Jak zaprojektować ogród we własnym zakresie.

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

malaka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 818
Rejestracja: 20 lut 2014, 17:17
Re: Jak zaprojektować ogród we własnym zakresie.

autor: malaka » 28 sie 2017, 11:45

Ja jednak wolałabym sama aranżować ogród. To nie jest wcale trudne.

ZSWojtczak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 72
Rejestracja: 02 gru 2016, 10:58
Re: Jak zaprojektować ogród we własnym zakresie.

autor: ZSWojtczak » 29 sie 2017, 7:32

Mam podobne zdanie, to znaczy przede wszystkim trzeba wiedzieć jaki efekt końcowy chcemy uzyskać oraz mieć wizję własnego ogrodu, pomysł na jego aranżację. Czytając artykuły oraz porady na forum, to faktycznie wcale nie jest takie trudne.

rozalia
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 708
Rejestracja: 03 paź 2013, 13:08
Re: Jak zaprojektować ogród we własnym zakresie.

autor: rozalia » 20 wrz 2017, 11:29

Pewnie warto byłoby skorzystać z licznych podpowiedzi i rad, które można znaleźć w sieci, do tego oczywiście będą potrzebne także właściwe do tego narzędzia, bo bez nich wiele się nie zrobi. Warto jest zwrócić uwagę na listę narzędzi ogrodowych https://blogstyle.pl/top-10-narzedzi-do-ogrodu-ktore-wykorzystuje-w-pracy-ogrodnik/, które są jednak pewną podstawą w przypadku tworzenia, a potem także pielęgnacji ogrodu.

Trusk
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 12 wrz 2017, 8:14
Re: Jak zaprojektować ogród we własnym zakresie.

autor: Trusk » 07 gru 2017, 8:24

Moim zdaniem nie jest to trudne zadanie, wystarczy mieć pomysł na swój ogród oraz wykazać się kreatywnością, poświecić temu czas. Akurat wiele ciekawych porad dotyczących aranżacji ogrodu znajdziecie na forach i sklepach internetowych, warto zerknąć :)

grzesiek998
Aktywny
Aktywny
Posty: 111
Rejestracja: 30 mar 2018, 7:22
Re: Jak zaprojektować ogród we własnym zakresie.

autor: grzesiek998 » 09 kwie 2018, 7:30

Można sobie wymyślić ogólny zarys, jakąś wizję, a potem skonsultować to ze specjalistami. Robienie ogrodu we własnym zakresie jest bardzo czasochłonne. Tu można znaleźć artykuł na ten temat: http://traczmeble.pl/2017/12/11/architektura-ogrodowa-sciezki-i-oswietlenie-w-projekcie-ogrodu/

kordoba
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 430
Rejestracja: 12 lis 2015, 17:43
Re: Jak zaprojektować ogród we własnym zakresie.

autor: kordoba » 09 kwie 2018, 11:47

Nie wiem, co Wy na to, ale mi bardzo podobają się sztuczne skały. Ostatnio widziałam takie na ogrodzie mojej przyjaciółki i przyznam, że zakochałam się w nich. Same rośliny w ogrodzie to jednak trochę mało - a z dekoracjami tworzą przyjemną całość.

Gobe
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 09 lip 2016, 10:14
Re: Jak zaprojektować ogród we własnym zakresie.

autor: Gobe » 09 kwie 2018, 13:17

Myślę, że niemal wszystko da się zaprojektować we własnym zakresie i urządzić w kwestii ogrodu, potem satysfakcja jest tym większa. Co z meblami ogrodowymi i samym ogrodzeniem, macie wybrane konkretne materiały?

