Nowa instalacja elektryczna

Domowe prace związane z prądem mogą być bardzo niebezpieczne. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat instalacji elektrycznych począwszy, od wymiany kontaktu po podłączenie prądu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Bronek22
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 96
Rejestracja: 02 lip 2013, 20:03
Lokalizacja: Warszawa
Re: Nowa instalacja elektryczna

autor: Bronek22 » 14 sty 2015, 20:34

Jak będziesz gotował na 2 fajerkach to bezpiecznik nie wyleci.
I jeszcze nie włączysz jednocześnie piekarnika.
Może taka "kulawa" opcja twojej kobicie pasuje.

Polemika i argumenty na poziomie "średniaków" w przedszkolu. Bo "starszaki" to wyśmieją.

Do czego jest literka"C' w bezpieczniku to także nie wiesz.
Zapewniam cię ze literka "D" (krotność 20) też ci nie pomoże przy przeciążenu.
Bezpieczniki B,C.i D zachowają się tak samo przy przeciążeniu.

Pawlogen
Aktywny
Aktywny
Posty: 262
Rejestracja: 29 lip 2010, 21:55
Re: Nowa instalacja elektryczna

autor: Pawlogen » 15 sty 2015, 17:52

Otóż kolego broneczku STARSZAKU (pffff.... :)) ) nie posiadam płyty indukcyjnej i nigdy nie miałem zamiaru takowej kupować.

Moim zdaniem jesteś z tych kulawych elektryków teoretyków. Jednak jeżeli chodzi o praktykę zapewne jesteś cieniuteńki strasznie. A zapamiętaj sobie że gó...no z twojej teorii jeśli nie masz doświadczenia.

Nie będę również polemizował na temat osprzętu elektrycznego, ponieważ każdy elektryk powie ci że czas zadziałania zabezpieczenia S o charakterystyce np. C i wartości 25 A różni się dlatego że pochodzą od różnych producentów. I dupa z twojej krotności chłopie bo i tak nie jesteś w stanie określić czy to czy inne zabezpieczenie przedlicznikowe wytrzyma, a są niektóre firmy że potrafią naprawdę nieźle sobie radzić mimo to że obciążenie już dawno przekroczyło maksymalną wartość zabezpieczenia która jest podana w tabeli.

P.S.

Od mojej Kobiety proszę sie odchrzanić, i zajmij się swoim chłopakiem :)

Pozdrawiam

Bronek22
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 96
Rejestracja: 02 lip 2013, 20:03
Lokalizacja: Warszawa
Re: Nowa instalacja elektryczna

autor: Bronek22 » 15 sty 2015, 22:51

[quote="Pawlogen"] ponieważ każdy elektryk powie ci że czas zadziałania zabezpieczenia S o charakterystyce np. C i wartości 25 A różni się dlatego że pochodzą od różnych producentów. I dupa z twojej krotności chłopie[/quote] Wclae nie z powodu, że te czasy sie niewlele różnią.
Bo tutaj w ogóle nie chodzi o czasy wynikająjce z charakterystyki Club D.
Te czasy przy przeciążeniu są bez znaczenia.
Zapoznaj sie z zsadą działania C25 - masz solidne braki dlatego ci się teoria nie
zgadza z pratyką.
Wbj sobie do głowy, że C25 to dwa w jednym. Dwa niezależne urządzenia w jednej obudowie.
Także są 2 niezależne czasy. Jeden bardo krótki, drugi bardzo,bardzo długi.
I nie wciskaj kitu, że teoria nie zgadza się z praktyką.

Bronek22
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 96
Rejestracja: 02 lip 2013, 20:03
Lokalizacja: Warszawa
Re: Nowa instalacja elektryczna

autor: Bronek22 » 20 sty 2015, 11:38

Każdy bezpiecznik automatyczny to dwa w jednym.
1.Bimetal
2.Elektromagnes

Bimetal działa na temperaturę -ciepło. Ilość ciepła wymaga czasu, dlatego bimetal jest zwłoczny.
Nawet godzina przy niewielkim przeciążeniu.
B,C,D mają ten sam bimetal, wartość podana w amperach.
Nie jest istotne pod kątem przeciążeń, czy zainstalujemy B,czy C.czy D
2.Elekttromagnes.
Ten działa błyskawicznie - zadziała jak siła cewki przekracza siłę sprężyny.
B,C.D to parametry tylko elektromagnesu. tzw. krotności. Krotność x Ampery to parametr elektromagnesu -odrębnego urządzenia.
B,C,D = krotność 5,10,20
B16 = 16A na bimetal i 80A na elektromagnes.
Selektywność.
Selektywność dotyczy tylko przeciążenia. Dotyczy tylko bimetalu, bo jest zwłoczny.
Jeżeli prąd w obwodzie wyniesie 170A, to zadziała elektromagnes zarówno B16 ,jak i C16.
Przy zwarciu zrzuci B16 i C16.
Selektywności nie będzie pomimo stopniowania bezpieczników.
Prądy zwarciowe bywają jeszcze większe, bardzo często D nie wystarcza.
Elektromagnes nie ma zwłoki.

