OCIEPLENIE PODDASZA I STRYCHU.?!

Jeżeli chcesz zaadaptować swoje poddasze to koniecznie musisz znać wszystkie aspekty, z jakimi możesz się spotkać przy remoncie poddasza. Oprócz tego w tym dziale poznasz pomysły innych na aranżacje tego pomieszczenia.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

szymonwg
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 wrz 2015, 14:39
OCIEPLENIE PODDASZA I STRYCHU.?!

autor: szymonwg » 25 wrz 2015, 14:51

Chciałbym samodzielnie ocieplić, strych i poddasze użytkowe. Załączam kilka fotek.
ZDJ.1-PROJEKT
ZDJ.2-PODDASZE
ZDJ.3-STRYCH

Dach z dachówki betonowej, i pod nią wiatroizolacja.
Mam wpisane w projekcie 15 cm wełny mineralnej, następnie ruszt stalowy 5 cm, wełna min. 5cm, paroizolacja, płyta gips-kart. 12.5

1. Jeśli moje krokwie maja 18cm to czy nie warto dać 18cm wełny a nie 15?
2. Ocieplając poddasze z sufitem to mogę zrobić schemat powyższy czyli 15 lub 18 wełny i przekładka z 5 cm wełny? czy na sufit dać tez folie paroizolacyjna?
3. Czy ocieplając strych zastosować ten sam schemat? Dodam ze podłoga na strychu (która jednocześnie jest sufitem poddasza) jest deskowana. Na te deski chciałbym ózniej dać płuty osb.
4. Czy zrobić, jeśli tak to w jaki sposób wentylacje na strychu:/?
5. Reasumując ocieplając poddasze i strych powyższym schematem nie stworze hermetycznej puszki poprzez takie ocieplenie sufitu? Czu może nie robić na sufice przekładki z 5cm wełny?
6. Oraz co użyć wełnę mineralną czy szklaną;/?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

TwojOszczednyDom
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1272
Rejestracja: 30 wrz 2015, 17:11
Lokalizacja: Małopolskie
Re: OCIEPLENIE PODDASZA I STRYCHU.?!

autor: TwojOszczednyDom » 01 paź 2015, 17:25

szymonwg pisze:Chciałbym samodzielnie ocieplić, strych i poddasze użytkowe. Załączam kilka fotek.
ZDJ.1-PROJEKT
ZDJ.2-PODDASZE
ZDJ.3-STRYCH

Dach z dachówki betonowej, i pod nią wiatroizolacja.
Mam wpisane w projekcie 15 cm wełny mineralnej, następnie ruszt stalowy 5 cm, wełna min. 5cm, paroizolacja, płyta gips-kart. 12.5

1. Jeśli moje krokwie maja 18cm to czy nie warto dać 18cm wełny a nie 15?
2. Ocieplając poddasze z sufitem to mogę zrobić schemat powyższy czyli 15 lub 18 wełny i przekładka z 5 cm wełny? czy na sufit dać tez folie paroizolacyjna?
3. Czy ocieplając strych zastosować ten sam schemat? Dodam ze podłoga na strychu (która jednocześnie jest sufitem poddasza) jest deskowana. Na te deski chciałbym ózniej dać płuty osb.
4. Czy zrobić, jeśli tak to w jaki sposób wentylacje na strychu:/?
5. Reasumując ocieplając poddasze i strych powyższym schematem nie stworze hermetycznej puszki poprzez takie ocieplenie sufitu? Czu może nie robić na sufice przekładki z 5cm wełny?
6. Oraz co użyć wełnę mineralną czy szklaną;/?
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Co do grubości izolacji to proponowałbym minimum 30cm do ocieplenia poddasza - czyli części mieszkalnej. Strychu docieplać nie musisz (pewnie jest niewielki) rozumiem że jest to strych na jętkach. Ważne jest dokładne ułożenie foli paroizolacyjnej wszędzie ponieważ nie możesz dopuścić do zawilgocenia wełny. Ja osobiście polecam skalną rockwoola. Ja mam taką samą sytuację tu gdzie mieszkam i zrobione tak jak ci radzę z tym że mam 40 cm wełny.

W domu masz wentylację mechaniczną mam nadzieję?
Każdy dom/budynek może być oszczędny i kosztować nawet 3 razy i więcej MNIEJ w utrzymaniu niż dotychczas... wystarczy znać technologie, pozdrawiam, Grzegorz

Awatar użytkownika
cieplepoddasze
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 03 paź 2015, 19:37
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:
Re: OCIEPLENIE PODDASZA I STRYCHU.?!

autor: cieplepoddasze » 03 paź 2015, 19:52

Warto rozważyć ocieplanie wełną celulozową, znacznie mniej zabawy, cenowo wyjdzie taniej, mniej bałaganu nie mówiąc już o nieprzyjemnościach związanych z aplikacją wełny szklanej :(

Marek112
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 86
Rejestracja: 03 lis 2015, 8:37
Re: OCIEPLENIE PODDASZA I STRYCHU.?!

autor: Marek112 » 14 lip 2016, 10:33

Ja ostatnio postanowiłem trochę docieplić poddasze użytkowe, bo uciekało mi ciepło z domu. Postawiłem na rozwiązanie wygodne, bo na ocieplenie pianką poliuretanową metodą natrysku (bardzo szybka i sprawna realizacja, fachowcy z firmy Kadri). Strych zabezpieczony, także od wilgoci, grzybów i pleśni, no i w domu jakby przytulniej. Więcej informacji o tej piance i metodzie na pianasystemowa.pl - może komuś się przyda na przyszłośc.
Marek112

robertkrajcarz
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 405
Rejestracja: 15 lut 2018, 11:13
Re: OCIEPLENIE PODDASZA I STRYCHU.?!

autor: robertkrajcarz » 13 kwie 2018, 11:26

Podpowiem Purtech i ich piankę QuadFoam500, dożywotnia gwarancja, szybka obsługa – szybka jeśli chodzi o sam czas natrysku bo zajęło im to parę godzin pracy, ale już na przyjazd fachowców musiałem trochę w kolejce odczekać – tak czy inaczej było warto. Jaką piankę używają można doczytać na ich stronie http://doskonalaizolacja.pl .


Wróć do „Poddasze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

Gotowe projekty domów