wykwity i odpryski farby na ścianach wewnętrznych. Wilgoć ??

Przystępując do budowy, marzymy o idealnym domu. Niestety realia często są inne, a błędy budowlane są zmorą wielu inwestorów. Poradź się jak uniknąć błędów, na co zwrócić uwagę i co zrobić, żeby Twój dom rzeczywiście był idealny.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

zal2000
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 02 kwie 2018, 13:08
wykwity i odpryski farby na ścianach wewnętrznych. Wilgoć ??

autor: zal2000 » 02 kwie 2018, 17:28

Witam

Mam problem ze ścianami w nowo budowanym domu. Konkretnie pojawiło mi się takie coś jak na zdjęciach. Problem rozpoczął się około października zeszłego roku. Głównie skazy te pojawiły się na ścianach wewnętrznych i na jednej zewnętrznej. Tynki na ścianach są gipsowe, farba Magnat. Nie wiem czy to istotna informacja ale problem rozpoczął się po tym jak zamontowane zostały listwy przypodłogowe na kleju wodnym. Wtedy też pozamykane były wszystkie okna i po kilku dniach jak się weszło do domu to aż cofało od zapachu wilgoci... W domu zamontowane jest ogrzewanie podłogowe i ogrzewane jest cały czas, utrzymywana temp w domu to ok 20 stopni.

Bardzo proszę o pomoc co w takiej sytuacji mógłbym zrobić. Czy może to być problem z fundamentem czy jednak co innego. Proszę o jakiekolwiek rady

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

zal2000
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 02 kwie 2018, 13:08
Re: wykwity i odpryski farby na ścianach wewnętrznych. Wilgoć ??

autor: zal2000 » 02 kwie 2018, 17:34

Dodam tylko że odpryski farby w każdym pomieszczeniu jest mniej więcej na jednej wysokości. Z tego co pamiętam to fundamenty były izolowane a w samych ścianach nie przebiegają żadne rury i tego typu rzeczy.

zal2000
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 02 kwie 2018, 13:08
Re: wykwity i odpryski farby na ścianach wewnętrznych. Wilgoć ??

autor: zal2000 » 02 kwie 2018, 17:48

I jeszcze jedno. Wentylację w domu mam tylko w kuchni i w łazienkach. W zadnym z pokoi nie ma otworów wentylacyjnych

Gość10463
Re: wykwity i odpryski farby na ścianach wewnętrznych. Wilgoć ??

autor: Gość10463 » 02 kwie 2018, 18:01

nowy dom ?

zal2000
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 02 kwie 2018, 13:08
Re: wykwity i odpryski farby na ścianach wewnętrznych. Wilgoć ??

autor: zal2000 » 02 kwie 2018, 18:58

Dokładnie tak.

Gość10463
Re: wykwity i odpryski farby na ścianach wewnętrznych. Wilgoć ??

autor: Gość10463 » 02 kwie 2018, 19:09

czyli jeszcze masz wilgoć technologiczną wewnątrz, mury nie wyschły i musisz jeszcze trochę poczekać aż wyschną, co z pewnością będzie trudne bo zakładam że masz 15 cm styropianu na ścianach i nie masz wentylowanej elewacji

typowy termos wewnątrz

rozwiązanie: nawiewniki we wszystkie okna, grzanie na maksa i problem za dwa lata zniknie. Możesz wspomagać się osuszaczem kondensacyjnym, odkup od kogoś używany bo tak się teraz robi, za 400 czy 500 zł możesz kupić naprawdę dobrej wydajności sprzęt

musisz pamiętać że mokra ściana to zimna ściana i nic na to nie poradzisz, jeśli ściany to porotherm to pół biedy, jeśli silka to trochę gorzej, gdyby nie styropian na ścianie zewnętrznej sprawa szybko by się rozwiązała

możesz również pójść o krok do przodu i wbrew wyznawcom teorii że jedyne ocieplenie to ocieplenie od zewnątrz, zainwestować w izolacje sferyczne, pomagają utrzymać wilgotność i temperaturę wewnątrz oraz dzięki temu że są hydrofobowe nie przyjmują wilgoci do wewnątrz ścian, klienci chwalą sobie ten rodzaj izolacji, ale ja nikogo do niczego nie zmuszam, pamiętaj

zal2000
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 02 kwie 2018, 13:08
Re: wykwity i odpryski farby na ścianach wewnętrznych. Wilgoć ??

autor: zal2000 » 02 kwie 2018, 22:37

Bardzo dziękuję za pomoc. Ale jednak mam pytanie. Jak wiadomo sezon grzewczy za chwilę się kończy. Czy na chwilę obecną samo pootwieranie okien i codzienne wietrzenie zalatwi temat czy jednak niezbędne będzie bardziej fachowe rozwiązanie w sensie osuszacze nagrzewnice i tego typu urządzenia ??

Gość10463
Re: wykwity i odpryski farby na ścianach wewnętrznych. Wilgoć ??

autor: Gość10463 » 03 kwie 2018, 7:03

zal2000 pisze:Bardzo dziękuję za pomoc. Ale jednak mam pytanie. Jak wiadomo sezon grzewczy za chwilę się kończy. Czy na chwilę obecną samo pootwieranie okien i codzienne wietrzenie zalatwi temat czy jednak niezbędne będzie bardziej fachowe rozwiązanie w sensie osuszacze nagrzewnice i tego typu urządzenia ??


osuszanie mechaniczne jedynie jest w stanie pomóc w tym przypadku, zastanów się kolego czy nie wezwać kogoś od wentylacji niech sprawdzi cały układ i jego działanie

sprawna wentylacja to nie to samo co wietrzenie

zal2000
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 02 kwie 2018, 13:08
Re: wykwity i odpryski farby na ścianach wewnętrznych. Wilgoć ??

autor: zal2000 » 03 kwie 2018, 12:14

Dzisiaj moje ściany ma oglądać fachura od suszenia. Zobaczymy co on na to.

zal2000
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 02 kwie 2018, 13:08
Re: wykwity i odpryski farby na ścianach wewnętrznych. Wilgoć ??

autor: zal2000 » 04 kwie 2018, 7:44

Fachura był. Niestety chyba najgorszy scenariusz z możliwych. Mam prawdopodobnie wyciek z instalacji i na 99% niezbędnym będzie zastosowanie osuszania podposadzkowego :( Muszę zrobić jeszcze próby ciśnieniowe żeby potwierdzić na 100% ale sam wodomierz na to wszystko wskazuje bo woda cały czas leci...

Jedna sprawa dla wszystkich którzy są w trakcie budowy lub już się wprowadzili. UBEZPIECZAJCIE DOMY !!! Jak tylko próba ciśnieniowa wyjdzie pozytywna to zgłaszam zalanie u ubezpieczyciela...


Wróć do „Błędy budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów