problem z wykuszem (balkonem), bardzo proszę o pomoc

Właściwa hydroizolacja zabezpieczy dom przed przenikaniem wilgoci i wieloma problemami z tym związanymi. Trzeba o niej pamiętać budując dom i modernizując istniejące budynki. Odpowiedzi na pytania dotyczące wykonania hydroizolacji i potrzebnych materiałów, znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

difenbacker
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 sie 2007, 21:27
Lokalizacja: lublin
problem z wykuszem (balkonem), bardzo proszę o pomoc

autor: difenbacker » 11 sie 2007, 22:54

Witam
Mam wielki problem z wykuszem (balkonem) pod którym jest część mieszkalna, balkon jest w kształcie trójkąta .
DOM: Batuta 2 , firma projektowa MTM styl

Na dzień dzisiejszy wykusz wykonany jest tak: beton, folia czarna budowlana, styropian 4cm, folia czarna budowlana, uzbrojenie + beton ok 4-5 cm, folia w płynie, klej + płytki.
Mam ograniczoną wysokość całej wylewki dlatego że źle została wymierzona wielkość drzwi balkonowych na samym poczatku (wysokośc ok 12cm) . Czoło wykuszu na dzień dziejszy jest to ok 10cm betonu ,siatka + klej + tynk. Został zdjęty z czoła styropian ponieważ między betonem a styropianem pojawiła się woda która wylatywała na zewnętrznej ścianie (w dwóch rogach balkonu stykających się ze ścianą). Żeby pozbyć sie problemu zdjąłem z czoła styropian a zastosowałem w tym miejscu klej + siatka i tynk akrylowy. Po deszczu zauważyłem na suficie w wykuszu mokrą plamę !!!

Z wykuszem walcze już ze 3 lata ,2 razy zmieniałem płytki bo ciągle coś nie tak. Ostatnio (1,5 roku temu) gdy zdemontowałem płytki razem z całą wylewką zauważyłem wodę między folią budowlaną a styropianem. Dzisiaj dowiedziałem sięi że nie powinno się stosować styropianu tylko watę szklaną, ponieważ woda nie ma jak odparowywać w zimie lub przy dużych różnicach temperatur.

Mam prośbę proszę mi powiedzieć jak powinno się wykonać taki wykusz abym nie miał ponownie zacieku na suficie. Czekam na Państwa wskazówki.
dzieki,
difenbacker

fruzin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1138
Rejestracja: 28 kwie 2006, 0:03
Lokalizacja: Lublin
Re: problem z wykuszem (balkonem), bardzo proszę o pomoc

autor: fruzin » 11 sie 2007, 23:08

difenbacker pisze:...Dzisiaj dowiedziałem sięi że nie powinno się stosować styropianu tylko watę szklaną, ponieważ woda nie ma jak odparowywać w zimie lub przy dużych różnicach temperatur...

:shock: A gdzie dowiedziałeś się o tym?

Z układu warstw domniemuję, że jest to taras(ik) nad kawałkiem pomieszczenia. Jeżeli jest jak mówię to nie ma innego rozwiązania jak zrobić wszystko porządnie od nowa.

Pozdrawiam
folia kubełkowa... czemu nie
robota będzie za parę lat...
i nie ma czegoś takiego jak 99% izolacji

difenbacker
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 sie 2007, 21:27
Lokalizacja: lublin

autor: difenbacker » 12 sie 2007, 9:49

dowiedziałem się od sąsiada który wyczytał że para wodna tworzy się i nie ma ujścia a watą szklaną paroprzepuszczalną nie problemu.
dzieki,

difenbacker

Disztung
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 13 sie 2013, 14:13
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Kontaktowanie:
Re: problem z wykuszem (balkonem), bardzo proszę o pomoc

autor: Disztung » 14 sie 2013, 12:07

Witam, świetnym rozwiązaniem na przemakający taras lub balkon jest izolacja żywiczna.
Zalety:

Bezspoinowość
Przenoszenie rys i pęknięć do 3 mm.
Z uwagi na pełne połączenie sie z podłożem brak możliwości podsiąkania wody.
Skuteczna i nieskomplikowana izolacja z detalami tarasu (np. słupkami, barierkami).
Nadaje powierzchni gładź i połysk.
Tworzy powierzchnię łatwo zmywalną

Polecam
Disztung.com

IWUBE
Re: problem z wykuszem (balkonem), bardzo proszę o pomoc

autor: IWUBE » 15 sie 2013, 16:13

żaden problem ten balkonik nad pomieszczeniem ... problem tkwi w szczegółach i detalach o których istnieniu wiedzą tu na forum może 4-5 osób

Obrazek

IWUBE
Re: problem z wykuszem (balkonem), bardzo proszę o pomoc

autor: IWUBE » 15 sie 2013, 16:19

typowy brak wiedzy na jednej z inwestycji

Obrazek

tobi85
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 kwie 2018, 12:53
Re: problem z wykuszem (balkonem), bardzo proszę o pomoc

autor: tobi85 » 17 kwie 2018, 13:00

Witam, odświeżam trochę temat.
Jestem przed wyborem projektu domu który miał być w wykuszem ale...

ale jak czytam te i inne wypowiedzi na forach to się zaczynam obawiać tego elementu konstrukcyjnego właśnie ze względu na wilgoć która może wejść do środka....

co więcej, znajomi rok teku budowali dom i mają wykusz zrobiony dokładnie tak jak na zdjęciu które przedstawił IWUBE i to podobno jest dobrze zrobione... ???

IWUBE czy możesz uświadomić albo dać namiary na jedną z tych 4-5 osób które wiedzą jak wykopnąć wykusz poprawnie ?


Wróć do „Hydroizolacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów