ODLEGŁOŚĆ OD DROGI GMINNEJ

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
altkontroldilejt
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 mar 2018, 16:10
ODLEGŁOŚĆ OD DROGI GMINNEJ

autor: altkontroldilejt » 25 mar 2018, 16:51

Obrazek

Kolorem fioletowym oznaczyłam przybliżoną lokalizację projektowanego budynku, na zielono zaznaczyłam granice lasu, od których mamy zachowane 12m. Działka 149 to droga gminna według mnie wewnętrzna, bo docelowo na mapach prowadzi do pól i pastwisk, ale swój naoczny koniec ma tak naprawdę w miejscu czerwonej linii. Później jej po prostu nie ma, gdyż znajduje się tam ogrodzenie posesji rodziców, ich ogród i reszta podwórka. Także jej dalsza część jest tylko i wyłącznie wyznaczona na mapach. Działka znajduje się w terenie niezabudowanym. Gmina narzuciła mi odległość 8,5m od drogi jako nieprzekraczalna linia zabudowy. Jest to dla mnie odległość zbyt duża, gdyż zachowując z dwóch stron po 12m od granicy lasu i 8,5m od drogi zaprojektowany budynek się najzwyczajniej nie zmieści. Dodam tylko, że droga ta ma śmieszną szerokość 2,3m, nigdy nie była odśnieżana ani utwardzana przez Gminę. Cały czas szamoczemy się z Urzędem do zmniejszenia tej odległości na 5,5m ale bez skutków. Wykorzystaliśmy mnóstwo argumentów, na które nie dostajemy konkretnej odpowiedzi. Za każdym razem kiedy jestem w urzędzie na moje pytanie: Dlaczego? słyszę odpowiedź: "Bo nie". Jestem szczególnie związana z tym miejscem, spędziłam tam całe dzieciństwo, a przed wielu laty mój śp. dziadek zaczął budowę domu właśnie w tym miejscu, ale niestety zginął w wypadku i budowy nie dokończył.

Co możemy jeszcze zrobić, do czego odnieść, na co powołać? Brakuje Nam sił na ciągłe batalie z Urzędem :( Z góry dziękuję za każdą pomoc.

laik2304
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 626
Rejestracja: 05 maja 2012, 14:09
Lokalizacja: Bielsko Biała
Re: ODLEGŁOŚĆ OD DROGI GMINNEJ

autor: laik2304 » 26 mar 2018, 19:49

MPZP mówi o 12 :?:
Dawid2304


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Gotowe projekty domów

cron