Bramy

Dobrze dobrana brama garażowa to wygoda i bezpieczeństwo. Jeśli zastanawiasz się jaki model wybrać, jak zamontować bramę, jaki wybrać napęd, szukasz bramy w dobrej cenie, albo określonym kolorze ? zapraszamy do tego działu.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

smichalek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 553
Rejestracja: 24 paź 2017, 9:58
Bramy

autor: smichalek » 07 lis 2017, 14:46

Witam. Mam problem z bramą. Każdego roku czyszczę ją, odtłuszczam i maluję farbą antykorozyjną, ale niestety nic nie pomaga. Już po miesiącu na nowo wychodzi rdza. Nie mam już do tego siły.

ralion
Aktywny
Aktywny
Posty: 138
Rejestracja: 18 paź 2017, 10:34
Re: Bramy

autor: ralion » 02 sty 2018, 10:37

Jeżeli masz problem z rdzą, której nie potrafisz się pozbyć to najlepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie się do firmy, która wykonuje zabezpieczenia antykorozyjne elementów i konstrukcji stalowych. Polecam ci firmę Techni-kor z Płochocina pod Warszawą. Zajmują się zabezpieczaniem metalowych elementów przed rdzą i robią to bardzo dobrze.

Pol-Ger
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 15 lut 2018, 6:24
Re: Bramy

autor: Pol-Ger » 15 lut 2018, 6:46

Jeżeli chodzi o bramę wjazdową, to zdecydowanie warto pokusić się o pełen ocynk plus dopiero potem malowanie proszkowe dzięki czemu masz skuteczne zabezpieczenie przed korozją na lata.

grzesiek998
Aktywny
Aktywny
Posty: 111
Rejestracja: 30 mar 2018, 7:22
Re: Bramy

autor: grzesiek998 » 09 kwie 2018, 13:28

Malowanie proszkowe może w sumie wystarczyć, jeśli brama jest już dobrze zabezpieczona.

mirrek
Aktywny
Aktywny
Posty: 119
Rejestracja: 23 mar 2016, 21:02
Re: Bramy

autor: mirrek » 18 kwie 2018, 15:36

Jeśli nie chcesz mieć podobnych problemów z napędem, to polecam wziąć jakiś dobry model. BFT ma fajne automatykę z dobrymi ogranicznikami magnetycznymi, przydaje się zimą. Sam silnik jest dobrze zabezpieczony przed dostawaniem się brudu. Nie trzeba robić ocynku, by dobrze działało, wystarczy troszkę więcej wyłożyć na początek.

salos
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 17 paź 2015, 23:21
Re: Bramy

autor: salos » 26 lip 2018, 14:44

Jakbyście byli zainteresowani malowaniem proszkowym Warszawa, to warto sobie sprawdzić ofertę dekotech.pl mają duże doświadczenie w takim pracach, naprawdę znają się na rzecz i oferują przystępne ceny. Oprócz malowania proszkowego zajmują się także piaskowaniem, cynkowaniem ogniowym, śrutowaniem. Mają siedzibę w Pruszkowie.

mirondbs
Aktywny
Aktywny
Posty: 126
Rejestracja: 23 cze 2016, 14:17
Kontaktowanie:
Re: Bramy

autor: mirondbs » 07 sie 2018, 9:55

kup nową i po sprawie, wiadomo że brama nie będzie służyła Ci na wieki, bo wszystko sie w końcu psuje. Ja swoją starą wymieniłem po 15 latach

Pol-Ger
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 15 lut 2018, 6:24
Re: Bramy

autor: Pol-Ger » 08 sie 2018, 12:16

Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie jednak kupno i montaż zupełnie nowej bramy od postaw. Akurat tak się składa że zajmujemy się tym na co dzień i służymy swoją radą i pomocą :)

Megiera85
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 27 maja 2018, 19:00
Re: Bramy

autor: Megiera85 » 06 wrz 2018, 8:51

Własnie w temacie malowania proszkowego jak i zabezpieczenie antykorozyjne, piaskowanie konstrukcji stalowych i aluminiowych to firma TECHNIKOR z Płochocina. k Warszawy takie usługi wykonuję. Firmę cechuję wieloletnie doświadczenie w lakierowaniu elementów ocynkowanych ogniowo, a także wytrawianiu i chromowaniu aluminium.

JanekC
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 433
Rejestracja: 27 lut 2013, 0:11
Re: Bramy

autor: JanekC » 29 lis 2018, 17:13

Nigdy nie wybieraj bramy w oderwaniu od spraw związanych z napędem. Napęd też musi pasować do konkretnego garażu, a brama i napęd między sobą. Ja kupiłem uniwersalny napęd BFT (pod bramy segmentowe i uchylne), dopiero potem zabrałem się za wybór bramy. I taką ścieżkę wyboru, niekoniecznie zakupową polecam.

valdeko
Aktywny
Aktywny
Posty: 161
Rejestracja: 10 kwie 2015, 6:37
Re: Bramy

autor: valdeko » 29 lis 2018, 18:24

JanekC pisze:Nigdy nie wybieraj bramy w oderwaniu od spraw związanych z napędem. Napęd też musi pasować do konkretnego garażu, a brama i napęd między sobą. Ja kupiłem uniwersalny napęd BFT (pod bramy segmentowe i uchylne), dopiero potem zabrałem się za wybór bramy. I taką ścieżkę wyboru, niekoniecznie zakupową polecam.


Wtrącę swoje 3 grosze – warto rozmawiać z fachowcem. Do bramy trzeba dobrać siłownik o odpowiedniej mocy. Inaczej nie będzie tip-top. Albo brama będzie ciężko chodzić, albo siłownik będzie miotał bramą, co też nie jest komfortowe

Awatar użytkownika
Gramin
Aktywny
Aktywny
Posty: 238
Rejestracja: 03 mar 2017, 11:13
Lokalizacja: małopolska
Kontaktowanie:
Re: Bramy

autor: Gramin » 12 gru 2019, 12:48

Takie bramy to fajna rzecz, o ile posiadają odpowiedni napęd.
Silver Service - usługi sprzątające

superter
Aktywny
Aktywny
Posty: 101
Rejestracja: 14 gru 2017, 18:48
Re: Bramy

autor: superter » 19 paź 2020, 13:59

Gramin - napęd najlepiej dokupić oddzielnie. Dzięki temu można postawić na rozwiązania sprawdzonych firm. Ja mogę polecić markę, która już była wymieniana w tym wątku czyli BFT. Ich automatyka jest bardzo dobrze wykonana. Dla mnie kluczowy jest zmienny moment obrotowy, który poprawia bezpieczeństwo i zmniejsza zużywanie się napędu.

Frankin
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 21 paź 2020, 12:17
Re: Bramy

autor: Frankin » 13 lis 2020, 16:01

Zgadzam się z poprzednikiem - kupno napędu "w zestawie" często jest błędem. Zgadzam się także z opinią na temat BFT - mam pozytywne doświadczenia zarówno z napędem do garażu, jak i bramy wjazdowej. W obu przypadkach napęd działa bezawaryjnie i nie ma z nim żadnych kłopotów.


Wróć do „Bramy garażowe ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów