Budowa domku 5x7 (murowany)

Praktyczne porady dotyczącego różnego rodzaju rozwiązań i konstrukcji. Pomysły na to, jak zbudować wiatę, wykonać wylewkę, jak zastosować drewno w łazience i wiele innych.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

apiro
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 28 gru 2013, 10:52
Budowa domku 5x7 (murowany)

autor: apiro » 30 mar 2018, 11:38

Witam,

Jestem zdecydowany na budowe malego domku 35mkw czyli na zgloszenie. Ma to byc budynek murowany na plycie fundamentowej. Potrzebuje opini dot. moich planow.

1. Material to ma byc silikat 12cm Polskie Silikaty pioro wpust ukladane na klej - bedzie ok?
2. Plyta fundamentowa ma byc grubosci 25cm i tu pytanie czy siatka zbrojeniowa ma byc dwuwarstwowo? Pod sciany nosne planuje zrobic zbrojenie w postaci belki z pretow 15x20 i tu grubosc betonu 40cm - czy to dobry pomysl czy jest to przesadzone i zbedne? Jakoego kruszywa uzyc pod plyte? Na zageszczone kruszywo styropian podlogowy, na to folia, pozniej zbrojenie i na to beton - dobrze kombinuje? Czy plyta musi wystawac poza podstawy scian czy moze byc na rowno ze sciana?

domin11
Aktywny
Aktywny
Posty: 104
Rejestracja: 20 wrz 2017, 15:47
Kontaktowanie:
Re: Budowa domku 5x7 (murowany)

autor: domin11 » 26 kwie 2018, 16:28

. Okna z widokiem na las to zazwyczaj mozesz miec tylko w domku poza miastem , duże pokoje, bardzo duze tarasy, idealne warunki dla mnie, mozna spokojnie rozlozyc sie na balkonie albo nawet zrobic impreze, okolica spokojna, dojazd do centrum idealny



[Cedrus]
Ostatnio zmieniony 21 maja 2018, 10:02 przez domin11, łącznie zmieniany 1 raz.

klaussspol
Aktywny
Aktywny
Posty: 113
Rejestracja: 29 lis 2016, 11:17
Re: Budowa domku 5x7 (murowany)

autor: klaussspol » 28 kwie 2018, 5:29

Taki domek budowałem sam u siebie na działce, i powiem wam, że jest jedna rzecz o której trzeba koniecznie pamiętać. Powinniście zamówić jak Najlepsze kabiny sanitarne żeby mocno ułatwić sobie proces budowy, tym bardziej jeśli spędzacie przy niej większą część dnia!

zaLotna
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 05 maja 2018, 10:21
Re: Budowa domku 5x7 (murowany)

autor: zaLotna » 05 maja 2018, 10:27

Nie wiem czy to dobry pomysł.


Wróć do „Zrób to sam - rozwiązania własne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów