Ocieplenie dachu "INACZEJ"

Jak dobrać właściwe izolacje do ocieplenia dachu, jaki materiał izolacyjny wybrać? Wełna mineralna a może styropian?

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Awatar użytkownika
tomnie
Aktywny
Aktywny
Posty: 125
Rejestracja: 23 lis 2006, 12:47
Lokalizacja: Śląsk/Chorzów
Ocieplenie dachu "INACZEJ"

autor: tomnie » 23 lis 2006, 13:04

Mam budynek , którego dach jest pokryty dachówką .
Dach dwuspadowy , nie izolowany , bez foli paroprzepuszczlnych ipt/itd , poprostu dachówka położona na łaty .
Na strychu chciał bym pokryć natryskowo jakimś materiałem izolacyjnym (nie wełną mineralną ) wewnętrzną część dachu tj. dachówki pomiędzy krokwiami .Wiem że są metody natryskowego ocieplania powierzchni stropów , ale czy ktoś słyszał o pokrywaniu natryskowym materiałem izoującym wewnętrznej strony dachu .
Może to dziwny pomysł ponieważ zazwyczaj ociepla się ostatni strop wełną i powinno wystarczyć ,ja wymiśliłem sobie coś takiego ponieważ dzięki tej metodzie załatwię trzy sprawy tj docieplenie i uszczelnienie części dachowej oraz poprawię estetykę wizualną strychu - budynek ma 94 lata i dach od wewnętrznej strony nie wygląda zbyt fajnie .
Pozdrawiam i proszę o pomoc

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

autor: Andrzej Wilhelmi » 24 lis 2006, 1:14

Dach w tym wieku nadaje się wyłącznie do kapitalnego remontu a nie do jakiegoś dziwnego liwtingu. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
tomnie
Aktywny
Aktywny
Posty: 125
Rejestracja: 23 lis 2006, 12:47
Lokalizacja: Śląsk/Chorzów

autor: tomnie » 24 lis 2006, 7:14

Andrzej Wilhelmi pisze:Dach w tym wieku nadaje się wyłącznie do kapitalnego remontu a nie do jakiegoś dziwnego liwtingu. Pozdrawiam.


Pisząc że budynek ma 94 lata nie twierdziłem że dach też .
Dziękuję za profesjonalną odpowiedż .(jesteś WIELKI SUPERUŻYTKOWNIKU)

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: Ocieplenie dachu "INACZEJ"

autor: Andrzej Wilhelmi » 24 lis 2006, 23:15

"...budynek ma 94 lata i dach od wewnętrznej strony nie wygląda zbyt fajnie ."

Z takiej wypowiedzi miałem prawo tak wnioskować. Dzięki za miłe słowa.
Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
izomedia
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:15
Lokalizacja: Grabów
Kontaktowanie:
Re: Ocieplenie dachu "INACZEJ"

autor: izomedia » 14 sty 2013, 21:33

Jest to możliwe i zazwyczaj wykonywane przez nas metodą opisaną przez Pana.
Natrysk pianki poliuretanowej zamkniętokomórkowej (pianka pur) od strony wewnętrznej dachu.
Stosując naszą metodę otrzyma Pan:

Doskonałe parametry izolacyjne powłoki oraz

- piana pur zwiększa wygodę budynków przez zmniejszenie hałasu
- izolacja natryskowa przenika do miejsc trudnych dla innych materiałów izolacyjnych (rozrost- jednolita spoina) stanowi barierę dla owadów i innych szkodników (gryzonie)
- pianka pur minimalizuje infiltracje powietrza, która może prowadzić do kondensacji i powodować rozwój pleśni (zlekceważenie grzybów i pleśni może narazić drewno na gnicie)
- piana poliuretanowa dodaje siły" (usztywnia) konstrukcje budynku
- izolacja pianką zmniejsza zużycie i konserwacje urządzeń ogrzewających/chłodzących pomieszczenia
więcej na naszej stronie www.izomedia.pl
Obrazek

Nered71
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 73
Rejestracja: 23 gru 2012, 10:12
Lokalizacja: Kraków
Re: Ocieplenie dachu "INACZEJ"

autor: Nered71 » 22 sty 2013, 16:48

Witam
Całkiem fajnie napisana reklama !!!
Broń Boże nie kwestionuję właściwości pianki natryskowej, problem polega tylko na tym że wszyscy podają współczynniki izolacyjności przegrody biorąc tylko pod uwagę poliuretan, który ma "super Lambdę" a przegroda zawiera także w sobie krokwie z trzykrotnie gorszym współczynnikiem.
Bo przecież zaproponowana izolacja jest między krokwiowa.
Pasowałoby na te krokwie od spodu nałożyć jeszcze przynajmniej z 8 do 10 cm szczelnej płyty poliuretanowej tworząc powierzchnię gotową do użytku.
Więc ja zaproponowałbym do tego jeszcze kilka rodzai systemowych płyty np. Linitherm PAL GK, PAL GK L, PAL SIL T i gotowe lub PAL 2L a na to gips karton GK.
Bardzo skuteczne rozwiązanie jako remont lub uzupełnienie wcześniej zaproponowanej izolacji.
Pozdrawiam
Nered71

MistrzJan
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 968
Rejestracja: 05 mar 2009, 10:20
Lokalizacja: Brwinów Milanówek 506391113
Re: Ocieplenie dachu "INACZEJ"

autor: MistrzJan » 22 sty 2013, 20:04

Pokrycie z dachówki nie jest szczelne . Jest nawiewany pod nią śnieg, deszcz. Trzeba zrobić najpierw pokrycie wstępne. Jan.