Nephalim123
Aktywny
Aktywny
Posty: 263
Rejestracja: 03 sie 2017, 8:00
Re: Jak zaprojektować ogród we własnym zakresie.

autor: Nephalim123 » 11 kwie 2018, 9:40

Ja będę robić z palet :)

budowa876
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 590
Rejestracja: 06 paź 2017, 10:53
Kontaktowanie:
Re: Jak zaprojektować ogród we własnym zakresie.

autor: budowa876 » 12 kwie 2018, 5:31

Kilka razy próbowałem stworzyć ogród we własnym zakresie, ale nigdy do końca mi to nie wychodziło, ponieważ nie posiadam odpowiedniej wiedzy. W końcu wspólnie z żoną podjęliśmy decyzję, że chcemy skorzystać z pomocy jakiejś firmy. Wybór padł na warszawskie-ogrody.pl i teraz tylko czekamy, aż projekt będzie gotowy.

polly28
Aktywny
Aktywny
Posty: 245
Rejestracja: 14 lis 2017, 13:39
Re: Jak zaprojektować ogród we własnym zakresie.

autor: polly28 » 18 kwie 2018, 21:50

Skoro decydujesz się na zaprojektowanie ogrodu we własnym zakresie to chociaż wykonaj to raz a porządnie. Musisz pamietać o dobrym nawozie i sprzęcie ogrodniczym - właściwa pielęgnacja ogrodu zapewni Ci wymarzony efekt! We wszelkie artykuly tego typu zaopatrzylem sie za sprawa sklepu Green&Joy, dzieki ktorym moj ogrod prezentuje sie bajecznie.

saunydopocenia_pl
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 22 lut 2018, 9:01
Re: Jak zaprojektować ogród we własnym zakresie.

autor: saunydopocenia_pl » 19 kwie 2018, 10:40

Tak jak pisaliśmy już w innym wątku odnośnie samodzielnego planowania ogrodu, wiele zależy od Twojej wizji oraz kreatywności. Z pomocą forum jaki blogów możesz spokojnie samodzielnie zaplanować ogród.

karolinamak
Aktywny
Aktywny
Posty: 288
Rejestracja: 15 cze 2017, 22:57
Re: Jak zaprojektować ogród we własnym zakresie.

autor: karolinamak » 10 maja 2018, 19:34

Sprawdz sobie firme https://www.adeko-projekt.pl/ - oni projektuja nie tylko ogrody, ale tez nawierzchnie. Bardzo fajna ekipa z konkret pomyslami :) u nas pięknie zrobili bo ja sama bym nie dała rady

bobik5
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 380
Rejestracja: 11 sty 2017, 20:40
Re: Jak zaprojektować ogród we własnym zakresie.

autor: bobik5 » 11 maja 2018, 8:55

Nie mam ręki do roślin, a tym bardziej do tworzenia ogrodu, dlatego nie bardzo wam pomogę. Ale mogę podesłać ciekawe aranżacje ogrodowe https://www.architekt-ogrodu.pl/aranzacje/ być może tak wam się spodobają, że skorzystasz z usług architekta :) Jednak co specjalista, to specjalista.

Sklep-Instalgrunt
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 17 maja 2018, 6:57
Re: Jak zaprojektować ogród we własnym zakresie.

autor: Sklep-Instalgrunt » 17 maja 2018, 7:42

Projektując ogród we własnym zakresie, nie zapominajmy o dobrym systemie nawadniania trawnika oraz roślin, tutaj zdecydowanie najlepiej sprawdzi się woda deszczówka, wystarczy dopasować tyko zbiornik i akurat w tej kwestii pomożemy.

maciejniewiadomski
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:07
Re: Jak zaprojektować ogród we własnym zakresie.

autor: maciejniewiadomski » 22 maja 2018, 9:01

Mi się wydaje, że amatorsko można sobie zaprojektować na kartce ogród, ale jak przychodzi do realizacji to powinna się tym zająć profesjonalna firma. Ogród przecież kosztuje: ziemia, nawadnianie, oświetlenie, rośliny, jakaś architektura. Samemu możemy np. popełnić błędy przy sadzeniu roślin i wyrzucić pieniądze w błoto. Ja miałem swój plan, na jego podstawie firma Multi-Projekt z Wołomina zrobiła projekt, a potem zajęła się super realizacją. No i mam 100% ogród taki, jaki chciałem.


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów