Gniazdka elektryczne - jak zaplanować rozmieszczenie

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Gniazdka elektryczne - jak zaplanować rozmieszczenie

autor: Redakcja » 20 gru 2017, 14:44

Gniazdka elektryczne mają to do siebie, że jest ich albo za mało, albo są ulokowane w złym miejscu. Zarówno budowa... Gniazdka elektryczne - jak zaplanować rozmieszczenie >>
Redakcja

Dariusz46
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 30 sie 2017, 7:08
Gniazdka elektryczne - jak zaplanować rozmieszczenie

autor: Dariusz46 » 20 gru 2017, 14:44

Niezależnie od tego w jaki sposób i w jakim układzie rozplanujemy ich rozmieszczenie, montaż lepiej zlecić profesjonalistom, żeby nie narazić się na niepotrzebny wypadek, bo igranie z energią elektryczna nigdy nie należy do rozsądnych i bezpiecznych pomysłów. Z czystym sumieniem mogę polecić firmę z okolic Radomia http://solidneinstalacje.pl/ która bez zastrzeżeń poradziła sobie z instalacjami w moim mieszkaniu.

Albatros348
Aktywny
Aktywny
Posty: 255
Rejestracja: 06 lut 2018, 11:18
Re: Gniazdka elektryczne - jak zaplanować rozmieszczenie

autor: Albatros348 » 11 kwie 2018, 16:25

Po rozplanowaniu ich rozmieszczenia następnym, ważnym i koniecznym punktem jest postawienie na gniazdka jak najwyższej jakości. Tym sposobem będziemy mieć zupełną gwarancję, że nie dojdzie do żadnego zwarcia, a same gniazdka z wyłącznikami będą proste i funkcjonalne w użyciu. Dlatego za namową znajomego postawiłem na ofertę sklepu Elektryk z Woli Duckiej. W zupełności spełnili moje wymagania!

arek_ch
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 636
Rejestracja: 28 paź 2016, 14:44
Re: Gniazdka elektryczne - jak zaplanować rozmieszczenie

autor: arek_ch » 28 maja 2018, 21:19

No dobrze, a w jaki sposób zabezpieczyć swój sprzęt elektryczny przed ewentualnymi przepięciami? Czy warto nabyć regulator napięć od http://www.schneider-electric.pl/pl/ który zapewni napięcie na odpowiednim poziomie? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

sanqi321
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 86
Rejestracja: 31 maja 2017, 11:11
Re: Gniazdka elektryczne - jak zaplanować rozmieszczenie

autor: sanqi321 » 26 cze 2018, 11:23

Gniazdka to się planuje z elektrykiem, bo zależy, jak instalacja będzie poprowadzona. Ważne jest też rozmieszczenie włączników oczywiście, zobacz sobie: https://stip.pl/gniazdka-laczniki-kontakty-schneider schneider włącznik.

Tomek12Tomek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 09 lis 2017, 9:25
Re: Gniazdka elektryczne - jak zaplanować rozmieszczenie

autor: Tomek12Tomek » 23 lip 2018, 8:09

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem będą gniazdka elektryczne podłogowe. Ja instalowałem takie u siebie zarówno w domu, jak i w biurze. Bardzo gustownie i nowocześnie to wygląda. Nie muszę mieć listw i przedłużaczy w każdym miejscu. To bardzo praktyczna opcja. Takie puszki podłogowe możecie sobie wkleić w deski, panele, parkiet, a nawet płytki. Zamykacie wieko, a macie podłączone kable. Wygląda genialnie bo widać jedynie niewielką szczelinę. Polecam serdecznie ten sklep: puszkipodlogowe.pl

adiglejak
Aktywny
Aktywny
Posty: 146
Rejestracja: 23 maja 2018, 7:26
Re: Gniazdka elektryczne - jak zaplanować rozmieszczenie

autor: adiglejak » 25 wrz 2018, 10:33

To jest ciężka sprawa niestety. Ja nie mam tego problemu, bo wprowadzając się do domu, wszystko było już rozplanowane. Musiałem tylko kupić ramki - wziąłem te simon 54 nature, bo dekoracyjnie robią niezłą robotę - https://stip.pl/simon-54-nature-drn470-biala-perla-p14179 - natomiast co do twojego problemu - może postaraj się zagadać do jakiegoś elektryka, niech cię naprowadzi co i jak :)

emsti
Aktywny
Aktywny
Posty: 246
Rejestracja: 02 sty 2016, 10:37
Re: Gniazdka elektryczne - jak zaplanować rozmieszczenie

autor: emsti » 04 lip 2023, 9:33

To raczej temat dla architekta wnętrz .
Nie podajesz praktycznie żadnych danych, to można by było książkę napisać na ten temat...

Od siebie polecam również kontakt z nimi: sabur.com.pl

W sprawie doboru automatyki.

Awatar użytkownika
martan
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 493
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Gniazdka elektryczne - jak zaplanować rozmieszczenie

autor: martan » 11 gru 2023, 12:41

W łazience zrób o jedno więcej niż myślisz, że potrzebujesz w kuchni o dwa jeśli masz schody, to fajnie mieć na klatce schodowej chociaż jedno, mnie czasami właśnie brakuje na schodach gniazdka. No i gniazdka na zewnątrz domu warto mieć z dwóch stron chaty, ja mam z jednej i z drugiej mi brakuje
Warto jest na pewno skontaktować się z tym projektantem wnętrz z Krakowa marengo-architektura.com/o-firmie/ Doradzi gdzie rozmieścić elektrykę oraz gniazdka w domu.
http://www.forumbudowlane.pl/


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 183 gości

Gotowe projekty domów