mocowanie balustrady balkonu

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

ekmir
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 662
Rejestracja: 10 wrz 2008, 12:05
Lokalizacja: lubuskie
mocowanie balustrady balkonu

autor: ekmir » 15 lis 2009, 19:02

Witam.
Czy na etapie wylewania płyty balkonowej należy przewidzieć mocowanie balustrady?
Jakie macie doświadczenia w tym temacie?

stakam
Aktywny
Aktywny
Posty: 239
Rejestracja: 16 lip 2007, 20:19
Lokalizacja: Śląsk
Re: mocowanie balustrady balkonu

autor: stakam » 20 lis 2009, 19:13

Takie rozwiązanie jest najlepsze bo zapewnia pożądaną szczelność.
stakam

Awatar użytkownika
tomo209
Aktywny
Aktywny
Posty: 173
Rejestracja: 05 gru 2008, 15:40
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń
Kontaktowanie:
Re: mocowanie balustrady balkonu

autor: tomo209 » 01 gru 2009, 13:31

Nie tylko szczelność ale i stabilność. Tak więc ze względu na bezpieczeństwo lepiej przewidzieć mocowanie pod konkretny typ balustrady jeszcze przed wykonaniem balkonu.

Liber
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 351
Rejestracja: 20 kwie 2009, 14:03
Lokalizacja: CHEŁM
Re: mocowanie balustrady balkonu

autor: Liber » 06 gru 2009, 17:00

ekmir pisze:Witam.
Czy na etapie wylewania płyty balkonowej należy przewidzieć mocowanie balustrady?
Jakie macie doświadczenia w tym temacie?


Tak - tylko dokładnie rozmierzyć w liniach poziomych i pionowych mając na uwadze rodzaj balustrady i najlepiej jest zalać w betonie odpowiednie występy jak i również w ścianie jeśli jest to budynek na etapie budowy lub remontu. Występy do mocowania w ścianie - długość ich należy przewidzieć na ewentualną grubość ocieplenia ścian. Takie zamocowanie gwarantuje stabilność balustrady.
LIBER

kevinlomax
Re: mocowanie balustrady balkonu

autor: kevinlomax » 21 maja 2010, 10:06

Napiszę tak: produkuję balustrady w firmie HABE i wiem że jeśli ktoś chce przygotować mi grunt pod balustrady to odradzam bo to nigdy nie wyjdzie dokładnie. A jak mam płytę balkonową z płytkami to spokojnie sobie wymierzam wszystko, kotwienie na klej dwuskładnikowy - po 10 minutach jak beton i nie ma przemarzania ani nic. Jest to szczelne rozwiązanie i nie znam lepszego a jak mam gotowe mocowania to nigdy nie są dokładnie rozmieszczone przez co i tak się je wycina albo balustrada jest 3 razy droższa bo trzeba ja dopasować do mocowań które są niedokładne... Więc lepiej nic nie pomagać. Mocowanie balustrad nie jest trudne a jest stabilne.

Liber
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 351
Rejestracja: 20 kwie 2009, 14:03
Lokalizacja: CHEŁM
Re: mocowanie balustrady balkonu

autor: Liber » 27 maja 2010, 12:29

kevinlomax pisze:Napiszę tak: produkuję balustrady w firmie HABE i wiem że jeśli ktoś chce przygotować mi grunt pod balustrady to odradzam bo to nigdy nie wyjdzie dokładnie. A jak mam płytę balkonową z płytkami to spokojnie sobie wymierzam wszystko, kotwienie na klej dwuskładnikowy - po 10 minutach jak beton i nie ma przemarzania ani nic. Jest to szczelne rozwiązanie i nie znam lepszego a jak mam gotowe mocowania to nigdy nie są dokładnie rozmieszczone przez co i tak się je wycina albo balustrada jest 3 razy droższa bo trzeba ja dopasować do mocowań które są niedokładne... Więc lepiej nic nie pomagać. Mocowanie balustrad nie jest trudne a jest stabilne.


Wiesz - są rożne balustrady i mocowania. Robiłem i robię też rożne balustrady i balkony - metalowe i drewniane. Jeśli sam pomierzę i mocowania wykonają w/g moich pomiarów i znaków - to raczej nie mam problemów z zamocowaniem balustrad, poręczy czy całych balkonów. Oczywiście jest inaczej jak ktoś inny mierzy i ustawia kotwy, a kto inny buduje balkon, balustradę na pewno wyjdą problemy. Jeśli gość chce przygotować sam komuś grunt pod mocowania balkonu - balustrady - pewnie dobrze nie wyjdzie.
Pozdrawiam.
LIBER

kevinlomax
Re: mocowanie balustrady balkonu

autor: kevinlomax » 28 maja 2010, 15:48

Dokładnie. Poza tym nigdy nie wiadomo jakie kotwy klient wsadzi w balkon pod balustrady a na pewno nikogo pytał nie będzie jakie tam dać... J.Ww. najlepiej zostawić to ludziom od balustrad.

mdutkiewicz3
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 sty 2011, 11:32
Lokalizacja: warszawa
Re: mocowanie balustrady balkonu

autor: mdutkiewicz3 » 13 sty 2011, 12:09

witam na etapie wylewania balkonu nie proponuje montażu żadnych uchwytów do balustrady.Proponuje zrobienie balkonu na gotowo płytki itp. montaż balustrady na klej dwuskładnikowy (chemiczne) np.fisher najlepsza metoda.zajmuje sie produkcja balustrad i montażem od 6 lat niezawodna metoda i bez poprawek.Szczelność i sztywność ok

eskatt_balustrady
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 12 maja 2015, 8:39
Re: mocowanie balustrady balkonu

autor: eskatt_balustrady » 10 sie 2015, 14:12

Ze swojej strony mogę doradzić, iż w przypadku balustrad z stali nierdzewnej, w przypadku słupków, które posiadają przyspawane kryzy z otworami mocuje się je jako ostatni element, czyli gdy wszystko na balkonie jest już wykończone. Słupki mocowane są 3-punktowo prosto do podłoża na żywicy. Pręty gwintowane jakie w tym wypadku należy użyć to M8 o minimalnej długości 150 mm z podkładką i nakrętką. Na górę przychodzi rozeta maskująca więc elementy mocujące nie są widoczne. Należy jednak pamiętać o tym, że jeśli cała balustrada jest z stali nierdzewnej, wszystkie pozostałe śrubki również muszą być z nierdzewki.

http://www.eskatt.pl/kotwa-mocujaca-m8- ... p-469.html

Adam6699
Aktywny
Aktywny
Posty: 113
Rejestracja: 28 mar 2018, 12:13
Re: mocowanie balustrady balkonu

autor: Adam6699 » 05 kwie 2018, 13:29

Znalazłem artykuł o dopasowywaniu balustrad, może znajdziesz coś dla siebie? http://www.mozaika.net.pl/dom-i-ogrod/j ... alustrade/


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości

Gotowe projekty domów