Nered71
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 73
Rejestracja: 23 gru 2012, 10:12
Lokalizacja: Kraków
Re: Ocieplenie dachu "INACZEJ"

autor: Nered71 » 22 sty 2013, 20:18

Witam
Panie Janie ma Pan całkowitą rację nie podlegającą dyskusji.
Bez przegrody w postaci krycia wstępnego biedak musałby natrysnąć tą super piankę na dachówkę.
Pozdrawiam
Nered71

MistrzJan
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 968
Rejestracja: 05 mar 2009, 10:20
Lokalizacja: Brwinów Milanówek 506391113
Re: Ocieplenie dachu "INACZEJ"

autor: MistrzJan » 23 sty 2013, 10:20

A ja widziałem taki numer :shock: :D Jan

Awatar użytkownika
izomedia
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:15
Lokalizacja: Grabów
Kontaktowanie:
Re: Ocieplenie dachu "INACZEJ"

autor: izomedia » 23 sty 2013, 12:49

Nie stusujemy/proponujemy piany poliuretanowej dla reklamy ale ze względu na dokonałe i skuteczne rozwiązanie poblemu który został przedstawiony na forum.
Ponizej wypunktowaliśmy dlaczego proponujemy pianę pur dla tego rozwiązania a nie "dla reklamy"

1. stosujemy metodę natryskową o której pisze tomnie
2. stosujemy materiał, który nie absorbuje wilgoci czyli eliminujemy folię pp czyli dodatkowe koszty
3. piana pur ma bardzo dobrą adhezję do większości materiałów stosowanych w budownictwie również do dachówki przez co wzmacnia powierzchnie natryskiwą. Nie ma problemu z wiatrem hulającym na poddaszu, przeciekami wody- mieliśmy juz podobne aplikacje
4. pianka poliuretanowa zamkniętokomórkowa jest również hydroizolacją
5. przy minimalnej grubości otrzymujemy doskonałe prarametry izolacyjne przegrody
6. przy izolacjach poddaszy izolujemy również krokwie (mimo tego, że drewno jest dobrym izolatorem)- inwestor przygotowuje wieszaki które służą do zamontowania profili i suchej zabudowy- Ale z tematu i opisu problemu wnioskujemy, że właściciel nie chce adoptować pomieszczenia o którym mowa.
7. klient płaci tylko za materiał użyty na jego obiekcie- nie mamy pozostałości po izolacji w postaci ścinek materiału, kurzu...
8. brak kondensacji pary wodnej: grzybów, pleśni
9. typowe poddasze to kwestia kilku godzin aplikacji (zazwyczaj jeden dzień)
10. powierzchnia po natrysku pianki poliuretanowej jest czysta (kolor zółty), można ją myć "nawet pod ciśnieniem"- budynki inwentarskie, ale to już inny temat.

Reasumujac ograniczamy koszty izolacji dając coś więcej (punkty powyżej).
Proszę o kontakt jeśli są jakieś wątpliwości. Pozdrawiam- izomedia

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: Ocieplenie dachu "INACZEJ"

autor: Andrzej Wilhelmi » 23 sty 2013, 23:47

Najlepszym rozwiązaniem jest izolacja nakrokwiowa. Pozdrawiam.

aleks.niz
Aktywny
Aktywny
Posty: 150
Rejestracja: 01 sie 2017, 8:52
Re: Ocieplenie dachu "INACZEJ"

autor: aleks.niz » 02 lis 2017, 14:25

Na stronie http://doskonalaizolacja.pl masz dobrą ofertę jeśli chodzi o izolację natryskową produkcji amerykańskiej, firma współpracuje z monterami w całej Polsce, nie trzeba ściągać instalatora z drugiego końca kraju.

robertkrajcarz
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 405
Rejestracja: 15 lut 2018, 11:13
Re: Ocieplenie dachu "INACZEJ"

autor: robertkrajcarz » 27 mar 2018, 10:45

Dla mnie największą zaletą pianki jest to, że się żadne zwierzęta do niej nie przyplączą, czego z kolei o wełnie nie można powiedzieć. Miałem kiedyś problem ze szkodnikami także trochę znam temat. Teraz mam izolację pianką i jest spokoj, natrysk mi robiła firma ze strony http://doskonalaizolacja.pl.


Wróć do „Dachy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów