Blachodachówka - panel czy arkusz

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

derek0003
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 07 kwie 2018, 18:10
Blachodachówka - panel czy arkusz

autor: derek0003 » 12 kwie 2018, 19:32

Witam
Przymierzam się do pokrycia dachu blachodachówka. Dach jest dwu-spadowy więc prosta konstrukcja.
Mój problem nie polega na tym, że coś jest łatwiejsze i tańsze do układania na takim kształcie dachu ale chodzi mi o to, że wykonawca twierdzi że przy panelach z czasem wyrabiają się śruby łączące poszczególne panele. Chodzi o śruby które są wkręcane z boku panela. Twierdzi on że jest to spowodowane oddziaływaniem wiatru na te panele. Jeszcze jedna mnie zastanowiła sprawa. Jeżeli zastosujemy arkusze to na pewno cena robocizny powinna być mniejsza niż dla układania paneli. W moim zapytaniu wykonawca odpowiedział mi że jest niezmienna.
Również zastanawia mnie sprawa ewentualnych przyszłych napraw. Ze względu na to że jestem osobą która zawsze widzi ewentualne przyszłe problemy w użytkowaniu domu więc pomyślałem że gdyby kiedyś przeciekał mi dach to naprawa taka jest łatwiejsza dla paneli czy arkuszy?

Pozdrawiam

Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów