ogrody zimowe

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Afrodytaspa
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2014, 13:56
ogrody zimowe

autor: Afrodytaspa » 19 mar 2014, 16:40

Witam,
W zeszłym roku robiłem zadaszenie wejścia do hotelu Afrodyta SPA w Radziejowicach. Wybrałem firmę z Warszawy Ogrody Zimowe Nowicki, system Flandria. Wyszło OK ale firma jest bardzo nierzetelna. Praca która miała trwać ok. 3 tygodni trwała ponad 3 miesiące. Właściciel nie dotrzymuje słowa i nie jest godny polecenia. Przestrzegam wszystkich przed tą firmą.

nata23
Aktywny
Aktywny
Posty: 180
Rejestracja: 28 mar 2014, 15:59
Lokalizacja: Polska
Re: ogrody zimowe

autor: nata23 » 22 kwie 2014, 13:20

dobrze,że są takie wątki i mozna się dowiedzieć na kogo uwazać. Ja z kolei zastanawiałam sie swego czasu nad ogrodem zimowym i wybrałam te firmę - http://ogrody-zimowe.org tutaj udało sie uniknąć przykrych niespodzianek, pracownicy słowni wszystko było jak w ustaleniach. :)

Emilkaka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 74
Rejestracja: 07 maja 2014, 12:40
Re: ogrody zimowe

autor: Emilkaka » 16 maja 2014, 11:01

jakoś nie jestem do nich przekonana

młodydzik
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 14 sie 2014, 12:24
Re: ogrody zimowe

autor: młodydzik » 15 wrz 2014, 9:03

a co sądzicie o parasolach podgrzewanych na podczerwień? Czy takie parasole grzewcze dadzą radę w zimę? Warto w coś takiego zainwestować?

Awatar użytkownika
zuzanka
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 29 wrz 2014, 13:28
Lokalizacja: Polska
Re: ogrody zimowe

autor: zuzanka » 29 wrz 2014, 14:04

Chętnie zrobiłabym sobie taki "ogród zimowy" przy swoim domu. Zastanawiam się tylko czy wchodziłoby tutaj w grę po prostu oszklenie tarasu czy musiałabym stawiać całą taką konkstrukcję od nowa? Może ktoś jest zorientowany w temacie?
Pamiętajcie o ogrodach.

livia77
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 75
Rejestracja: 30 sie 2014, 17:08
Kontaktowanie:
Re: ogrody zimowe

autor: livia77 » 29 wrz 2014, 21:59

Moje marzenie posiadać taki ogród, może kiedys mi się go stworzyć

BurczejKarolina
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 17 wrz 2014, 21:44
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: ogrody zimowe

autor: BurczejKarolina » 01 paź 2014, 13:44

A czy do takiego zimowego ogrodu nadawałaby się sztuczna trawa dobrej jakości, rzecz jasna?
Ostatnio dostałam "namiary" na tego producenta http://wovengrass.eu/

Poczytałam trochę i wydają się być dobrą firmą.

Chciałbym taki ogród zimowy, ale na ziemi koniecznie ma być zielono, dlatego myśle o sztucznej trawie.

MiłaMila
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 18 mar 2014, 20:49
Re: ogrody zimowe

autor: MiłaMila » 28 lis 2014, 22:42

Fajna rzecz, ale bardzo kosztowna. Fakt, że dla mnie ogród zimowy kojarzy się bardziej z klimatem palmiarni czy oranżerii, takiego pawilonu jak na przykład w Łańcucie jest, gdzie stały meble z rattanu i pan domu mógł sobie z kolegami partyjkę pokera lub szachów zagrać :)
Obrazek[/img]

Patrycja267
Aktywny
Aktywny
Posty: 164
Rejestracja: 07 wrz 2016, 10:59
Re: ogrody zimowe

autor: Patrycja267 » 25 lip 2017, 8:39

Taki ogród zimowy to super sprawa i z doświadczenia wiem, że wcale nie trzeba wydawać na niego kroci. Wystarczy kilka roślin, które zimują na zielono i już. Zamawiałam ostatnio takie krzewy tutaj: http://www.podkarpackiesady.pl

FutureGardens
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 28 lip 2017, 13:59
Re: ogrody zimowe

autor: FutureGardens » 28 lip 2017, 14:14

Ogród zimowy jest piękny, sam kiedyś zastanawiałem się nad takim. Warto wybrać dorbą firmę żeby porządnie został zrobiony taki ogród.

jeremi_
Aktywny
Aktywny
Posty: 124
Rejestracja: 20 cze 2017, 11:21
Re: ogrody zimowe

autor: jeremi_ » 29 lip 2017, 16:57

Ogrody zimowe to świetna sprawa. My też mamy zamiar taki stworzyć :) Ale nie bierzemy się za to samodzielnie. To zadanie lepiej zlecić profesjonalistom a znajomi polecali nam skorzystanie z oferty firmy Alsal http://www.alsal.com.pl/oferta/konstrukcje-malej-architektury/ogrody-zimowe-i-zabudowy-tarasow/. Robili u nich zabudowę tarasu i są bardzo zadowoleni z wysokiej jakości usług.

PWP
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 28 gru 2015, 14:49
Re: ogrody zimowe

autor: PWP » 20 kwie 2018, 6:51

Przy wyborze wykonawcy ogrodu zimowego warto zwrócić na jego rzetelność i doświadczenie w branży. Ogrody zimowe to wymagająca konstrukcja, która musi spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa.

W naszej firmie projekt ogrodu zimowego poprzedzają obliczenia statyczne z uwzględnieniem strefy obciążenia śniegiem i wiatrem dla danej lokalizacji miejsca montażu. Wpływa to bezpośrednio na budowę dachu, gwarantując stabilność oraz bezpieczeństwo konstrukcji bez względu na warunki pogodowe.

Budujemy ogrody zimowe od 1989 roku gwarantując profesjonalną współpracę i doradztwo na każdym etapie inwestycji. Jeśli planujecie budowę ogrodu zimowego jeszcze w tym roku to zapraszam do kontaktu ponieważ wolnych terminów coraz mniej ;)

Serdecznie zapraszam na naszą stronę, mamy dużo realizacji i inspiracji ogrodów zimowych.


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 36 gości

Gotowe projekty domów