Prośba o schemat połączeń

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

andrew01
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 24 maja 2008, 8:08
Prośba o schemat połączeń

autor: andrew01 » 24 maja 2008, 8:40

Witam wszystkich serdecznie,

Przymierzam się do budowy domu, a że w sprawach instalacji hydraulicznych jestem laikiem, więc schemat ogrzewania jest dla mnie nie małym problemem.

Podstawowym źródłem ciepła będzie piec na paliwo stałe (ekogroszek) wspomagany przez kominek z płaszczem wodnym. Do ogrzania będzie około 130 m2 przy pomocy grzejników (pokoje) oraz instalację podłogową (korytarz, kuchnia, łazienka). Dodatkowo w okresie zimowym chciałbym podgrzewać zasobnik (bojler) c.w.u. Kominek miałby służyć także jako jedyne źródło ciepła w chłodniejsze dni jesienno-wiosenne.

Teraz czas na moją prośbę, czy mógłby mi ktoś wskazać gdzie w internecie mógłbym znaleźć przykłady, lub podzielić się z własnym schematem poprawnie wykonanej instalacji zawierającej wspomniane elementy? Również z góry dziękuje za wszelkie uwagi co do powyższych założeń.

Pozdrawiam
Andrzej

molok78
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 478
Rejestracja: 30 gru 2007, 13:43
Lokalizacja: google

autor: molok78 » 25 maja 2008, 20:58

Najlepiej jak porozmawiasz z kimś kto ma o tym pojęcie na miejscu u siebie :wink:

komtech
Aktywny
Aktywny
Posty: 207
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:19
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:
Re: Prośba o schemat połączeń

autor: komtech » 25 maja 2008, 22:25

Poszukaj na forum, były już podobne pytania i powinno się znaleść troszkę takich czy innych schematów :wink:
Instalacje grzewcze - sprzedaż, montaż, serwis, akcesoria.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Yandex [Bot] i 85 gości

Gotowe projekty domów