ogrzewanie a eco dom

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

dariawaria
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 10 kwie 2018, 12:58
ogrzewanie a eco dom

autor: dariawaria » 16 kwie 2018, 15:36

Cześć,

Czy ktoś mi wyjaśni jak zalety technologii energooszczędnej mają się do ogrzewania? Ja jestem bardzo ciepłolubna, chce mieć eco dom ale chce też mieć w nim ciepło. Jest to do zrobienia ?
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2018, 16:22 przez dariawaria, łącznie zmieniany 1 raz.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: ogrzewanie a eco dom

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 16 kwie 2018, 15:57

dariawaria pisze:Cześć,

Czy ktoś mi wyjaśni jak zalety technologii energooszczędnej mają się do ogrzewania? Ja jestem bardzo ciepłolubna, chce mieć eco dom ale chce też mieć w nim ciepło. Jest to do zrobienia ?

Podstawą komfortu i oszczędności jest wentylacja z odzyskiem ciepła i unikanie ogrzewania wodnego.
HVAC - najtańszy komfort.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: ogrzewanie a eco dom

autor: bachus » 17 kwie 2018, 7:38

dariawaria pisze: Ja jestem bardzo ciepłolubna, chce mieć eco dom ale chce też mieć w nim ciepło. Jest to do zrobienia ?

Oczywiście, że jest to do zrobienia. Przede wszystkim wodne ogrzewanie podłogowe zapewni Tobie komfort.
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: ogrzewanie a eco dom

autor: Konsultant Viessmann » 17 kwie 2018, 11:26

dariawaria pisze:Cześć,

Czy ktoś mi wyjaśni jak zalety technologii energooszczędnej mają się do ogrzewania? Ja jestem bardzo ciepłolubna, chce mieć eco dom ale chce też mieć w nim ciepło. Jest to do zrobienia ?


Z dostępem do dzisiejszej technologii - wszystko jest do zrobienia! Kwestia tylko odpowiedniego podejścia, trafnie podjętych decyzji i specjalistów, którzy zrobią to dobrze!

Co to znaczy że chcesz mieć ekodom? Mówisz o standardzie pasywnym, czy po prostu energooszczędny?

Ekologiczny jest gaz, czy pompa ciepła (dodatkowo może być zasilania prądem z fotowoltaiki). Na które rozwiązanie jesteś bardzie otwarta?


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości

Gotowe projekty domów