Jak ocieplić poddasze?

Jak dobrać właściwe izolacje do ocieplenia dachu, jaki materiał izolacyjny wybrać? Wełna mineralna a może styropian?

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Morgana
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 61
Rejestracja: 16 maja 2015, 13:08
Re: Jak ocieplić poddasze?

autor: Morgana » 19 lis 2015, 13:44

Sposobów i metod jest naprawdę wiele. Ale jak nie potrafisz się konkretnie zdecydować to ta firma http://www.ekointegrator.pl/ pomaga w doborze odpowiedniego ocieplenia. Poźniej pomagają przy położeniu go. Dobre ocieplenie poddasza sprawi, że później mniej wydasz na ogrzewanie.

beniu_ogr
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 06 lut 2015, 23:46
Re: Jak ocieplić poddasze?

autor: beniu_ogr » 16 mar 2016, 22:35

szeroki temat. Teoretycznie trudny do ugryzienia. Trzeba widzieć co i jak i dobrać właściwą metodę, sposób. U znajomego robili docieplenie kładąc drugą warstwę wełny na takich dedykowanych wieszakach. W eArmet widziałem chyba coś takiego. Znajomy twierdzi że jest odczuwalna różnica w temperaturze na poddaszu i nie tylko. Nawet w excelu robił jakieś tabele, wykresy, z temperaturami na zewnątrz i wewnątrz. Jeśli by im wierzyć , to widać z nich różnicę. Zresztą na chłopski rozum; musi być lepiej skoro doszło drugie tyle ocieplenia i zmniejszono mostki termiczne.
benek

MarcinMM
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 04 lip 2016, 14:46
Jak ocieplić poddasze nieużytkowe?

autor: MarcinMM » 14 lip 2016, 10:28

Dobrym rozwiązaniem przy ocieplaniu dachu czy poddasza jest pianka poliuretanowa. Dzięki temu, że dach ocieplany jest metodą natrysku, oszczędza się czas na prace budowlane/remontowe, a przede wszystkim w profesjonalny sposób zabezpiecza się kontrukcję przed pleśniami czy grzybami. Polecam specjalistów z firmy Kadri pianasystemowa.pl

karolkw
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 paź 2016, 7:44
Jak ocieplić poddasze nieużytkowe?

autor: karolkw » 28 paź 2016, 7:48

Moim zdaniem o wiele korzystniej wypada izolacja pianą poliuretanową, nie dość, że cieńsza to ma lepsze właściwości izolacyjne. Jest już coraz więcej firm, które również specjalizują się w izolacjach pianą PUR jak np. firma Izolacje-Denex
Zresztą tutaj jest świetnie opisany temat tego dlaczego powinniśmy wybrać właśnie piankę PUR:
http://izolacje-denex.pl/dlaczego-pur

Kam Kalita
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 30 lis 2016, 10:19
Jak ocieplić poddasze nieużytkowe?

autor: Kam Kalita » 30 lis 2016, 10:55

Moim zdaniem najlepiej skorzystać z fachowca, który zajmuje się ociepleniem poddaszy.
Dużo ciekawych informacji na temat ocieplania poddaszy znajduje się na stronie http://www.izolacjanatryskowa.eu/izolac ... ytkowe.htm. Równiez wykonywali u mnie izolację poddasza.

TomaszT
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 sty 2017, 12:05
Jak ocieplić poddasze nieużytkowe?

autor: TomaszT » 16 sty 2017, 12:15

Czy użytkowe czy nieużytkowe powierzchnie, najlepsza do ocieplania jest piana systemowa Kadri. Bardzo wydajna, a montaż bezproblemowy dzięki świetnej ekipie.

JacekBudowniczy
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 16 lis 2016, 10:10
Re: Jak ocieplić poddasze?

autor: JacekBudowniczy » 17 sty 2017, 8:42

My wprowadzając się do domu nie planowaliśmy gospodarować poddasza tylko miało pozostać tzw. strychem na rzeczy, które nie mieszczą się normalnie w domu, toteż ociepliliśmy je materiałem termoizolacyjnym Aluthermo 7mm (można tutaj zobaczyć) i dopiero po paru latach stwierdziliśmy,że fajnie by było i co więcej stać nas na to,żeby to poddasze zacząć użytkować. Ponieważ ten materiał składa się z dwóch warstw czystego aluminium o grubości 30 mikronów to okazało się,że jest doskonałą izolacją i nie potrzebujemy dodatkowego ocieplenia. Polecam to rozwiązanie, bo montaż z tego co pamiętam długo nam nie zajął. Materiał jest bardzo cienki i wygodny.

Cels
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 16 wrz 2016, 9:59
Re: Jak ocieplić poddasze?

autor: Cels » 03 lut 2017, 13:07

Albi16 pisze:Zabieram się za ocieplenie poddasza na wiosnę i zastanawiam się: wełna czy pianka. Moja znajoma rok temu ociepliła pianką, ma podobny metraż, więc mam porównanie cenowe. I trochę mnie to przeraziło, okazało się, ze gdybym ocieplił pianką to jestem ok. 7 tysiaków w plecy. Poza tym obawiam się pianki, to dość nowe rozwiązanie, więc na ile sprawdzone? Nie to co wełna tyle ludzi od lat ociepla i nic się nie dzieje, a jaką mam pewność, że pianka się skruszy za kilka lat i diabli wszystko wezmą. Co o tym myślicie/


Pianka jest materiałem, który nie odpada pod wpływem grawitacji i dochodzi dokładnie w każdą szczelinę. Koszty instalacji pianki, usługa, pianka, wykonanie obróbki okien itp mogą być porównywalne z kosztami ocielenia wełną. Producenci np. Icynene dają 25 lat gwarancji na to, że pianka się nie skruszy, nie straci swoich właściwości izolacyjnych - stosowana już ponad 7 lat w Polsce i ponad 28 na całym świecie. Opinie są bardzo dobre

aig123
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 01 mar 2017, 22:15
Re: Jak ocieplić poddasze?

autor: aig123 » 01 mar 2017, 22:20

Ja "wylałem" na poddaszu styrobeton (gęstość ok 200 kg/m3. Grubość ok 15 cm. Jest super.

aig123
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 01 mar 2017, 22:15
Re: Jak ocieplić poddasze?

autor: aig123 » 01 mar 2017, 22:31

mati1234 pisze:Wełną naturalną lub styropianem .


To nie jedyne rozwiązanie. Wełna może "złapać" wodę i raczej nie wyschnie. Styropian natomiast jest łatwopalny. Jeśli to możliwe najlepiej (moim zdaniem) wylać lekki styrobeton. Jest niepalny! Jak zamoknie to i wyschnie. Przy czym da się normalnie wykorzystać strych.

robertkrajcarz
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 405
Rejestracja: 15 lut 2018, 11:13
Re: Jak ocieplić poddasze?

autor: robertkrajcarz » 13 kwie 2018, 11:29

Podpowiem stronę http://doskonalaizolacja.pl i tę piankę ktorą oni wykładają. Bardzo dobra jakościowo amerykańska pianka, szybki montaz – bo z 200 metrami uporali się w dzień w moim wypadku. Na sam montaż musiałem odczekać z miesiąc, bo tyle mają zleceń, że z dnia na dzień umówić się nie szło na instalację niestety.


Wróć do „Dachy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów