Oczyszczalnia ścieków + studnia głębinowa na małej działce

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

MateuszMateusz
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 31 lip 2017, 11:56
Oczyszczalnia ścieków + studnia głębinowa na małej działce

autor: MateuszMateusz » 31 lip 2017, 12:00

Dzień dobry, sprawa wygląda tak, że za przyłączenie do kanalizacji i wody miejskiej zapłaciłbym około 20 tys. Koszta te są dlatego takie wysokie bo w drodze do której jest kanalizacja to droga współwłasność i to mieszkańcy robili projekt itp. a dokładniej jeden ze współwłaścicieli i teraz żebym się przyłączył muszę się dołożyć/zwrócić część kosztów tego projektu itp - dodatkowo oczywiście firma która musi od drogi pociągnąć cała kanalizacje no i tak o to koszty to około 20 tys. Dlatego pomyślałem, aby odciąć się od tego wszystkiego i zrobić oczyszczalnie + studnia głębinowa i cieszyć się w przyszłości z taniego użytkowania i nie płacić wysokich kosztów za ścieki i wodę. Rodzinka 3-4 osobowa.

1) Teraz moje pytanie jaką oczyszczalnie brać pod uwagę zależy mi na jak najmniejszych problemach z eksploatacją - koszta nie grają roli. Wolę zapłacić więcej i mieć do końca życia zadowolenie z takiej oczyszczalni aniżeli zaoszczędzić, a później żałować.

2) Druga sprawa to wymiary działki. Działka to prostokąt szerokość 28m długość 46. ALE część działki jest inwestycyjna. I sprawa dokładnie wygląda tak, że od drogi jest część inwestycyjna i wynosi ona 28x20, a następnie część użytkowa i jest to dokładnie 28x26 i tutaj będzie dom 17x11 (projekt z273a). No i teraz moje pytanie, czy mogę na części inwestycyjnej wykonać oczyszczalnie czy wszystko musi być w części użytkowej.

3) Trzecia sprawa w sąsiedniej działce była 10 lat temu stacja benzynowa (zbiorniki z benzyną) no i obawiam się czy w ogóle jest sens myśleć o studni głębinowej na mojej działce?

Bardzo proszę o odpowiedzi.

arek_ch
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 636
Rejestracja: 28 paź 2016, 14:44
Re: Oczyszczalnia ścieków + studnia głębinowa na małej działce

autor: arek_ch » 11 kwie 2018, 9:57

Sam zastanawiam się nad wywierceniem studni głębinowej, z której mógłbym czerpać wodę, niezależnie od stanu wodociągów... Wyczytałem, że niezbędna jest przy tym wiertnica, taka jak ta oferowana przez http://staltechnika.pl/oferta/wiertnice ... d-studnie/ - czy moglibyście polecić i firmę, która nią dysponuję i która mogłaby wykonać dla mnie taki odwiert?

gosiaczek6
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2018, 9:48
Re: Oczyszczalnia ścieków + studnia głębinowa na małej działce

autor: gosiaczek6 » 17 kwie 2018, 9:54

Ile kosztuje taka inwestycja ?


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów