwi nie są potrzebne? A do łazienki i WC? Tam są wręcz konieczne, chyba że mieszka tam rzeczywiście kawaler sam samiutki i gości w dodatku nie przyjmuje, to może brać prysznic bez drzwi w łazience ;).
A co do reszty drzwi to tak jak piszecie - nie są obowiązkowe, poza drzwiami zewnętrznymi. Te można w ciekawy sposób "ukryć" i dobrać kolor jak najbardziej zbliżony do ścian. Optycznie nie będą zabierały zbyt dużo przestrzeni. Fajnym rozwiązaniem jest malowanie drzwi w dowolny kolor RAL. Są też firmy co robią drzwi 2 kolorowe jak w opcji Bicolor, gdzie jedna strona jest np malowana na dowolny kolor RAL, a druga ma np okleinę w podobny kolorze co reszta sąsiadów. I wilk syty i owca cała (znaczy się przestrzeń).
__________________________

pozdrawiam

The_Me

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Drzwi w małym mieszkaniu - jak wybrać drzwi do kawalerki

autor: mazwoj » 19 maja 2018, 12:59

Czerkin pisze:
Redakcja pisze:Pokój z kuchnią, czyli bardzo popularna kawalerka, wymaga przemyślanych decyzji aranżacyjnych. Również wybór drzwi... Drzwi w małym mieszkaniu - jak wybrać drzwi do kawalerki >>

Drzwi przesuwne to jest bdb rozwiązanie, nie tylko do kawalerki ale wszędzie tam, gdzie chcemy uzyskać przestrzeń do zagospodarowania czy uniknąć kolizji drzwi z meblami


Jasne, że tak, bo drzwi klasyczne zabierają sporo miejsca "na ziemi". Trzeba zostawić miejsce do ich prawidłowego otwierania i zamykania. A często one otworzą się albo do postawionego przy nich mebla, albo dotkną do ściany. Niektórzy lubią takie zakamarki za drzwiami aby upchnąć tam np. deskę do prasowania czy odkurzacz. Ja wolę jednak w tak małych mieszkaniach podrzucić ludziom pomysł na drzwi przesuwne. Dzięki wolnej przestrzeni zmieszczą tam małą szafę na odkurzacz, deskę i inne drobiazgi. Koszty takich drzwi tak na prawdę zwiększają się o systemy przesuwne i ewentualnie okucia. Ale z racji małego mieszkania takich drzwi dużo nie będzie więc można pozwolić sobie na taki "luksus". Cenowo wychodzi to mniej więcej tak:
http://erkado.pl/?ch_przesuwne=chowane- ... formacje-5
Opinie akurat o tym systemie co ma Erkado ja i koledzy z branży mamy bardzo pozytywne więc można brać go pod uwagę.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości

Gotowe projekty domów