Klasyczny "topik" ma niewielką zwłokę, przy pomocy kombinacji "topika" i S-ki udaje się osiągnąć selektywność zwarciową.
UWAGA !!!
Bezpieczniki nie są tylko i wyłącznie zabezpieczeniem przed zwarciem i przeciążeniem. !
Stanowią część ochrony przeciw-porażeniowej - zabezpieczają , żeby wam niewiast prąd nie pozabijał przy przebiciu w pralce na obudowę.
W porządnym domu mężczyzna do pralki się nie dotyka
Bezpiecznik = to także URZĄDZENIE OCHRONNE w dotyku pośrednim (jeszcze inna bajka)
Prąd tak jak niewiasta - niewiastę można dotknąć bezpośrednio lub pośrednio.
Obie opcje mogą mieć "koniec" żałosny.
Dlatego, nie można sobie dowolnie zmieniać bezpieczników.
Ps. Na koniec żartobliwych tekstów:
"w Polsce, w każdym PORZĄDNYM domu, z dawnego zwyczaju, jest do parzenia kawy osobna niewiasta - kawiarka się nazywa..... ta sprowadza z miasta ziarna w najlepszym gatunku.....
i zna tajne sposoby ......

syl_sio
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 31 lip 2014, 15:04
Re: Nowa instalacja elektryczna

autor: syl_sio » 27 sty 2015, 0:31

u nas to wymiana instalacji poszła całą parą, nawet rozdzielnice zemy wymieniali na takie cudo http://www.mador.sosnowiec.pl/cms/products-page . Teraz nie mamy problemu z energią a wczesniej to rozne dziwne rzeczy sie pojawialy.

michaal85
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 534
Rejestracja: 15 gru 2014, 13:06
Re: Nowa instalacja elektryczna

autor: michaal85 » 24 lut 2015, 10:06

Ze swojej strony mogę ci polecic sprawdzona hurtownie elektryczna http://www.eldam.pl/, maja bardzo duzy wybor i przystępne ceny na pewno znajdziesz tam sporo przydatnych akcesoriow :)

SarnowskaA
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 25 wrz 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Re: Nowa instalacja elektryczna

autor: SarnowskaA » 16 maja 2015, 20:41

http://www.dmtrade.pl/k17,kable-przewod ... ry-av.html dobry sklep rtv sat z przewodami, akcesoriami rtv sat.

marcepanowski
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 19 lut 2015, 14:43
Re: Nowa instalacja elektryczna

autor: marcepanowski » 19 maja 2015, 10:52

tu jest tekst o tym jaki przewód instalacyjny wybrać do domu

tadeusz90
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 27 kwie 2015, 10:59
Re: Nowa instalacja elektryczna

autor: tadeusz90 » 22 maja 2015, 15:49

ja mysle, ze jak taka stara instalacja to lepiej zaufac jakiej solidnej firmie. Ostatnio wujek robił instalacje elektryczna w swojej firmie. U niego oni się zajeli wszystkim julispec. Ja jestem już troche przezorny bo zjawmy mi położył instalacje elektryczna a potem były problemy
majsternastodwa

matiszati
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 16 lut 2015, 12:13
Kontaktowanie:
Re: Nowa instalacja elektryczna

autor: matiszati » 10 cze 2015, 10:14

Akurat elektryków jest dużo dobrych. Tym bardziej w dużych miastach. Można poszperac w opiniach o fachowcach itp. Miejscowa hurtownia elektrotechniczna ma też swoich fachowców do wynajęcia :)

Lenka88
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 07 lis 2017, 11:32
Re: Nowa instalacja elektryczna

autor: Lenka88 » 04 mar 2018, 10:59

Też niestety musiałam przez podobne przygody przejść. Kupiliśmy jakieś 10 lat temu mieszkanie z drugiej ręki i okazało się, że po pewnym czasie w sumie cała instalacja jest do wymiany. Na szczęście mój brat na tym się zna i bardzo dużo nam pomógł. Co do sprzętu to chyba wszystko, bezpiecznik elektryczny czy inne rzeczy, kupowaliśmy w jednym miejscu.

Moonchild
Aktywny
Aktywny
Posty: 142
Rejestracja: 22 kwie 2015, 22:07
Lokalizacja: Polska
Re: Nowa instalacja elektryczna

autor: Moonchild » 26 mar 2018, 20:59

Z Kalisza sprawdzi się firma Alberta Błacha czyli elektrykkalisz. Nam właśnie to oni solidnie wykonali instalację elektryczną i alarmową i w 100% fachowo się wszystkim zajęli. Finansowo też wyszło nas to ok.

PrzemekS
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 348
Rejestracja: 30 gru 2015, 20:37
Re: Nowa instalacja elektryczna

autor: PrzemekS » 26 mar 2018, 22:51

Z kolei jakbyście szukali takiej firmy w Ludźmierzu pod Nowym Targiem to sprawdźcie sobie firmę E-Home. W grę u nich wchodzą tez instalacje fotowoltaiczne czy elektryka wiatrowa. Może kiedyś zdecydujemy się na fotowoltaikę, kusi mnie to.

arek_ch
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 636
Rejestracja: 28 paź 2016, 14:44
Re: Nowa instalacja elektryczna

autor: arek_ch » 11 kwie 2018, 9:37

Mam problem. Instalacja elektryczna znajdująca się w moim mieszkaniu do najświeższych nie należy, dlatego też zdarzają się przepięcia. Boję się, że mój sprzęt elektryczny na nich ucierpi... Jak mógłbym uchronić go przed zniszczeniem? Czy powinienem zaopatrzyć się w regulator napięcia firmy schneider-electric? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

polly28
Aktywny
Aktywny
Posty: 245
Rejestracja: 14 lis 2017, 13:39
Re: Nowa instalacja elektryczna

autor: polly28 » 25 kwie 2018, 12:14

Jeśli chcemy, aby instalacja elektryczna sprawowała się bez zarzutu to najlepszym pomysłem będzie skorzystanie z usług porządnej firmy która ją zainstaluje tak jak należy. Dla mnie zajęli się tym spece z GE Services, wyszło im to idealnie!


Wróć do „Instalacje elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów