Rozbudowa domu

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Aligator2
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 kwie 2018, 17:54
Rozbudowa domu

autor: Aligator2 » 14 kwie 2018, 18:54

Proszę o poradę w następującej sprawie:
Planuje rozbudowę domu - niewielką, polegającą na dobudowaniu werandy i nowej małej łazienki oraz zmiana systemu ogrzewania na gazowe (jak na razie to mam piece kaflowe). Działka nie ma mpzp, zatem muszę wystąpić o wydanie warunków zabudowy. I tutaj mam kilka pytań:
1) do wniosku muszę mieć dołączoną mapę ze starostwa - czy na tej mapie wrysowana inwestycja musi być wykonana przez osobę z uprawnieniami?
2)czy sam wniosek muszę wypełnić tak, jakby była to budowa domu od początku, a nie rozbudowa? mam tu na myśli przede wszystkim określenie zapotrzebowania w infrastrukturę techniczną i opinie gestorów sieci - jeżeli w domu jest prąd to czy potrzebuje dodatkową opinię z Enei albo z Zakładu Komunalnego w kwestii wody
3) czy w związku z planowanym ogrzewaniem gazowym, muszę wystąpić do PGNiG? jeżeli do posesji jest podciągnięty gaz ziemny (przy budynku jest skrzynka)?
4) czy na tym etapie są potrzebne jeszcze jakieś inne dokumenty?
Z góry dziękuję za pomoc

Paweł-PasażProjektów
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 14 kwie 2018, 12:30
Re: Rozbudowa domu

autor: Paweł-PasażProjektów » 15 kwie 2018, 6:59

1)Nie musi
2)Jeżeli nie potrzebujesz zwiększenia zapotrzebowania na dane media piszesz "wystarczające"
3)Tak musisz wystąpić o warunki do gazowni
pozdrawiam

polly28
Aktywny
Aktywny
Posty: 245
Rejestracja: 14 lis 2017, 13:39
Re: Rozbudowa domu

autor: polly28 » 17 kwie 2018, 17:42

Przy budowie werandy proponowałbym zamontować odwodnienia liniowe. Dzięki nim woda deszczowa będzie śmiało spływać, nie będzie mowy o ewentualnej powodzi. Firma Stora Drain posiada rozwiązanie tego typu w postaci "Stora Light" to użytku przydomowego. Jestem pewien, że idealnie się sprawdzi w Twoim przypadku!

rufiosenior
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 kwie 2018, 17:39
Re: Rozbudowa domu

autor: rufiosenior » 17 kwie 2018, 18:21

Dopiero co się zarejestrowałem i trochę się wcinam ale nie wiem jak zacząć temat:
Próbuje odnaleźć w necie odpowiedz na pytanie ile starego budynku (np w procentach)
muszę zostawić przy rozbudowie i przebudowie , a może mogę zburzyć wszystko?

Paweł-PasażProjektów
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 14 kwie 2018, 12:30
Re: Rozbudowa domu

autor: Paweł-PasażProjektów » 18 kwie 2018, 14:54

cześć. Nie ma definicji określającej dokładnie jaki procent ma zostać. Napisz w dzienniku budowy że ze względu na zły techniczny stan ścian itd konieczna była ich rozbiórka i odbudowa.pozdrawiam:)


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

Gotowe projekty domów