Uszczelnianie okien plastikowych

Właściwe uszczelnienie poszczególnych elementów konstrukcyjnych domu ma kolosalne znaczenie dla jego trwałości i późniejszych warunków mieszkania w domu. Właściwego zabezpieczenia wymagają też, np. tarasy. Zdarzają się również sytuacje, kiedy musimy użyć materiałów uszczelniających do napraw czy remontów. W tym dziale znajdziesz praktyczne porady na temat wszelkiego rodzaju uszczelnień.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

nat_nn
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 08 lis 2013, 12:52
Kontaktowanie:
Uszczelnianie okien plastikowych

autor: nat_nn » 08 lis 2013, 15:00

Na wstępie chciałam z góry przeprosić, jeśli podobny wątek już się pojawił, ale jestem nowicjuszką na tym forum. Mam pytanie, jak uszczelnić okna plastikowe, zawsze w nocy mam pozamykane wszystkie okna, ale nadal jest chłodno (chociaż kaloryfery mam odkręcone). Czy Ktoś wie jak temu zaradzić? Tylko proszę, nie pisać, żebym położyła na parapecie jakieś flaki ocieplane. Pozdrawiam

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: Uszczelnianie okien plastikowych

autor: MTW » 16 lis 2013, 9:30

wymienić grzejnik na większy ?
dość często pojawia się wątek mam szczelne okna i grzyba na ścianie
czyli z doszczelnianiem nie przesadź
należy doprowadzić do kompromisu między nawiewem i utratą ciepła a pozbywaniem się wilgoci za pośrednictwem wentylacji.
pozdrawiam

ledoclus
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 09 lip 2015, 9:15
Re: Uszczelnianie okien plastikowych

autor: ledoclus » 09 lip 2015, 14:35

Sprawdź czy nie wieje po bokach okien. Jeżeli wieje Problemem może być brak izolacji. Tego rodzaju problem załatwi pianka izolacyjna wstrzyknięta między ramę a parapet, ścianę.

grzesiek998
Aktywny
Aktywny
Posty: 111
Rejestracja: 30 mar 2018, 7:22
Re: Uszczelnianie okien plastikowych

autor: grzesiek998 » 11 kwie 2018, 8:15

Możesz spróbować uszczelnić sama, a jakbyś nie czuła się na siłach, to są firmy, które się tym zajmują: http://www.albicom.pl/jak-przebiega-uszczelnianie-okien/ Być może trzeba wymienić uszczelki, zakleić jakieś szczeliny itp.

estio
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:28
Re: Uszczelnianie okien plastikowych

autor: estio » 22 kwie 2018, 18:30

Moim zdaniem przy takich oknach musi być dobra wentylacja

PrzemekS
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 348
Rejestracja: 30 gru 2015, 20:37
Re: Uszczelnianie okien plastikowych

autor: PrzemekS » 08 lip 2018, 23:11

Uszczelki dobrej jakości dostaniecie w Pionier z Jawora. Firma solidna, to bezpośredni producent więc i cenowo jest w porządku i bez problemu wykonują pod konkretne zamówienie klienta. Wykonują wyroby z gumy i silikonu.

Marek.Rozacki
Aktywny
Aktywny
Posty: 103
Rejestracja: 03 kwie 2018, 9:30
Re: Uszczelnianie okien plastikowych

autor: Marek.Rozacki » 09 lip 2018, 13:41

Może sprawdź ofertę firmy z Wrocka Uszczelki Polska Sp. z o.o. ze Stanisławowskiej 47 , która specjalizuję się w sprzedaż uszczelek gumowych do różnych zastosowań, a także sprzedaż uszczelnień grafitowych i innych materiałów uszczelniających.

mlekoslaw
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 321
Rejestracja: 12 lis 2018, 18:14
Re: Uszczelnianie okien plastikowych

autor: mlekoslaw » 04 mar 2020, 18:56

U mnie po 7 latach zaczęły pojawiać się pierwsze problemy ze szczelnością. Fakt faktem nie było tragedii, jednak po przyłożeniu ręki do dolnej krawędzi czuć było lekki podmuch chłodnego powietrza. Stwierdziłem, że na początek spróbuję załatwić to na własną rękę i zamówiłem uszczelki od Centrum Uszczelnień. Cała operacja zajęła mi raptem godzinę na wszystkie okna. W efekcie okna sprawują się jak nowe.


Wróć do „Materiały uszczelniające”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów